Politika

Celal Doğan’dan DSP’ye yeşil ışık

İyi Parti’nin itirazı nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) listelerinde yer alamayan Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Milletvekili Celal Doğan, yeni adresi Demokratik Sol Parti (DSP) oldu. Gaziantep’te daha önce belediye başkanlığı yapmış olan Celal Doğan’ın, DSP’den gelen teklife yeşil ışık yaktığı öğrenildi.

CHP listelerinde yer bulamayan isimlerin yeni adresi DSP olmaya devam ediyor.  CHP’den istifa eden Mustafa Sarıgül, DSP’den Şişli belediye başkan adayı olmuştu. Daha önce adı CHP’den Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için gündeme gelen Celal Doğan, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın karşı çıkması nedeniyle CHP listesinde yer bulamamıştı.

CHP’den aday gösterilmeyen Celal Doğan, Demokrat Parti (DP) ve DSP’den gelen teklifleri değerlendirmeye aldı. Geçen hafta Gaziantep’e giden Celal Doğan, DP ve DSP il yönetimiyle görüştü. Doğan’ın, bu arada yakın çevresiyle de bir araya gelerek istişarelerde bulunduğu ve tüm bunlar sonunda bir karara vardığı öğrenildi.

DP’nin bastırmasına rağmen Celal Doğan’ın sol oylarını alabilmek için DSP’den aday olmayı tercih ettiği gelen bilgiler arasında. Doğan’ın kararını hafta içerisinde büyük ihtimalle Salı günü kamuoyuna açıklayacağı öğrenildi. Celal Doğan’ın DSP’nin teklifine tamam diyeceği ifade ediliyor.

Küskünlerin adresi DSP oldu

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version