Politika

HDP’den İçişleri Bakanı Soylu’ya “yürüdük” mesajı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında yürüyüş restleşmesi sürüyor.

HDP’nin dün İstanbul Taksim Meydanı’ndan Galatasaray’a yapmak istediği yürüyüş polis tarafından engellenmişti. Bunun üzerine il binasına kadar yürüyen HDP’nin resmi Twitter hesabından bugün yapılan paylaşımda “Yürüdük.” mesajı verdi. Mesajda yürüyüşten kısa görüntüler de yer aldı.

LEYLA GÜVEN’E DESTEK VERMEK İÇİN YÜRÜMEK İSTEDİLER

HDP eş genel başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli ile milletvekilleri tecridin kaldırılması talebiyle 97 gündür açlık grevi eylemini sürdüren HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’e destek olmak amacıyla yürüyüş gerçekleştirmek istedi.

SOYLU: SİZİ YÜRÜTEN ADAM DEĞİLDİR

Ancak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Sizi yürüten adam değildir.” tehdidinden bir gün sonra polis HDP’lileri ablukaya alarak yürümelerine izin vermedi. Dün sabah saatlerinde Taksim Hill Otel’de bir araya gelen HDP’liler, polislerce engellendi.

Heyet bunu üzerine “Tecrit kalksın Leyla yaşasın” yazılı tişörtlerle İstiklal Caddesi’nde yürüyüş gerçekleştirdi. HDP’liler İstiklal Caddesi üzerinde “Leyla Güven onurumuzdur” sloganları ile gerçekleştirilen yürüyüş, Balıkçılar Çarşısı üzerinden HDP il binasına kadar sürdürüldü.

HDP eş başkanları ve milletvekilleri ablukaya alındı

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version