Bizimle iletişime geçiniz

Politika

İyi Parti’ye hazine yardımı engeli

İyi Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu, partisinin hazine yardımı almaya hak kazanmış olmasına rağmen bunun çeşitli gerekçelerle engellendiğini söyledi.

BOLD-Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda söz alan Nuhoğlu, diğer partilerin hazine yardımını aldıklarını ancak partilerine yapılacak yardımın ‘askıya alındığı‘ gerekçesiyle ödenmediğini kaydetti.

CUMHURBAŞKANLIĞINA BAŞVURDUK

Seçim sonrasında hazine yardımını almak için Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na dilekçe verdiklerini belirten Nuhoğlu, ancak başkanlığın konunun kendi görev alanlarına girmediği gerekçesiyle müracaatlarını Hazine ve Maliye Bakanlığı’na gönderdiğini ifade etti.

BAKANLIKLAR ARASINDA DOLAŞTIRILIYOR

Hayrettin Nuhoğlu, dilekçelerinin Bakanlığın Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’na ardından Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü’ne, oradan da Ekonomik Hizmetler Dairesi’ne gönderildiğini söyledi. Hazine yardımı konusunda sadece kendilerine engel çıkartıldığını belirten Nuhoğlu, “İYİ Parti’nin bundan mahrum edilmesinin hiçbir makul izahı olamaz” dedi.

ASIL ZİLLET İKTİDARIN PEŞİNE TAKILMAKTIR

Öte yandan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin zillet ittifakı ithamına İyi Parti’den cevap sert tepki geldi. İyi Parti Sözcüsü Cihan Paçacı, “Asıl zillet, 17 yıl ülkeyi tek başına yöneten ve onun peşine takılanların, kendi acz ve çaresizliklerini kabullenip hesap vermesi yerine suçu başkalarının üzerine yıkması ve mesnetsiz bahanelerin arkasına saklanmasıdır” dedi.

KAYBEDECEKLERİNİ ANLADILAR

Paçacı, 31 Mart seçimlerinin ‘beka meselesi’ olarak görülmesine de tepki göstererek, “Eğer, Türkiye’de bir beka sorunundan bahsedilecekse, bu sorun AK Parti iktidarları ile oluşmuştur” ifadelerini kullandı. Cumhur İttifakı’nın İstanbul, Ankara, İzmir ile birçok ilde seçimi kaybedeceğini anladığını ve Millet İttifakı ile İyi Parti’yi hedefine koyduğunu ileri sürdü.

CUMHUR İTTİFAKINA BEDELİ AĞIR OLACAK

Demokratik rejimlerde, iktidarların millete hesap verdiğini vurgulayan Paçacı, “İktidarlar ‘ittifakımıza oy vermezseniz beter olursunuz’ diye tehdit etmez, sandıkla korkutup, milleti hesaba çekmez. 31 Mart seçimlerinde ‘deve kuşu misali’ başını kuma gömmenin ve milletimizin aklını hafife alarak, hükümetin yalanlarına inandığını sanmanın, Cumhur İttifakına bedeli ağır olacaktır. 1 Nisan sabahı, inşallah milletimiz, aydınlık bir bahar sabahına uyanacak, geleceğine ümitle bakacaktır” dedi.

Politika

HDP Kobani eylemlerinde ölen 43 kişi için 43 önerge verdi

HDP milletvekilleri, 6 yıl önce 6-9 Ekim Kobani eylemleri sırasında hayatını kaybeden 43 kişi için Meclis’e 43 soru önergesi verdi.

BOLD – Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri 2014 yılında gerçekleşen 6-9 Ekim Kobani eylemleri sırasında ölen 43 kişi için Meclis Başkanlığına 43 ayrı yazılı soru önergesi sundu. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yanıtlanması talebiyle verilen önergelere ilişkin HDP Basın Bürosu bilgilendirme yaptı.

HDP’nin Kobani eylemleri sırasında 43 kişinin yaşamını yitirdiğini tespit ettiği belirtilen açıklamada, “43 kişinin yaşamını yitirmesine ilişkin 6 yıldır hiçbir sağlıklı sorgulama ve yargılama süreci işletilmemiştir. 43 kişiyi öldüren kişiler belirlenmemiş, belirlenmesi için çaba harcanmamış, iktidarın siyaseten sürekli kullandığı bir dava hariç hiç kimse ceza almamıştır. Partimizin tüm bunların ortaya çıkarılması için TBMM’ye sunduğu 9 adet araştırma önergesi de reddedilmiştir” bilgileri verildi.

Aradan geçen 6 yılda yetkililer tarafından gerekli adımların atılmadığı vurgulanan açıklamada, “Gül ve Soylu tarafından yanıtlaması talebiyle verilen önergelerde hayatını kaybeden her bir yurttaşın ölümüne ve sonraki süreçlere ilişkin cevaplanması gereken sorulara yer verilmiştir” denildi.

Okumaya devam et

Politika

Fikri bir buhranın, kontrolsüz bir Batılılaşmanın içindeyiz

Erdoğan, “Batı dünyası, tıptan sosyolojiye kadar ilhamını bizden almıştır” dedi ancak fikri bir buhranın içinde olduklarını sözlerine ekledi. Türkiye’nin kontrolsüz bir batılılaşma içinde olduğunu vurguladı.

İbn Haldun Üniversitesi açılış töreninde açıklamalarda bulundu. “Kontrolsüz bir batılılaşma içindeyiz” diyen Erdoğan’ın “Aklı hür, fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirilmek üzere çıkılan yolun batı taklitçiliğine dönüşmüş olması en büyük kayıptır” sözleri dikkat çekti.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İbn Haldun Üniversitesi açılış töreninde konuştu. Medya ve Batı’ya hedef aldı. Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şunlar:

  • 18 yılda eğitim ve kültürde arzu ettiğimiz ilerlemeyi sağlayamadığımızı düşünüyorum.
  • Aklı hür, fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirilmek üzere çıkılan yolun batı taklitçiliğine dönüşmüş olması en büyük kayıptır.
  • Batı dünyası tıptan sosyolojiye kadar ilhamını bizden almıştır. Fikri bir buhranın içindeyiz.
  • Batı dünyasının hızla yükselen baskın gücü bu konunun konuşulmasına dahi izin vermemiştir.
  • Kontrolsüz bir Batılılaşma içindeyiz…
  • Genç nüfusumuz fazla. Eğitim öğretim görüyorlar ama yetişmiş insanlara sahip değiliz. Geleneksel eğitim öğretim zayıflarken yerine daha iyileri konulamamıştır.
  • Bunun için önümüzdeki dönemde öncelik aile olmak üzere eğitim öğretim değişimi olacaktır. Eğitimde bir reform olacaktır.
  • Gelişmiş bir medya var ama medyamız bizim sesimizi, nefesimizi yansıtmıyor.
  • İlimde, sanatta, kültürde benzer sıkıntılarla karşı karşıyayız.
  • Dünyaya kendimizi anlatamıyoruz.

Okumaya devam et

Politika

Koca’dan Menzil açıklaması: Bununla mücadele edeceğiz!

Menzilcilerin Sağlık Bakanlığında örgütlenmesine ilişkin tartışmalara cevap veren Fahrettin Koca, “Vatandaş, beynini, zihnini kiraya vermiş her düşünceye karşı olacağımızı ve bununla mücadele edeceğimizden emin olsun” dedi.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, CNN Türk’te Cüneyt Özdemir’in sorularını yanıtladı. Özdemir, Gülhane Hastanesi eski Başhekim Yardımcısı Dr. Ali Edizer’in görevden alınması ve Menzil Tarikatı’nın bakanlıktaki rolüne dikkat çekti. “Bir başhekim yardımcısının görevden alınması çok konuşuldu, bu vesileyle de Sağlık Bakanlığında Menzil Tarikatı’nın örgütlendiği tartışılıyor. Siz bu konu ile ilgili ne düşünüyorsunuz” diye sordu.

Fahrettin Koca ise şu yanıtı verdi: “Vatandaşlarımız şundan emin olsun beynini, zihnini kiraya vermiş hiçbir kimse ve bir şekilde bir yerde odaklanma noktasındaki her düşünceye karşı olacağımızı ve bununla mücadele edeceğimizden emin olsun.”

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinin başhekim yardımcılığı görevini yürüten Dr. Ali Edizer, sosyal medya hesaplarından Medeni Kanun’u ve tek eşliliği hedef alan paylaşım yapmıştı. Edizer, açıklamalarına sosyal medyada yoğun tepki gösterilmesinin ardından görevden alınmıştı.

Okumaya devam et

Popular