Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Kaçırılan Yasin Ugan’ın eşi yetkililere seslendi: Lütfen nerede olduğunu söyleyin

Selda Ugan, 13 Şubat'ta sivil polisler tarafından kaçırılan eşi Yasin Ugan'dan haber alamıyor.

Ankara’da kendilerini “sivil polis” diye tanıtan kişiler tarafından başına siyah poşet geçirilerek kaçırılan Yasin Ugan’ın eşi Selda Ugan sosyal medyada yayımladığı bir video ile eşinin nerede olduğunu sordu.

“Endişe ediyoruz.” diyen Ugan, yetkililerden yardım istedi.

13 Şubat Çarşamba günü Özgür Kaya (41) ve Yasin Ugan’ın (43) kaldığı ev otomatik tüfekli 40 sivil polis tarafından basılmış ve iki isim başlarına siyah poşet geçirilerek kaçırılmıştı.

NEREDE OLDUKLARI BİLİNMİYOR

Ankara’nın Altındağ ilçesi Çamlık Mahallesi’nde yaşanan kaçırma vakası tüm mahallelinin gözü önünde gerçekleşti. Ugan ve Kaya’nın nerede olduğu ve ne durumda olduğu hakkında şu ana kadar bilgi alınadı.

Yasin Ugan’ın hayatından endişe duyan eşi Selda Ugan, yayınladığı bir video ile eşinin bulunması için yetkililerden yardım talep etti.

“ÇOK ENDİŞELİYİZ”

Selda Ugan sesini şu ifadelerle duyurdu: “Eşim Yasin Ugan 13 Şubat Çarşamba günü Ankara Altındağ’da bir adresten kalabalık ve kendisini sivil polis olarak tanıtan silahlı bir ekip tarafından başına poşet geçirilerek götürülmüş. Bütün mahallenin gözü önünde meydana gelmiş bu olay.”

Eşinin nerede olduğu hakkında Emniyet’ten bilgi alamadığını kaydeden Selda Ugan, “O günden buyana Ankara Emniyeti’ne gidip sormamıza rağmen her hangi bir bilgi alamadık. Ne durumda olduğu nerede olduğunu hakkında şu an hiçbir şey bilmiyoruz. Çocuklarımla ben çok endişeliyiz. Buradan yetkililere sesleniyorum. Lütfen nerede ve ne durum da olduğu konusunda bize bilgi verin, yardımcı olun.” dedi.

UGAN AİLESİNİN FERYADINA KHK MAĞDURU VELİ SAÇILIK KULAK VERDİ

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kamudan ihraç edilen 130 bin kişiden biri olan Veli Saçılık, Ugan ailesinin maruz kaldığı insan hakları ihlalini sosyal medyadan duyurdu.

Saçılık şahsi Twitter hesabından, “Yasin Ugan’ın eşi beni aradı. Her yere başvurduğunu ama eşinin gözaltında olduğunun kabul edilemediğini söyledi. Kendisini avukata ve İHD’ye yönlendirdim. Yaşam hakkı ve adil yargılanma hakkı istisnasız herkes içindir.” ifadelerini kullandı.

KAÇIRILMA OLAYI İLE İLGİLİ BM HAREKETE GEÇTİ

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından kaçırıldığı düşünülen Özgür Kaya ve Yasin Ugan hakkında yapılan müracaat üzerine Birleşmiş Milletler (BM) harekete geçti.

Hukuksuz bir şekilde kaçırılıp işkence yapıldığı iddiası ile yapılan müracaatı değerlendiren BM inceleme başlattı.

Dosyayı gündemine alan BM’nin Türkiye’den resmen bilgi isteyeceği öğrenildi.

Türkiye’nin de taraf olduğu uluslararası anlaşmaların “adam kaçırma” ve “işkence” gibi suçları yasakladığını bildiren otoriteler, işkence suçunun zaman aşımına tabi olmadığını ve bu fiili işleyenlerin uzun vadede de olsa mutlaka cezalandırıldığını ifade etti.

“ZORLA KAYIP EDİLME” BM NEZDİNDE SUÇ

Birleşmiş Milletler’in Zorla Kayıp Edilmeye Karşı Herkesin Korunmasına Dair Bildirisi bütün üye ülkeleri bağlıyor. Zorla kayıp edilmelere karşı BM’nin çeşitli soruşturma ve yargılama yetkileri bulunuyor.

Yasin Ugan ve Özgür Kaya kaçırıldı, 2 gündür haber alınamıyor

Genel

Türkiye’ye S-400 yaptırımları gelecek ay oylanacak

ABD’nin ikazlarına rağmen Rusya’dan S-400 alıp denemesini yapan Türkiye’ye yönelik yaptırımları içeren yasa gelecek ay Amerikan Kongresi’nde oylanacak. Çoğunluğun oyuyla onaylanması beklenen yasayı Başkan Trump veto edemeyecek.

BOLD – ABD Kongresi’nin Aralık ayı ortasına kadar yasalaştırmayı öngördüğü 2021 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası, Rusya’dan S-400 satın alan ve denemesi de yapan Türkiye’ye yaptırım uygulanmasını içeriyor. Diplomatik kaynaklar, Amerikan Kongresi’nin her iki kanadında da 3’te 2’lik bir çoğunlukla onaylanması beklenen yasanın Başkan Donald Trump tarafından veto edilemeyeceğine dikkat çekiyor.

KISA VADEDE TÜRKİYE-ABD ARASINDA SORUN YAŞANACAK

BBC Türkçe’nin haberine göre ABD seçimlerinin sonucu Türk-Amerikan ilişkilerinin uzun vadede nasıl şekilleneceğini göstermesi açısından çok önemli olacak. Ancak ABD Kongresi’nde yasalaşmayı bekleyen 2021 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası (NDAA), iki müttefik arasında hemen kısa vadede yaşanabilecek büyük bir sorunun sinyallerini veriyor. Yaklaşık 740 milyar dolarlık bir bütçeyi içeren yasa, ABD Savunma Bakanlığı’nın 2021 yılı planlaması, dünyaya yayılmış birliklerin stratejik konumlandırmalarının gerçekleştirilmesi gibi yaşamsal öneme sahip maddeleri içeriyor.

TÜRKİYE’YE YAPTIRIM UYGULANACAK

Yasanın 1292 sayılı bölümü ise Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi satın alan Türkiye’ye yaptırım uygulanması çağrısını içeriyor. Cumhuriyetçi ve Demokrat Kongre üyelerinin girişimiyle 2021 Savunma Yasası’na eklenen bölüm, 2017 Ağustos’unda Başkan Donald Trump’ın onayıyla yürürlüğe giren Amerika’nın Hasımlarına Yaptırımlar Yoluyla Karşı Koyma Yasası’nın (CAATSA) Türkiye’ye karşı uygulanmasını kapsıyor.

Biden’den ilk açıklama: Tüm Amerikalıların başkanı olacağım

Okumaya devam et

Genel

Trump’ın ruhani danışmanından seçim duası!

Gözler ABD seçimlerinden gelecek sonuca çevrilmişken Başkan Donald Trump’ın ruhani danışmanı Paula White-Cain seçim ayini düzenledi. Dikkat çeken karelerin yaşandığı ayinde ruhani danışman, ‘Zaferin sesini duyuyorum’ dedi.

BOLD – ABD seçimlerinden gelen sonuçlara göre Demokratların adayı Joe Biden, Başkan Donald Trump’ın önünde gidiyor. Gözler sonuçlara çevrilmişken Trump’ın ruhani danışmanı Paula White-Cain, destek için Florida eyaletinde ayin düzenledi.

Ruhani danışman “Zaferin sesini duyuyorum” sözleriyle dikkat çekerken duasında şu sözleri kullandı:

Zafer kazanana kadar saldır

Tanrının zaferi için onları yere çarp

Zaferi duyuyorum cennetin divanında

Zafer, zafer, zafer…

Çarşamba akşamı yapılan dini tören sosyal medyada da en çok paylaşılan görüntüler arasında yer aldı. Ayinde Paula White-Cain duasında özellikle, “Trump’tan seçimi çalmaya çalışan şeytani konfederasyonları” hedef aldı.

PAULA WHITE KİMDİR?

Evanjelist din insanı Paula White-Cain, Beyaz Saray’ın İnanç ve Fırsat Girişimi’nin başına getirilmişti. Donald Trump’ın yönetiminde Evanjelik Danışma Kurulu Başkanı olarak atanan White-Cain, 20 Ocak 2017’de Trump’ın göreve başlama töreninde de ayin düzenlemiş ve bir başkanın yemin töreninde ayin düzenleyen ilk kadın olmuştu.

White-Cain, Trump’ın 2017’de Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını desteklemişti. Daha önce de Trump’ın siyasi muhaliflerinin “büyücülükle uğraştığını” iddia eden White-Cain; Cindy Jacobs, Dave Kabul ve Dutch Sheets gibi din insanlarıyla birlikte Tek Sesli Dua Hareketi adında bir hareket başlatmış ve “Trump’ı büyüden korumak için” dua etmişti.

Okumaya devam et

Genel

Göztepe taraftarı Ali Kaygusuz’un deprem vergisi paylaşımı sosyal medyanın gündeminde: Hainsiniz!

Göztepe Spor Kulübü, taraftarı Ali Çağın Kaygusuz’un depremde hayatını kaybettiğini duyurdu. Kaygusuz’ın Elazığ depremi sonrası yaptığı deprem vergisi paylaşımıysa sosyal medyada viral oldu.

BOLD – Süper Lig ekiplerinden Göztepe Spor Kulübü, İzmir’i sarsan ve 58 kişinin hayatını kaybettiği 6.9 büyüklüğündeki deprem felaketinde, enkaz altında kalan taraftarı Ali Çağın Kaygusuz’un hayatını kaybettiğini duyurdu.

Göztepe Kulübü  yaptığı paylaşımda: “Başımız sağ olsun. Kardeşimiz Ali’yi, Ali Kaygusuz’u kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ali’ye Allah’tan rahmet, camiamıza ve ailesine sabırlar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir dönem kulüpte stajyer olarak da çalışan ve takımın tutkulu taraftarı Kaygusuz’un arkadaşı oyuncu Rıza Kocaoğlu da sosyal medyadan yaptığı paylaşımla takipçilerine acı haberi duyurdu.

Öte yandan Kaygusuz’un, geçen sene meydana gelen ve 44 kişinin hayatını kaybettiği Elazığ depreminin duyulmasının hemen ardından, Kızılay’ın halktan para istemesine ilişkin yaptığı bir paylaşım sosyal medyanın gündeminde. Kaygusuz paylaşımında deprem vergisi tartışmalarına da değinerek şunları ifade etti: ” Sen deprem olduğundan 3 dk sonra para dileniyorsan, vatandaş da elbette 20 yıldır ödediği deprem vergisinin nereye gittiğini soracak. Sen de eşek gibi hesabını vereceksin. Hainsiniz.”

Bayraklı’da facia geliyorum demiş! İki binanın çürük raporu var, tahliye yok

 

Okumaya devam et

Popular