Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Celal Doğan’dan DSP’ye yeşil ışık

İyi Parti’nin itirazı nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) listelerinde yer alamayan Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Milletvekili Celal Doğan, yeni adresi Demokratik Sol Parti (DSP) oldu. Gaziantep’te daha önce belediye başkanlığı yapmış olan Celal Doğan’ın, DSP’den gelen teklife yeşil ışık yaktığı öğrenildi.

CHP listelerinde yer bulamayan isimlerin yeni adresi DSP olmaya devam ediyor.  CHP’den istifa eden Mustafa Sarıgül, DSP’den Şişli belediye başkan adayı olmuştu. Daha önce adı CHP’den Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için gündeme gelen Celal Doğan, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın karşı çıkması nedeniyle CHP listesinde yer bulamamıştı.

CHP’den aday gösterilmeyen Celal Doğan, Demokrat Parti (DP) ve DSP’den gelen teklifleri değerlendirmeye aldı. Geçen hafta Gaziantep’e giden Celal Doğan, DP ve DSP il yönetimiyle görüştü. Doğan’ın, bu arada yakın çevresiyle de bir araya gelerek istişarelerde bulunduğu ve tüm bunlar sonunda bir karara vardığı öğrenildi.

DP’nin bastırmasına rağmen Celal Doğan’ın sol oylarını alabilmek için DSP’den aday olmayı tercih ettiği gelen bilgiler arasında. Doğan’ın kararını hafta içerisinde büyük ihtimalle Salı günü kamuoyuna açıklayacağı öğrenildi. Celal Doğan’ın DSP’nin teklifine tamam diyeceği ifade ediliyor.

Küskünlerin adresi DSP oldu

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular