Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Karamollaoğlu: Abdullah Gül’ü hain ilan ettiler

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi’ned (AKP) siyaset yapıp artık bu işin böyle gitmeyeceğine inanan ciddi bir kadro bulunduğunu belirtti. 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de bunlardan bir tanesi olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, bu kişilerin AKP’de hain ilan edildiğini söyledi.

Karamollaoğlu, 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçimi’ni kastederek, o dönemde Abdullah Gül’e gittiğini ve gönül rahatlığıyla teklif ettiğini dile getirdi. “O zaman ittifak olsa aday olabilecekti. Böyle olunca, bu arkadaşlarımızda bir çekingenlik ister istemez doğdu.” ifadelerini kullandı.

İSTİFA ETMEDİLER AMA PARTİDEN KOPTULAR

Karamollaoğlu, T24’e konuştu. Karamollaoğlu, “Sadece Abdullah Gül için demiyorum. İktidar partisinin içinde görevi olmayan eski bakanlar, vekiller, belediye başkanları, yüzde 90’dan fazlası AKP’den kopmuş vaziyette. Alenen söylemiyorlar. Belki gidip istifa da etmediler üyelikten ama koptular.” şeklinde konuştu.

SUSMAMALARI, ÇEKİNMEMELERİ GEREKİR

Karamollaoğlu, AKP’den kopanların yaşananları endişe vesilesi görüp susmamaları, çekinmemeleri gerektiğini de dile getirdi. Karamollaoğlu şunları söyledi: “Bu mevkilerde bulunanlar çekinirse başkaları daha çok çekinir. Yanlışlığı gördüklerinde çok açık, net şekilde ifade etmelerine ihtiyaç var. Bu onlar üzerinde de bir güven duygusu oluşturur. Onlar susunca millet tereddüt içinde kalıyor. Belki de destekliyorlar kanaati doğuyor.”

“GÜL İLE SEÇİMDEN SONRA BİR KERE KONUŞTUM”

Seçimlerden sonra Gül’le bir kere konuştuğunu aktaran Karamollaoğlu, “Bazı arkadaşlarla da temaslarımız oldu, olmadı değil ama şu anda onlardan bir talep gelmeyince onları fazla zorlamayı da etik bulmuyorum. Ama çok açık ifade ettim. Kendilerinin bunu aleni yapmaları icap eder, yanlışa yanlış, doğruya doğru demeliler ki topluma bir moral gelsin.” dedi.

“YENİ OLUŞUM ZOR TUTAR”

Karamollaoğlu, bu kadar çekingenlikten sonra yeni bir oluşumun tutmasının zor olduğunu vurguladı. “Onun için biz söyledik. Bizim kapımız herkese açık. Burada siyaset yapabilirler. Büyük bir kesimle bizim temel prensiplerde uyuşabileceğimiz kanaatindeyim.” ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu, “Bu arkadaşlarımız da Erbakan hocadan kopup AK Parti’de görev aldıkları zaman Erbakan hocanın ortaya koyduğu bütün prensipleri yok farz etmediler. Sadece şu kanaate vurgu yapıyorlardı. Belli çevreler Erbakan hocanın iktidara gelmesini istemiyor. O halde biz harekete geçelim, bir şeyler yapalım. Bunu yaparken de bu çevrelere sempati kurarak, işbirliği yapalım diye yola çıktılar. Ama geldiğimiz nokta ne kadar Milli Görüş’e dönüyoruz deseler de artık AK Parti Milli Görüş’ü terk etti.” dedi.

GÜL VE ARKADAŞLARI SP’YE DAHA YAKIN

Abdullah Gül ve arkadaşlarının şu anda AKP’den ziyade Saadet Partisi’ne daha yakın olduklarını dile getiren Karamollaoğlu, “Her noktada aynı şeyi mi görürüz. Hayır. Mesela Suriye politikasında biz Davutoğlu gibi düşünmüyoruz. O doğru olduğuna inanıyordu, biz tamamen yanlış diyoruz. Aynı konuda ısrarlı mı onu bilmem. Her noktada ille de ittifak edeceğiz diye bir kanaat yok ama temel ilkelerde uzlaşabileceğimizi tahmin ediyorum. Kalkınma dediğinizde Tayyip beyin kalkınma anlayışı Türkiye’yi kalkındırmadı, perişan etti.” şeklinde konuştu.

“HAPİSTE SUÇSUZ ON BİNLERCE İNSAN VAR”

Şu anda yapılan baskının, 28 Şubat döneminde yapılan baskıdan daha fazla oduğunu belirten Karamollaoğlu, “O gün hiç olmazsa fikrimi rahatça söyleyebiliyordum, hakim karşısına çıkınca da kendimi müdafaa edebiliyordum. Şimdi edemiyorum, bu hakkı vermiyorlar. Olur mu böyle şey? Şimdi bunu söyledim, yazacaksınız, bir sürü adam hakaret edecek. Ama ben bunu böyle hissediyorum. Yanlışsam bu hissiyatımı düzeltin. Şu anda bu memlekette hapiste olup suçu olmayan binlerce, on binlerce insan var, ben buna inanıyorum. Samimi olarak inanıyorum. Koruyamıyorlar.” dedi.

1,5 YIL HAPİSTE TUTUP HÂKİM KARŞISINA ÇIKARIYORLAR

Karamollaoğlu şunları dile getirdi: “Bir defa merhamet denilen davranış ortadan kalktı. Adalet, yerine göre idam kararı da verir, sert cezalar da verir inancımıza göre. Ama bu merhametsizlik değildir. Merhametsizlik bir insanın hakkını savunmayı elinden almakla başlar. Mahkum edeceksiniz ama savunma hakkı vermeyeceksiniz. 1,5 sene hapiste tutup hâkim önüne çıkarmayacaksınız. Allah’tan korkun, olur mu? Hapisten bana mektup yazan hanımlar var, insanlar var, gençler var.”

KARAMOLLAOĞLU: 28 ŞUBAT’TA BU KADAR ENDİŞELENMEDİM

28 Şubat’la mücadele edildiği zaman şartların kendilerini zora soktuğunu ama bu kadar endişelenmediğini ifade eden Karamollaoğlu, “Zulüm vardı, tanklar yürüdü, balans ayarı dediler, asker kalktı… 28 Şubat o kadar basit hadise değil. Asker karşınızda, sermaye karşınızda, sivil toplum örgütleri karşınızda, medya karşınızda. En korkunç tarafı yüksek hakimler karşınızda. Basit bir iş değil. Bu kadar endişelenmedim.

Çünkü bütün bunlara rağmen hakkınızı savunma imkanı vardı. Gazetelerde de bu hakkı görüyorduk. Çıkıp toplantı da yapabiliyorduk. Erbakan hoca istifa etti. Milli eğitim mevzuatını değiştirdiler. 24 saat Meclis’te aralıksız yerimizden kıpırdamadık. Şimdi bunu yapacak imkan var mı? Hemen, ‘hainlerrr’ denir. Bu damgayı yiyorsunuz. Böyle şey olur mu? Bunu göremiyor arkadaşlar. Belli bir kesim de görmek istemiyor.” dedi.

“AKP, Ankara adayı Özhaseki’yi değiştirebilir”

Politika

Erdoğan, depremde sorumluluğu üstlenmedi: Vesayetçi zihniyet ihmal etti

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Van’da partisinin olağan kongresinde İzmir’de meydana gelen depremin neden olduğu yıkım ve ölümlerle ilgili vesayetçi yapıyı suçladı. “Uzun yıllar bu ülkeye hakim olan vesayetçi zihniyetin en çok ihmal etiği alanlardan biri de afetlere dayanıklı yapı inşasıdır” dedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van’da partisinin 7. Olağan İl Kongresi’nde konuştu.

Fransız Charlie Hebdo dergisinde kendisine yönelik yayınladığı karikatürle ilgili konuşan Erdoğan, “Şahsıma edilen her hakaret Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tamamını hedef almaktadır” dedi.

İzmir’deki 6,9 şiddetindeki depremin neden olduğu yıkım ve ölümlerle ilgili vesayetçi yapıyı suçlayan Erdoğan, “Uzun yıllar bu ülkeye hakim olan vesayetçi zihniyetin en çok ihmal etiği alanlardan biri de afetlere dayanıklı yapı inşasıdır. İzmir’deki depremde evleri yıkılan vatandaşlarımıza inşallah en kısa sürede yenilerini yapıp teslim edeceğiz” ifadesini kullandı.

Konuşmasında kendisiyle ilgili çizilen karikatürlere cevap veren Erdoğan, şunları söyledi:

ŞAHSIMA EDİLEN HER HAREKET…

“Türkiye bu süreçte en çok hedefe konan ülke durumundadır. Son dönemde Fransa başta olmak üzere kimi ülkelerde yükselen İslam düşmanlığı çarpık zihniyetin hala devam ettiğini göstermektedir. Dini fanatizmle İslam’a ve Müslümanlara nefret besleyenler artık bu duygularını saklama gereği bile duymuyorlar. Şu gerçekleri gayet iyi biliyoruz. Peygamber efendimize edilen her hakaret tüm Müslüman alemini hedef almaktadır. Şahsıma edilen her hakaret Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tamamını hedef almaktadır.”

EKONOMİK KURTULUŞ SAVAŞI VERİYORUZ

Ülkemizi kuşatmaya kalktılar istiklal ve istikbalimize canımız pahasına karşı çıkarak karşılık verdik. Ülkemizi ekonomi alanından kuşatmaya çalışanlara cevabımızı da yeni bir ekonomik kurtuluş savaşıyla veriyoruz. Bize düşen kendi davamıza sıkı sıkıya sarılmaktır. Asla provokasyonlara itibar etmeyeceğiz.”

Kovid-19 Saray’a sıçradı: Süleyman Soylu ve İbrahim Kalın koronavirüse yakalandı

Okumaya devam et

Politika

Kovid-19 Saray’a sıçradı: Süleyman Soylu ve İbrahim Kalın koronavirüse yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın koronavirüse yakalandığı öne sürüldü. Soylu ve Kalın’ın karantinaya girdikleri belirtildi. Soylu’nun depremin ardından İzmir’e gitmemesi dikkat çekmişti.

BOLD – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın koronavirüse yakalandıkları belirtildi. İçişleri Bakanı Soylu’nun depremin ardından İzmir’e tedavisi nedeniyle gitmediği öğrenildi.

Soylu ve Kalın’ın koronavirüse yakalandığıyla ilgili iddiayı Odatv gündeme getirdi. Eşi Hamdiye Soylu’nun Kovid-19 testinin pozitif çıktığı, ardından da Soylu’nun koronavirüse yakalandığı kaydedildi. Ankara’da bir hastanede tedavi altına alınan Soylu’nun, deprem sonrası İzmir’e gidemediği vurgulandı. Soylu’nun, yakın çevresine “Çok gitmek istiyorum ancak hastalığım nedeniyle gidemiyorum” dediği ifade edildi.

Cumhurbaşkanlığı'ndan 'Süleyman Soylu' açıklaması: Birlik ve beraberliğimize kimse balta vuramayacaktır - Takvim

Öte yandan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın da korona testinin pozitif çıktığı ve karantinada olduğu kaydedildi.

Depremin vurduğu İzmir’de 811 bin kaçak yapı İmar Barışı’yla affedildi

Okumaya devam et

Politika

İnce: Her hafta farklı bir skandal olan partide siyaset yapmak zorunda mıyım?

Memleket Hareketi başlatan CHP eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce, yol haritasını açıkladı. Oy böldüğü iddialarına karşı çıktı. “Ben her hafta farklı bir skandal olan partide siyaset yapmaya mecbur muyum” diye sordu.

BOLD – Basın toplantısıyla yeni yol haritasını duyuran Memleket Hareketi lideri Muharrem İnce, CHP’yi sert şekilde eleştirdi. “Biz gidip Cumhur İttifakı’nı desteklemiyoruz. Bence buraya, bölüyor, diyenler 4 işlemi bilmiyorlar ve art niyetliler. Biz mecbur muyuz her hafta bir skandal olan partide siyaset yapmaya. Yani Atatürk diyemeyeceksin, Gazi Mustafa Kemal derim diyeceksin, en büyük örgütün başında duracaksın. Seninle siyaset yapamam ben ayrılırım, mecbur muyum. Bölme böyle olmaz” dedi.

İnce’nin vaatleri şunlar:

  • Sosyal adalet, planlı kalkınma istiyoruz.
  • Yolsuzlukla topyekun müdahale istiyoruz.
  • Kamuda adaletli bir ücret dağılımı yapıyoruz.
  • İşçilerin ve memurların temsiliyetinin arttığı toplu sözleşme istiyoruz.
  • Tüm kamu kurumlarından güvenilir vergi istiyoruz.

Okumaya devam et

Popular