Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Özhaseki’nin bu sözleri alay konusu oldu: Cumhurbaşkanımızın mütevazı bir hayatı var

AKP'nin Ankara Büyükşehir belediye başkan adayı Mehmet Özhaseki

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) Ankara Büyükşehir belediye başkan adayı Mehmet Özhaseki, seçim çalışmaları kapsamında katıldığı toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son derece mütevazı bir hayat sürdüğünü söyledi.

Özhaseki’nin “İsrafı hiç sevmeyen bir Cumhurbaşkanımız var.” sözleri sosyal medyada alay konusu oldu.

EJDER MEYVESİ İSRAF DEĞİL Mİ?

Erdoğan’ın talimatıyla 2014’te yapımı tamamlanan Ankara’daki Atatürk Orman Çiftliği arazisinde bulunan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na 1 milyar 370 milyon lira harcanmıştı. Kamuoyunda “bin odalı saray” olarak bilinen Saray’ın yıllık masrafı ise 658 milyon 240 bin 289 lirayı geçiyor.

Ayrıca koruma ordusu ile gezen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, kullandığı araç filosu ise herkes tarafından biliniyor.

Cumhurbaşkanlığı’nda düzenlenen özel davetlerde vatandaşın adını dahi duymadığı ve bardağı 120 liraya mâl olanr “Ejder meyvesi” gibi meyve çeşitlerinin misafirlere ikram edilmesi de Saray’ın hiç bir masraftan kaçınmadığını gösteriyor.

ALTIN KLOZET DE ALTIN KLOZET!

Kamuoyunun önünde gerçekleşen tüm bu olayların yanında Özhaseki’nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında sarfettiği “mütevazı” veya “israfı sevmez” sözleri sosyal medyada alay konusu oldu.

Özhaseki, seçim çalışmaları kapsamında Ankara Çubuk’ta muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve partisinin ilçe teşkilatı ile bir araya geldi.

Toplantı da “Altın klozet” tartışmalarına değinen Mehmet Özhaseki, “Altın klozet de altın klozet’. Ben sarıya boyanmış bile görmedim, bırakın altın klozeti. Her gün oralardayız zaten. Sade, mütevazı. İsrafı hiç sevmeyen bir Cumhurbaşkanımız var.” dedi.

Erdoğan’ın toplantı yapılacak yerlerle ilgili israfa dikkat ettiğini belirten Özhaseki, “Bazen toplantı yapılacak. ‘Efendim şurayı kiralayalım’ dediklerinde, ‘siz deli misiniz oğlum, niye oraya para veriyorsunuz, işte orada salon var aşağıda yapın’ diyor. Kuruşuna kadar dikkat eden bir Cumhurbaşkanımız var.” şeklinde konuştu.

Eski AKP’li vekilden Saray’a: Önce sefaleti siz yaşayın

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular