Ekonomi

Yeni havalimanında bir ortak daha gidici

Beş ortaklı İstanbul Havalimanı’nda Kolin’in çekilmesiyle ortak sayısı dörde inmişti. Şimdi İGA’da bir ayrılık daha bekleniyor.

Beş ortaklı İstanbul Havalimanı’nda Kolin’in çekilmesiyle ortak sayısı dörde inmişti. Şimdi İGA’da bir ayrılık daha bekleniyor.

BOLD – Resmi açılışı 29 Ekim 2018’de yapılan ancak faaliyete mart 2019’da başlaması planlanan İstanbul Havalimanı’nda, ortaklar arasında hisse devirlerine bir yenisi daha ekleniyor.

İstanbul Grand Aiport (İGA) şirketinde, Kolin İnşaat’ın yüzde 20 hissesini Kalyon’a devretmesinden sonra bir hissedarın daha ayrılmak üzere olduğu iddia edildi.

KALYON’UN HEDEFİ YÜZDE 60 PAY

AirportHaber’de yer alan habere göre, Kolin İnşaat’a ait yüzde 20 hisseyi devralmasıyla yüzde 40 hisseye ulaşan ve büyük ortak durumuna gelen Kalyon İnşaat, yüzde 20’lik diğer hissenin de sahibi olmak için harekete geçti.

Kalyon İnşaat’ın, yüzde 20’şer hisseye sahip olan Cengiz İnşaat’ın veya Mapa İnşaat’ın hisselerini almak için hazırlandığı ileri sürüldü.

ÜÇ ORTAK İLE YOLA DEVAM EDECEK

Bu alımın gerçekleşmesi halinde İstanbul Havalimanı’nda üç ortak ile yola devam edilecek. Kalyon İnşaat yüzde 60 hisse ile büyük ortak konumuna ulaşacak. Limak ve Mapa veya Cengiz İnşaattan biri ortak olarak devam edecek. Kalan iki firmanın toplam hisse oranı ise yüzde 40 olacak.

Kolin İnşaat, yeni havalimanındaki hisselerini devrediyor

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version