Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Sivas’ta protesto edilen Erdoğan: Bizden bir şey beklemeyin

AKP Genel Başkanı Erdoğan, yerel seçimler için ilk mitingini gerçekleştirdiği Sivas’ta protesto şoku yaşadı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimler için ilk mitingini gerçekleştirdiği Sivas’ta protesto şoku yaşadı. Vatandaşların kadro isteğine kızan Erdoğan, kendisini protesto edenleri toplantıyı provoke etmekle suçladı.

BOLD- AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 31 Mart yerel seçim kampanyası kapsamında düzenlenen ilk mitingde Sivas Cumhuriyet Meydanı’nda konuştu.

Konuşması sırasında Kamu İktisadi Teşebbüsleri’ne (KİT) kadro talep eden vatandaşlara tepki gösteren Erdoğan, “KİT’lere kadrolarını verdik, bizden bir şey beklemeyin. Hepsini verdik. Şu toplantıyı da provoke etmeyin. Alışıldık da bir lider değilim. Samim olalım, dürüst olalım. Şu toplantıyı da provoke etmeyelim.” dedi.

Vatandaşlar Erdoğan’ın sözlerini protesto etti.

ERDOĞAN: BİR MERMİNİN FİYATI NEDİR DÜŞÜNÜN

Konuşmasında son dönemde gündeme çok gelen sebze fiyatlarındaki artışa da değinen Erdoğan’ın sebze fiyatları ile mermi fiyatlarını karşılaştırması dikkat çekti.

Erdoğan şunları söyledi: “Ne diyorlar? ‘Domates, biber, patlıcan, sivri biber’. Yahu düşünün, bir merminin fiyatı nedir? Düşünün. Benim Mehmet’imin giyinip, kuşanması, bu teröre karşı verdiği mücadelenin bedeli nedir? Düşünün. Bunları bu iktidar yapıyor, başarıyorsa hâlâ kalkıyor; patates, soğan sivri biber bunları konuşuyorlar. Yani bizi George, Hans bir yerlerden vurmak istiyor bunlar da onlara el ayak oluyorlar.”

“AFRİN’DE ÇEKİRDEK Mİ KULLANDIK?”

Sözü daha sonra Afrin’e getiren Erdoğan, “(Suriye’nin kuzeyinde) Afrin’de iki ay leblebi, çekirdek mi kullandık? Mermileri, bombaları kullandık. Bu ne domatese ne patlıcana ne sivri bibere benzer.” ifadesini kullandı.

Yunanistan Başbakanı’ndan Erdoğan’a: Biz bir hukuk devletiyiz ve mahkeme kararlarına saygılıyız

Politika

Mehterle gelen Bahçeli’yi İzmir marşı ile uğurladı

CHP’li Canan Kaftancoğlu seçim öncesi Mehter eşliğinde İstanbul’a giren Bahçeli’ye seçimden sonra İzmir marşlı yeni bir klip çekti. Bahçeli klipte geri geri gidiyor.

BOLD- MHP lideri Devlet Bahçeli seçim çalışmaları için 14 Haziran’da beraberindeki heyetle İstanbul’a geldi. ‘Mitil atmaya geliyorum’ diyen Bahçeli’nin geliş konvoyuna mehter eşliğinde çekilen video partinin resmi sosyal medya hesabından paylaşıldı. Kalabalık konvoy ile mehter eşliğinde İstanbul’a ‘mitil’ atmaya gelen Bahçeli İstanbul’da sadece bir gün kaldı. 23 Haziran İstanbul seçiminde ittifak ortağı AKP ile hezimet yaşayan MHP’de henüz bir sessizlik hakim.

İZMİR MARŞI İLE UĞURLADI

Millet İttifakının İstanbul’da AKP ve MHP’ye tarihi fark atarak seçim kazanması sosyal medya kullanıcılarına da malzeme oldu. Sosyal medyada birbirinden eğlenceli paylaşımlar yapıldı. Bu paylaşımlardan biri de CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na ait. Devlet Bahçeli’nin mehter eşliğinde İstanbul’a giriş videosunu geri sardıran Kaftancıoğlu fon müziği olarak İzmir Marşını seçti.

AKP’Lİ YENEROĞLU’NA DA CEVAP VERDİ

Kaftancıoğlu bu videonun ardından, kendisini ‘vatandaşı düşman gören paylaşımlar yapmakla suçlayan AKP’li vekil Mustafa Yeneroğlu’na da cevap verdi. Kaftancıoğlu, ”Siyaseti kinle, nefretle, hedef göstermeyle değil hicivle, gülümsemeyle yapalım diye paylaştığım bu videodan çıkardığınız yorumlarınıza katılmam mümkün değildir. Vatandaşı ayrıştırma, düşmanlaştırma, iftira ve montajlarla siyasetçileri hedef gösterme ve belki de en önemlisi nefret söylemi kullanmayı alışkanlık haline kimlerin getirdiğini görmek isterseniz eğer mensubu olduğunuz partiye ve ittifakınıza bakmanız yeterli olacaktır. Saygılarımla ” ifadelerini kullandı

Okumaya devam et

Politika

MHP seçim yenilgisinin nedenini buldu: Ekonomi ve Kürt açılımı

İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun açık ara seçimi kazanmasının ardından MHP, seçim yenilgisinin faturasını AKP’ye kesti. MHP’ye göre yenilgide en önemli etken ekonomi ve Kürt açılımı oldu.

BOLD- İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçiminde Ekrem İmamoğlu’nun oylarını artırarak, galip gelmesinin ardından MHP kanadı, seçim sonuçlarını masaya yatırdı.

KÜRT AÇILIMI DEVAM EDERSE ORTAKLIK ZORA GİRER

Seçimin ardından Cumhur İttifakı’nın güçlü bir şekilde yoluna devam etmesi yönünde tavır alan MHP Genel Merkezi, AKP’nin son dönemde Kürt seçmene yönelik attığı adımları kendi içinde tartışmaya başladı. Bu adımların milliyetçi seçmende rahatsızlık uyandırdığı ve seçime az bir süre kala tercihini değiştirdiği konuşulurken; iktidar kanadından bu yönde atılacak adımların sürekli hale gelmesi durumunda iki parti arasındaki ittifakta da sıkıntılar yaşanabileceğine dikkat çekiliyor.

YENİLGİYE İKTİDARIN YANLIŞLARI SEBEP OLDU

MHP kanadı, AKP’ye oy veren seçmenlerin birçoğunluğunun da yeni bir çözüm sürecinden yana olmadığına vurgu yapıyor. MHP’de, partinin başlattığı ‘Hemşeri Harekâtı’nın seçimin son düzlüğüne kadar çok başarılı olduğu belirtilirken, son düzlükte özellikle iktidar kanadından yapılan yanlışların, özellikle AKP seçmeninde karşılık bulmadığı ifade ediliyor.

EN BÜYÜK ETKEN EKONOMİK GÖSTERGELER

MHP’nin İstanbul seçimi ile ilgili tespitlerine göre, İstanbul halkını en fazla etkileyen faktör ekonomi. İstanbul’un bir sanayi kenti olmasından hareketle, ekonomik göstergelerin kötüye gidişi ve çok sayıda küçük ölçekli işyerinin kapanmasının İstanbul’daki seçimleri bire bir etkilediği düşünülüyor. Bu durumun da özellikle AKP’ye oy veren seçmenlerde yorgunluk oluşturduğu ifade ediliyor. Parti yönetimi, 23 Haziran öncesi aslen Trabzonlu olan Ekrem İmamoğlu’na AKP kanadından gelen Pontus göndermesinin de sandıkta kaybettirdiği görüşünde.

PARLAMENTER SİSTEM TARTIŞMALARI BAŞLAYACAK

Parti yönetimi, yerel seçimlerin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin tesisi açısından önem taşıdığını belirtiyor. Büyükşehirlerin muhalefete geçmesiyle yeniden parlamenter sistem tartışmalarının Türkiye’nin gündemine geleceğine dikkat çekiliyor.

İşte 23 Haziran’ın kaybedenleri

Okumaya devam et

Politika

Soylu’dan aşırılık eleştirilerine yanıt: ‘ Partim ne ise ben oyum’

Seçim öncesi aşırı sağ söylemleri yüzünden eleştirilen Soylu: ”Benim kendime ait bir siyasal pozisyon tutmam söz konusu değil”

BOLD- İstanbul seçiminin kaybedilmesi AKP içinde rahatsızlık yarattı. Seçimlere ‘beka’ söylemleriyle giren ve 31 Mart’ta ilk yenilgisini alan AKP aynı söylemlere 23 Haziran öncesi de parti içindeki bazı isimlerle devam etti. Bu isimlerden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, parti yanlısı bazı gazeteciler tarafından 23 Haziran hezimetinin baş aktörü ilan edildi. Seçim sonuçlarının tartışıldığı Habertürk’teki Türkiye’nin Nabzı adlı programa telefonla katılan Süleyman Soylu, hakkındaki iddialara cevap verdi. Nagehan Alçı, Soylu’ya ”Söylemlerinizin sağdan aşırı sağa kaydığını görüyorum ne dersiniz” diye sordu. Soylu bu soruya, ”Benim kendime ait bir siyasal pozisyon tutmam söz konusu değildir. Partimin yasal çerçevesi ve politikaları dışına çıkabilme hakkına da sahip değilim. Partimin politikası ne ise partimin politikası çerçevesinde adım atarım. ”diye cevap verdi.

Soylu PKK’ya karşı olan söylemlerini için de, ”Terörle mücadele eden insanların bir takım hakkı değerlendirme yapmaları vatandaşın takdirindedir.” dedi.

Okumaya devam et

Popular