Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Enkaz altında kalan 5 yaşındaki Havva, 19 saat sonra kurtarıldı

İstanbul’un Kartal ilçesinde çöken 8 katlı binada arama-kurtarma faaliyetleri devam ediyor.

Ekipler enkazın altında kalan Havva Azra isimli 5 yaşındaki kız çocuğu ile iletişim kurdu. Havva Azra Tekgöz enkazdan yaralı olarak kurtarıldı. 19 saat sonra kurtarılan 5 yaşındaki kız çocuğunun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Enkaz altında kalan vatandaşlara ulaşmak için çalışmalar devam ediyor.

İstanbul Kartal’da 8 katlı bina büyük bir gürültü ile çöktü. Enkazda arama-kurtarma çalışmaları sürüyor.

Kartal ilçesinin Orhantepe Mahallesi Sema Sokak’ta 14 daireli 8 katlı bina henüz bilinmeyen bir sebeple çöktü.

Zemin katında yaklaşık 25 kişinin çalıştığı tahmin edilen bir konfeksiyon atölyesi bulunan apartmanda toplam 43 kişinin yaşadığı belirtildi.

12 KİŞİ YARALI KURTARILDI

Dün akşam saatlerinde başlayan arama kurtarma çalışmaları kapsamında enkaz altından 3 kişinin cesedi çıkarılırken, 3’ü ağır 12 kişi yaralı olarak kurtarıldı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya saat 10.45 itibariyle olay yerinde yaptığı son açıklamada Havva isimli bir kız çocuğuyla irtibat sağlandığını ifade etmişti. Ekiplerin yaptığı çalışmayla Havva Azra Tekgöz adlı küçük kız çocuğu enkazdan kurtarıldı.

Enkaz altından çıkartılan Havva’nın annesi Nazan Tekgöz, geriye dönüp kızına bu şekilde seslenmişti.

RİSK ALTINDAKİ BİNA LAZER YÖNTEMİYLE TAKİP EDİLİYOR

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Çevredeki komşu 7 bina boşaltıldı. Bunlardan birinin durumu farklı. Hemen enkazın yanındaki apartman. Bunun durumu risk arz ediyor. Lazer yöntemiyle bu binanın durumu anbean kontrol altında tutuluyor. Göçük altında kalan Havva isimli kızımızla az önce arama kurtarma ekiplerimiz konuştular.” şeklinde açıklama yaptı.

İstanbul’da facia: 43 kişinin yaşadığı bina çöktü

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular