Politika

Karamollaoğlu: Hırsızlık yok diyemiyor, “bizim hırsızımız iyidir” diyor

AKP, Mersin ili Çamlıyayla İlçe Başkanı Mehmet Ali Yetiş'in, "Hırsız bizim hırsızımız arkadaşlar biz yanında yer alırız" sözleri tartışmaya neden oldu.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), Mersin ili Çamlıyayla İlçe Başkanı Mehmet Ali Yetiş’in, hırsızlıkla suçlanan belediye başkanını kastederek, “Hırsız bizim hırsızımız arkadaşlar biz yanında yer alırız” sözleri tartışmaya neden oldu.

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Heyecana gelmiş bir ilçe başkanı ‘Hainlere oy vereceğinize hırsızlara oy verin’ diyor. Bizim içimizde hırsız ve hain çıkmaz. Herkes bunu böyle bilsin. Hırsızlık yok diyemiyor. ‘Bizim hırsızımız’ iyidir diyor. Hırsızlık yapan ilçenin problemini çözemez” dedi.

YOLSUZLUK ALDI BAŞINI GİTTİ

AKP iktidarının artık bittiğini ifade eden Karamollaoğlu, “17 yıldır iktidarda bulunanlar elbette bir şeyler yaptı ki oy verenler bir şeyler bekledi. Ama artık bu iktidar bitti. Değişecekler. Neden? Ülkemizin birikmiş olan problemlerine çözüm üretemiyorlar. Yol, tünel, köprü yaptılar ama bunun yanında yolsuzluk aldı başını gidiyor. İstişare ve liyakate hiç önem verilmiyor. İşsizlik çığ gibi artıyor. Böylece yok olup gidecek miyiz?2 ifadelerini kullandı.

SEÇİMLERE CEPSİZ CEKETLE GİRELİM

Karamollaoğlu, seçimlere cepsiz ceketle girme çağrı yaptıklarını hatırlatarak, şunları söyledi: “Cepsiz ceket giyilir mi? Sen herhangi bir şekilde harama tenezzül etmeyeceksen cepsiz bir ceketle bu memlekete 5 sene hizmet edersin. Onun için dürüst başkan, dürüst yönetim diyoruz. Onun için biz başkayız. Biz bu ideallerimizi 50 senedir söylüyoruz.”

31 MART SEÇİMLERİ ŞÖLEN HAVASINDA GEÇECEK

Karamollaoğlu, “31 Mart seçimleri bir şölen havasında geçecek. Türkiye’nin geleceğiyle ilgili önemli bir adım atacağız. Bu seçimlerde kullanacağımız oylar ülkenin geleceği noktasında işaret fişeği olacaktır diye düşünüyorum. İktidarda olanların istedikleri 1994 ruhunu biz 40-50 senedir yaşıyoruz. İnşallah onların istedikleri ruhu biz 31 Mart sonrası hayata geçireceğiz” diye konuştu.

AKP İlçe Başkanı: Hırsız bizim hırsızımız, yanında yer alırız

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version