Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Hangi siyasetçi, hangi hastalıktan muzdarip?

Gazeteci Talat Atilla hangi siyasetçinin hangi hastalıktan muzdarip olduğunu yazdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kolon rahatsızlığından, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kılıçdaroğlu prostat, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım ise mideden muzdarip.

11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün aracındaki “zehirli gaz” iddiasını gündeme getiren ve sorunun klimadan kaynaklandığının anlaşılmasıyla mevzunun çözüldüğünü yazdığı için Milliyet gazetesindeki yazılarına son verilen Talat Atilla, Türktime’da siyaselerin sağlık durumlarına mercek tuttu.

‘YENİ PARTİ İDDİALARIM TEKRARLANIYOR’

Gül’ün perde arkasında olduğu, Ali Babacan’ın vitrinde yer alacağı bir siyasi hareket başlatıldığı yönündeki iddialarını yineleyen Atilla, “Yeni partinin yerel seçimlerden sonra hazır olduğu yönündeki ısrarlı yazılarıma bıyık altından gülenler şimdi sıraya girmiş. Yeni bir haber gibi satır satır yazdıklarımı tekrarlıyorlar.” diye yazdı.

SİYASETÇİLER RESMEN DÖKÜLÜYOR

Atilla “eski bir sağlık muhabiri” olarak hastaneleri gezdiğini belirterek, siyasilerin hangi rahatsızlıkları yaşadıklarına ilişkin dikkat çeken iddialarda bulundu.

“Protokol reviri” tanımlaması yaptığı yazısının ilgili kısmında Atilla, listenin başına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve rahatsızlığını koydu.

Türkiye siyasetçileri için “resmen dökülüyorlar” ifadelerini kullanan Talat, siyasilerin isimleri ve rahatsızlıklarını bir bir sıraladı:

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan: Kolon rahatsızlığı
TBMM Başkanı Binali Yıldırım: Mide-endoskopi oldu
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Prostat
MHP lideri Devlet Bahçeli: İşitme testi, kalp ekosu çekildi
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy: Sinüzit
DP Lideri Gültekin Uysal: Göğüs ağrısı
AKP sözcüsü Ömer Çelik: Pankreas
İyi Parti genel sekreteri Cihan Paçacı: Prostat
AKP Milletvekili Nurettin Canikli: Pankreas
HDP Milletvekili Pervin Buldan: Omuz yırtığı
Eski Orman Bakanı Veysel Eroğlu: Zatürre
CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç: Pankreas
AKP Milletvekili Mustafa Elitaş: Enfeksiyon
CHP Milletvekili Seyit Torun: Bağırsak
Eski bakan Atilla Koç: Şeker, uyku apnesi
HDP eski milletvekili Osman Baydemir: Şeker
Ankara eski belediye başkanı Melih Gökçek: Şeker
HDP’li eski bakan Müslüm Doğan: Mide
HDP’li eski milletvekili Dilek Öcalan: Safra

Dilipak “çürümeyi” yeni farketti: Hırsızlar itibar görüyor, erdemli insanlar horlanıyorsa kaybedeceksiniz

Politika

Saray’dan korona açıklaması: Geçen yıl umut ediyorduk ama olmadı!

Koronavirüs krizini doğru yönetemediği için eleştirilen AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram sonrası ‘normalleşme’ sinyali verdi. “Geçen yıl umut ediyorduk ama olmadı” dedi.

BOLD – Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, ‘normalleşme’ açıklaması yaptı. “İnşallah güzel günler bizi bekliyor” diyen Erdoğan, “Geçtiğimiz ramazan bayramında bu musibetten yıl bitmeden kurtulmayı umut ediyorduk ancak daha sonraki aylarda yeni dalgalar halinde tüm dünyayı etkisi altına alan salgının olumsuzluklarından kaçınılmaz olarak biz de etkilendik” ifadelerini kullandı.

Artan koronavirüs vakaları nedeniyle sınırlamalara gitmek zorunda kaldıklarını söyleyen Erdoğan, “Ramazan ayını da büyük ölçüde sınırlamaların gölgesinde geçirdik. Salgını kontrol altına almış olarak bayram sonrasında kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarını atıyoruz” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan 11 yıldır Gazze’ye gidecek

İsrail’in Filistin’e dönük saldırıları AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 11 yıl önce “En kısa zamanda gideceğim” dediği Gazze ziyaretini akıllara getirdi. Erdoğan, başbakanken “Gideceğim” dediği Gazze’ye hala gidemedi.

BOLD – 2010 yılındaki Mavi Marmara saldırısının ardından Erdoğan, Gazze’ye gitme kararı aldı. Filistinlilere destek vermek amacıyla Gazze’yi ziyaret edeceğini kaydeden Erdoğan, beraberinde yardım gemileri de götürme sözü verdi.

OBAMA GÖRÜŞMESİ SONRASINA ERTELEDİ

Mavi Marmara saldırısı sonrası Erdoğan ile İsrail Başbakanı Netanyahu arasındaki ilk temas ABD eski Başkanı Barack Obama’nın araya girmesiyle telefonda gerçekleşti. 22 Mart 2013 tarihinde yapılan telefon diplomasisi sonrası Tayyip Erdoğan Gazze’ye ziyaretini iki kez erteleyerek Nisan 2013 yılına attı. Ancak 16 Mayıs 2013 yılında ABD eski Başkanı Barack Obama ile görüşmesi sonrasına 2013 mayıs ayı sonuna attığını açıkladı. Bu ertelemede ABD’nin talebinin etkili olduğu açıklanmıştı.

ZİYARET GÜZARGAHLARI BİLE ÇİZİLDİ

Erdoğan’ın koruma ekipleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Gazze ziyareti için izlenecek güzergahları bile çizdi. Batı Şeria’ya gidebilmesi için İsrail’den geçmesi gerektiği için Batı Şeria ziyaretinin yapılmayacağı sadece Gazze’ye gidileceği açıklandı.

HASRET İÇİNDEYİM DEDİ, BİR TÜRLÜ GİTMEDİ

Bütün planlar tamamlandığındı Tayyip Erdoğan, ”Gazze’ye ziyaretim söz konusu değil, fakat Gazze’yle ilgili ziyaret özlemimin olduğunu da açıkça söylemek isterim. En kısa zamanda da Gazze’yi ziyaret etmenin hasreti içindeyim bunu ifade edeyim.” diyerek Gazze ziyaretini yine erteledi.

Erdoğan’ın 11 yıldır ertelenen Gazze ziyaretini sosyal medya üzerinden Ak troller gerçekleştiriyor. Erdoğan’a giydirilen general üniformasıyla Gazze’ye girdiği fotoğraflar paylaşılıyor.

SÜREKLİ ERTELENEN ZİYARET
  • 23.03.2013: “Nisan’da Gazze’ye gideceğim”
  • 14.04.2013: “Tarih kesin, Mayıs sonu Gazze’deyim”
  • 21.04.2013: ABD Dışişleri Bakanı Kerry: Erdoğan’a Gazze’ye gitme dedim
  • 14.05.2013: Erdoğan: Kerry’nin demeci hiç şık değil Haziran’da Gazze’deyim
  • 18.05.2013: “Haziran’da Gazze’deyim”

Okumaya devam et

Politika

Akşener: Yeter ki vazgeçmeyelim biz vazgeçmeyeceğiz!

Meral Aksener

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Sözleşmesi üzerinden iktidara mesaj gönderdi. “Mutlu ve huzurlu bir Türkiye’yi hep birlikte kurabiliriz. Yeniden ‘İstanbul Sözleşmesi yaşatır’ diyebiliriz. Yeter ki vazgeçmeyelim, biz vazgeçmeyeceğiz” dedi.

BOLD – Türkiye, 19 Mart tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile kadına yönelik her türlü şiddetle mücadeleye ilişkin standartlar getiren ilk belge niteliğindeki İstanbul Sözleşmesi’nden ayrıldı. Karar büyük tepkiye yol açarken birçok kentte kadınlar tarafından protesto edildi. Türkiye imzacılardan biriyken bile uygulamadaki eksiklikler nedeniyle eleştirildi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Sözleşmesi’nin imzalanmasının 10’uncu yılına özel video yayımladı. Akşener, Twitter paylaşımında şunları kaydetti: “Gözlerinizi kapattığınızda hayal ettiğiniz mutlu ve huzurlu bir Türkiye’yi hep birlikte kurabiliriz. Kadınları, çocuklarımızı ve ailemizi korumak için yeniden; ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ diyebiliriz. Yeter ki vazgeçmeyelim, biz vazgeçmeyeceğiz…”

İyi Parti liderinin, “Gözlerinizi kapattığınızda nasıl bir Türkiye hayal ediyorsunuz” sorusuyla başlayan videoda beş tane kadının cevabı yer alıyor. Videonun sonunda da konuşan Akşener, şunları söylüyor:

“Bunların hiçbiri aslında hayal değil. Böyle bir Türkiye mümkün. Bir şey değişir ve her şey değişir. Bir zihniyet değişir ve tüm hayatımız değişir. Yeter ki inanalım. Kadınları, çocuklarımızı ve ailemizi koruyabiliriz. Mutlu ve huzurlu bir Türkiye’yi hep birlikte kurabiliriz. Hep birlikte yeniden, ‘İstanbul Sözleşmesi yaşatır’ diyebiliriz. Yeter ki vazgeçmeyelim, biz vazgeçmeyeceğiz.”

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0