Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Meclis’te “oy isterken cennet vaadi” tartışması

İyi Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu

Eski Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) belediye başkan adayına oy isterken cennet vadetmesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) İyi Parti ile AKP arasında tartışmaya sebep oldu.

BOLD- İyi Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu, İsmet Yılmaz’ın “Desteğinizi bekliyorum, vereceğiniz destek yarın ruzumahşerde beraat belgelerinizden biri olacak.” sözünü hatırlattı. Dinin siyasete alet edilmesinin hiçbir zaman makul görülemeyeceğini söyledi.

CAMİYE, OKULA VE KIŞLAYA SİYASET GİRMEMELİ

Din istismarının çoğu zaman yalan ve iftira üzerine kurulan kötü propagandalarla yürütüldüğünü ifade eden Nuhoğlu, şunları söyledi: “Hep söyledik, bir kez daha söylüyorum: Siyaseti camiye, okula ve kışlaya sokmak bu millete yapılacak en büyük kötülüktür. Ama Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı döneminde en etkin şekilde bu üç kuruma da siyaset maalesef sokulmuştur.”

NUHOĞLU: MÜFTÜLÜKLER SİYASET MERKEZİ HALİNE GELDİ

Doğrudan dinî bir kurum olan müftülüklerin de siyaset merkezleri hâline getirilmek istendiğini belirten Nuhoğlu, “Camileri dolduran cemaat hangi parti taraftarı olursa olsun aynı safta, aynı imamın arkasında namaz kılarlar. Bunu bozmak cemaatin birliğini de bozar. Camileri oy deposu, hatta arka bahçelerden biri olarak görmek bana göre bu millete yapılacak en büyük kötülüklerdendir.” dedi.

AKP: FARKLI BİR NOKTAYA ÇEKİLDİĞİ İÇİN ÜZGÜNÜZ

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş ise, “Ne bizim ne bakanımızın veya başka birisinin bu anlamda bir şeyi tayin etme gibi bir durumu söz konusu. Ben bakanımızın da böyle bir maksatla yani ‘Verirseniz cennete gidersiniz’ veya farklı bir noktaya çekilmesi konusunda da sanırım o da üzgün. Böyle bir kastı olmadığını o da ifade etti.” şeklinde konuştu.

AKP’li adaya oy veren cennete gidecek

Politika

AKP Milletvekili Hülya Atçı: Öldürülen erkek sayısı kadın sayısının 12 katı!

Kadına yönelik şiddetin medya tarafından ‘abartıldığını’ öne süren AKP’li Hülya Atçı Nergis, kadın cinayetleri ile erkek cinayetlerini karşılaştırdı. “Öldürülen erkek sayısı kadın sayısının 12 katı” dedi.

BOLD – AKP Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, kadın cinayetleri haberlerinin abartıldığını öne sürdü. “Öldürülen erkek sayısı bu sayının 12 katı” diyerek tezini savunan Atçı, katıldığı bir televizyon programında diğer ülkelere göre kadına yönelik şiddet olaylarının Türkiye’de daha az olduğunu iddia etti.

Program sunucusunun “2020 yılında 300 kadın öldürüldü” cümlesine yanıt veren Nergis, medyanın yanlış bir algı yarattığını öne sürdü. “Ama bakın öldürülen erkek sayısı bu sayının 12 katı. Biz sadece kadınları ifade ediyoruz. Medya bu işin alıcısı olduğu için çok kullanıyor. Bu da yanlış bir algı yaratıyor, sanki Türkiye’de çok fazla kadın öldürülüyor” şeklinde konuştu.

Okumaya devam et

Politika

Muhalefete ‘lebalep’ yasak

AKP il ve ilçe kongrelerini lebalep dolu spor salonlarında sürdürürken Sol Parti’nin Keçiören’de açmak istediği stantlara pandemi gerekçesiyle izin verilmedi. Geçen aylarda da muhalif etkinliklere de valilikler aracılığı ile izin verilmemişti.   

BOLD – Yeni mutasyonları ortaya çıkan pandemi geçen bir yılda tüm dünya gibi Türkiye’yi de esir aldı. Salgına karşı birçok kısıtlama getirilirken, iktidardaki AKP ve onun ortağı MHP’nin bu kısıtlamalardan muaf olması tepki çekiyor.

AKP İÇİN PANDEMİ YOK

Lebalep dolu spor salonlarında il ve ilçe kongrelerini yapan AKP, 23 Mart’ta büyük kongresini yapmaya hazırlanıyor. MHP de 18 Mart’ta AKP gibi büyük bir spor salonunda kongresini yapacak. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan, partisinin kongreleri dışında sosyal mesafe kurallarına uyulmayan cenazelere ve etkinliklere katılması dikkat çekiyor.

STANT AÇMASINA İZİN VERİLMEDİ

“AKP’yi Sol’la kurtul” kampanyası başlatan Sol Parti’nin açmak istediği stantlar kaymakamlara katıldı. Partinin Keçiören İlçe Örgütü tarafından ilçe Kaymakamlığı’na yaptığı stant açma başvurusu, pandemi gerekçesiyle reddedildi. Pandemiye rağmen AKP’nin ‘lebalep’ salonlarda kongre yaptığını hatırlatan parti temsilcileri, kendilerinin çalışmalarına ise izin verilmemesine tepki gösterdi.

ÖĞRENCİLER VE AVUKATLARA DA İZİN VERİLMEMİŞTİ

Çoklu baro düzenlemesinin yasalaşması sürecinde teklife tepki gösteren baroların eylemleri de pandemi gerekçesiyle yasaklanmıştı. Türkiye Barolar Birliğinin genel kurulunun yapılmaması için İçişleri Bakanlığı koronavirüs önlemleri kapsamında, sivil toplum kuruluşu ve meslek örgütü etkinliklerini ertelemişti. Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne AKP’li Melih Bulu’nun atanmasına yönelik yapılan eylemleri İstanbul Valiliği salgını gerekçe gösterip yasaklamıştı.

AİHM Hizmet Hareketi gönüllülerinin yargılandığı 4 davada daha Türkiye’den savunma istedi

Okumaya devam et

Politika

Lütfiye Selva Çam’ın Soylu uyarısı koltuğuna mal oldu

Süleyman Soylu’nun yaklaşık bir yıl önce istifasını verdikten sonra Twitter’dan “Erdoğan’ın gücünü nasıl paylaştığı unutulmamalı” diyen AKP Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam koltuğundan oldu.

BOLD – AKP Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam görevden alındı. Ankara Milletvekili Çam’ın yerine Düzce Milletvekili Ayşe Keşir atandı. Keşir, bugün yapılacak Kadın Kolları Kongresinde başkan adayı olacak.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) kökenli olan Lütfiye Selva Çam, Soylu’nun istifasının ardından attığı şu tweet çok tartışıldı:

“Sn. Süleyman Soylu’yu tabanımız sevmişti. Ancak, başarının nereden geldiğini, imkan ve yetkileri kimin verdiğini, liderimiz Erdoğan’ın gücünü nasıl paylaştığını asla unutmamalı. Şayet liderinden destursuz ayrılır ise bu muhabbeti yitirir. Kardeşane hatırlatmak istedim.”

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0