Bizimle iletişime geçiniz

Ekonomi

“Trabzonspor iflasın eşiğinden döndü”

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Bordo-Mavili takımın Ümraniyespor ile 0-0 berabere kaldığı karşılaşmanın ardından basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Ümraniyespor karşısında alınan sonucun kötü olmadığını belirten Ağaoğlu, “Kupa maçlarında öyle fazla üzülmemek lazım. Allah korusun şanssız bir gol yersin kendi sahanda yediğin golün bedeli ağır olur. Netice itibarıyla baktığınız zaman 1-1 bile orada size yeten bir skor.” dedi.

“ÇOK GÜZEL FUTBOL BEKLEMEK İYİMSERLİK”

Trabzonspor’un bugünlere bir tesadüf eseri gelmediğini ifade eden Ağaoğlu, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Geçen hafta içinde UEFA ile imzaladığımız 3 yıllık anlaşmanın bir anlamda duruşmasına katılmak zorunda kaldık. Kurulun karşısına geçtiğimizde önümüze 3 yıllık tablo koydular. ‘2016 yılında bize vermiş olduğunuz bütçenin 15 milyon euro dışında kaldınız, 2017 yılında 22 milyon euro ve 2018 yılında 5 milyon euroya düşürme sözü vermişken 50 milyon euro ile karşımıza geldiniz’ dediler.

“UEFA, ‘BİZ KARŞIMIZDA KURUM GÖRMEK İSTERİZ’ DİYOR”

Son 8 ayda yaptığımız icraatları çok iyi anlatmak zorunda kaldık. Alınan önlemleri, ileriye dönük olarak ve özellikle bizim dernek tüzüğümüzde yapmış olduğumuz 84. maddenin değişikliği üzerinde çok durduk. UEFA, ‘biz karşımızda kurum görmek isteriz ve bizim muhatabımız kurumdur’ diyor. Sürekli olarak başkan ve yönetim değiştiği zaman ‘bir önceki yönetim öyleydi, şimdiki böyle falan’ bu UEFA değil ciddi olan hangi kurumun karşısına çıkarsanız çıkın aynı tepkiyle veya bakış açısıyla karşılayacaksınız.

Ancak bu 84. maddede yaptığımız değişiklik ve son 8 ay içinde 15 milyon euroluk oyuncu satıp sadece 2,2 milyon euroluk oyuncu almamız, kadromuzdaki 16 Türk oyuncunun 15’inin alt yapımızdan olması, alt yapıya yapmış olduğumuz yatırımı çok detaylı şekilde anlattık.

Bundan sonra kurul karşısına hiçbir Trabzonspor Kulübü başkanının çıkamayacağını açık ve net bir şekilde anlattık. ‘Lütfen ceza kuruluna sevk etmeden önce 8 ay bizi izlemeye alın. Eğer 8 ay çizmiş olduğunuz çizginin ve yaptığımız icraatların dışına taşarsak vereceğiniz her türlü cezaya razıyız’ diye talepte bulunduk.”

“UÇURUMUN EŞİĞİNDEN DÖNDÜK MÜ DÖNMEDİK Mİ BİLMİYORUM”

Transfer yasağıyla ilgili de konuşan Ağaoğlu, şöyle devam etti:

“Haziran, temmuz ayını konuşuyoruz. 15 milyon euro bir ödemenin yapılması gerekiyor. Transfer tahtasının açılması muhtemel. Şu an öncelikli konumuz elimizdeki mevcut kadroyla ilgili en iyi yerde bitirmek ve hedeflediğimiz Türkiye kupası var. Haziran ayına yaklaştığımız zaman düşüneceğimiz bir konu. Şu anda arka arkaya patlayan dosyalar var.

Uçurumun eşiğinden döndük mü dönmedik mi bilmiyorum ama kulüp bildiğimiz çok ciddi şekilde finansal olarak hem UEFA, hem FIFA hem de TFF nezdinde iflasın eşiğine kadar getirilmiş. İşin acı tarafı bu.

Son 15-20 gün içinde 5 kilo verdim. Stres bir taraftan, üzüntü bir taraftan ama olmuyor. Bir dosyayı kapatmadan daha önümüzde ikinci bir dosya patlıyor. Bir ödemeyi yapıyorsunuz arkadan diğeri geliyor. Milan’a olan borcu 1 milyon 200 bin euroyu ödedik, FIFA’dan ikinci bir uyarı geldi. Bir sonraki taksit için yine 1 milyon 200 bin euro geldi.

Çin kulübünden aynı şekilde geldi. Midtjylland kulübünden aynı. Bunlar yapılırken kimseyi suçlamak istemiyorum ama burası Trabzonspor kulübü. Türkiye’nin en büyük futbol kulübünü yönetiyorsunuz. Bu tür harcamalar yapılırken ve UEFA ile böyle anlaşma imzaladığınız yerde 2018’de ‘gelir gider farkını 5 milyon euroya indireceğim’ derken bunu 50 milyonlara çıkartmayı gerçekten insan aklı mantığı almıyor.

Bu kulüp iflasın eşiğinden döndü. Döndük mü dönmedik mi? Bütün çabamız dönmesi yolunda. İnşallah başarılı oluruz.”

Ekonomi

Altın 1.800 dolar barajını yıktı

Yatırımcısının merakla beklediği altın fiyatlarında yükseliş hızlandı. İki haftadır 1.795 dolarını barajını aşamayan ons fiyatı 1.816 dolara ulaştı. Gram altın ise 482 liraya çıktı.

BOLD – Geçen yıl 2 bin 30 doları aşarak rekor kıran ons fiyatı bu yıl 1.700 doların da altına düştü. Ons fiyatındaki düşüşle birlikte Türkiye’de altının gram fiyatında da gerileme yaşandı. 400 liranın altına inen altının gram fiyatı nisan ayında başlayan tırmanışın ardından 470 liraya kadar çıktı.

İki haftadır 470 lira ile 479 lira arasında gidip gelen sarı metal, 6 Mayıs 2021 itibariyle 480 direncini de kırdı. Yükselişin ardından çeyrek altın kuyumcularda 810 liraya satılmaya başladı.

Analistler altın fiyatlarının önümüzdeki günlerde artmaya devam edeceği tahmininde bulunuyor.

Sabah yazarı Barlas: Türkiye’yi yönetmek güçleşiyor

Okumaya devam et

Ekonomi

Merkez faizi %19’da sabit tuttu

Faiz indirimi için göreve getirilen Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ikinci kez de pas geçti. Merkez Bankası Para Politikası Kurulu faizi yüzde 19’da sabit tuttu.

BOLD – Faiz indirimi savunan TCMB Başkanı Kavcıoğlu dolar/TL paritesindeki yükseliş sebebiyle nisan ayında faizde değişikliğe gitmemişti. Kavcıoğlu yönetimindeki Para Politikası Kurulu, mayıs toplantısında da faizi sabit tutarak yüzde 19’da bıraktı.

Doların 8,30 lira seviyesinde olduğu Türkiye yüzde 19’luk yüksek faiz oranlarıyla Kongo’nun önündeki yerini korudu.

ÜLKE – FAİZ ORANI YÜZDE

Venezuela: 38.8

Arjantin: 36

Zimbabve: 35

Yemen: 27

Liberya: 25

Surinam: 25

TÜRKİYE: 19

Kongo: 18.5

İran: 18

ABD: 0,25

Almanya: 0

Japonya: -0.1

Okumaya devam et

Ekonomi

Görevden alınan Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’a 39 bin liralık kıyak

Kabine değişikliğinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevinden alınan eski bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Kardemir A.Ş. yönetimine atandı. Selçuk’un 39 bin lira huzur hakkı alacağı belirtildi.

BOLD – Kardemir A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna(KAP) yapılan açıklamada, şirketin boş durumda bulunan yönetim kurulu üyeliğine, eski bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un seçildiği belirtildi.

Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin münhal durumda bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, Şirketimiz Yönetim Kurulunca Sn. Zehra Zümrüt Selçuk’un seçilmesine oy birliği ile karar verilmiştir” denildi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından yapılan kabine değişikliğinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bölünerek, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kurulmuştu. 10 Temmuz 2018’de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına getirilen Zehra Zümrüt Selçuk, 21 Nisan 2021’de görevden alınmıştı.

Kardemir A.Ş. yönetim kuruluna atanan Zehra Zümrüt Selçuk’un 39 bin 423 TL huzur hakkı alacağı kaydedildi.

Sedat Peker gazeteci Kutlu Adalı cinayetiyle ilgili Mehmet Ağar’ı işaret etti: Ödeşmek adettendir

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0