Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Oyuncu Erdoğan Sıcak hayatını kaybetti

Erdoğan Sıcak son olarak "Şahsiyet" isimli televizyon dizisinde rol almıştı.

Son olarak “Şahsiyet” dizisiyle seyirci karşısına çıkan oyuncu Erdoğan Sıcak 79 yaşında hayatını kaybetti.

 

Acı haberi sosyal medya hesabından duyuran kızı Tutam Sıcak, “Babam Erdoğan Sıcak’ı kaybettik. Perşembe günü defnedeceğiz. Detaylı bilgiyi daha sonra vereceğim.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan Sıcak (solda), “Şahsiyet” dizisinde Haluk Bilginer ile.

SANATA ADANMIŞ BİR ÖMÜR

Erdoğan Sıcak, 18 Ağustos 1940 tarihinde İstanbul Bakırköy’de dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Bakırköy’de bitirdi. İstanbul Erkek Lisesi’ne gittiği yıllarda, iddialı oyunlarla sahneye adım attı.Gazetecilik eğitimi sırasında tiyatro faaliyetleri göstermeye başladı.

1959 yılında usta yönetmen Haldun Dormen’in tiyatro okulunda eğitim aldı. 1962/63 tiyatro sezonunda Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı ve yönetmeni Saim Alpago’nun İstanbul’da kurduğu topluluğa sınavla alınarak profesyonel tiyatro yaşamını başlatmış oldu.

TRT İLE TELEVİZYON DİZİLERİNE GEÇİŞ YAPTI

Yıllarca özel tiyatrolarda oyuncu ve yönetmen olarak görev alan Erdoğan Sıcak, televizyon yayınlarının başlamasıyla önce TRT, daha sonra özel kanallardaki dizilerde önemli roller üstlendi.

Birçok reklam filminde ve birkaç uzun metrajlı filmde oynadı.

İngiliz, Alman, Fransız, Japon ortak yapımı filmlerde farklı karakterler çizdi. 1959 yılından bugüne kadar muhtelif tiyatro topluluklarında oyuncu, yönetmen ve eğitmen olarak çalıştı.

Birçok televizyon dizisinin senaryolarını yazdı ve kendi kaleminden çıkan birçok tiyatro eserini sahneledi.

Kültür

Netflix’in üçüncü Türk dizisi geliyor

Netflix, Hakan: Muhafız ve Atiye’den sonra üçüncü bir orijinal Türk dizisine imza atmaya hazırlanıyor. “Love 101” ismini taşıyacağı belirtilen dizinin kadrosu şekillenmeye başladı.

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan Muhafız

MUHAFIZ’IN İZLENME ORANLARI ETKİLİ OLDU
BOLD-Netflix’in ilk Türk dizisi “Muhafız”ın, 10 milyondan fazla izleyiciye ulaşması yeni yapımların da önünü açtı. Beren Saat’in başrolünde olduğu ve Göbeklitepe’de çekilen Atiye vizyon için gün sayarken üçüncü dizi için de start verildi.

Kaan Urgancıoğlu- Alina Boz- Kubilay Aka- Mert Yazıcıoğlu

Çekimlerine 26 Haziran’da başlanacak olan “Love 101” adlı dizide TV seyircilerinin aşina olduğu genç oyuncular yer alıyor.

Okumaya devam et

Kültür

Asker tıraşlı üniformalı Manuş Baba

‘Manuş Baba’ lakabıyla tanınan müzisyen Mustafa Özkan, bedelli askerlik fırsatından faydalanarak askere gitti. Birliğine teslim olan ve saçı ile sakalı kesilen Özkan’ın yeni haliyle paylaştığı askerlik fotoğrafı sosyal medyada gündem oldu.

BOLD – Sevenleri yeni görüntüsü ile bambaşka bir görüntüye bürünen Manuş Baba ile ilgili sosyal medyada ilginç ve eğlenceli paylaşımlar yaptı.

Okumaya devam et

Kültür

Van Gogh’un kendisini vurduğu tabanca 162 bin euroya satıldı

Vincent Van Gogh’un kendini vurmak için kullandığı düşünülen tabanca, Paris’te açık artırmaya çıkarıldı. İsimsiz bir müşteri tarafından tabancaya adeta bir servet ödendi.

BOLD Lefaucheux marka revolver, 130 bin euroya (yaklaşık 845 bin TL) alıcı buldu. Primin de eklenmesiyle bir özel koleksiyoncunun satın aldığı tabancanın fiyatı 162 bin euroyu buldu.

Etkinliğe telefonla bağlanan isimsiz müşteri, paslanmış ve kabzasının iç kısmı kaybolmuş tabanca için, Drouot müzayede evinden uzmanların tahminlerinin iki katı fiyat verdi.

Van Gogh 1890’da 37 yaşındayken hayatını kaybetmişti. Daha önce resmini çizdiği buğday tarlasında kendini göğsünden vuran ressam yaralı halde kaldığı hana dönmüş ve iki gün sonra ölmüştü.

Hollandalı sanatçı yaşamı boyunca ağır depresyon ve psikozlar ile mücadele etmiş ve bu işkence Ay Çiçekleri ile Yıldızlı Gece gibi eserlerine yansımıştı.

Okumaya devam et

Popular