Bizimle iletişime geçiniz

Politika

MHP’den AKP’ye: Sabrımızın bir sonu var

Cumhur ittifakında bu kez çatlağın adresi Kırşehir. MHP’li belediye başkan adayı Doç. Dr. Onur Köksal, hazırlattıkları broşürlerin, AKP tarafından devletin resmi imkanları kullanılarak toplantıldığını ileri sürerek, “Sabrımızın bir sonu var” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) bu kez Kırşehir’de karşı karşıya geldi. AKP’li belediyenin broşürlerini devletin resmi araçlarıyla toplattığını öne süren MHP’nin adayı Onur Köksal, resimlerinin asıldığı bina sahiplerinin de tehdit edildiğini iddia etti.

NELER OLUYOR BEYLER?

Sosyal medyada “Ne oluyor beyler?” diye başlayan bir mesaj yayımlayan Onur Köksal, şunları yazdı: “Bizler parti olarak, duruş olarak ve ilke olarak genel başkanımızın talimatıyla Cumhur İttifakına bağlıyız. Fakat son günlerde Kırşehir’de yaşadığımız olaylar neler oluyor dedirtiyor bize. Çoluğumuzun çocuğumuzun rızkıyla yaptırdığımız broşürleri devletin resmi araçlarıyla adamlar gönderip toplattırmak neyin nesidir?”

BELEDİYENİN GÜCÜNÜ KULLANIYORLAR

Köksal şunları dile getirdi: “Sizler şehrin her tarafını belediyenin gücünü kullanarak resimlerinizi asarken bizlerin resimlerini astırdığımız bina sahiplerini arayarak tehdit edip indirtmek de neyin nesi? Belediye çalışanlarına zorla araçlarınızın arkasını giydireceksiniz demek de neyin nesi? Olmuyor beyler. Bizim de sabrımızın bir sonu var…”

Genel

Erdoğan: “Terör örgütleri zihniyetinin destek verdiği Cumhur İttifakı”

Ekrem İmamoğlu’nu eleştirmek isterken ittifakları karıştıran Erdoğan, Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım için terör örgütlerinin desteklediği aday dedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 23 Haziran seçimi için tekrar sahalara indi. Dün Anadolu yakasında miting yapan Erdoğan bugün Bahçelievler’deydi. Konuşmasında İstanbullunun 23 Haziran’da 2 ittifak adayından birini seçeceğini söyleyen Erdoğan bunlardan biri “Terör örgütleri zihniyetinin destek verdiği Cumhur İttifakı” dedi.

CHP ve Ekrem İmamoğlu’nu eleştirmek isterken ittifakları karıştırarak kendi adayına terörist diyen Erdoğan’ı sosyal medyada kullanıcıları affetmedi. Erdoğan 31 Mart seçimleri öncesi de İstanbul genelinde mitingler yapmış ve bu mitinglerde Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’nun terör örgütlerinden destek aldığını söylemişti.

Okumaya devam et

Politika

“İstanbul kaybedilirse Erdoğan, iktidarının son 6 ayına girecek”

Gazeteci-Yazar Sebahattin Önkibar, İstanbul’un AKP tarafından kaybedilmesi durumunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın iktidarının son 6 ayına gireceğini dile getirdi.

BOLD – Önkibar YouTube kanalındaki son analizinde “Çamur sağanağı bundan sonra daha da şiddetlenecek. Ama son üç günde ne kadar etkili olur bilmiyorum. Tayyip Erdoğan, eğer İstanbul’u kaybederse son iktidarında geri sayıma girecek ve son altı ayına yürümeye başlayacaktır” yorumunu yaptı.

30-40 MİLLETVEKİLİ İSTİFA EDECEK

Önkibar, İstanbul seçimlerinin ardından AKP’nin kısa sürede Meclis’teki çoğunluğunu kaybedeceğini ileri sürerek, “Çünkü en az 30-40 milletvekili grubunun istifası bekleniyor” iddiasında bulundu. Ekonomik tablonun daha da ağırlaşacağından bahseden Önkibar, para bulunamayacağını ve Türkiye’de artık İmamoğlu gibi bir seçenek çıktığını hatırlattı.

ERDOĞAN ERKEN SEÇİME MECBUR KALACAK

Bu durumda Erdoğan’ın erken seçime mecbur kalacağını öne süren Önkibar, “Aksi halde dolar 10 liraya kadar yol alacak ve Türkiye moratoryuma kadar gidecek” görüşünü savundu. “Erdoğan ya herro ya merro noktasına sürüklenecek ve erken seçime mecbur kalacak” diyen Önkibar, “Erdoğan 23 Haziran’da kaybettiği an artık tükenişinin son 6 ayındadır” dedi.

AKP’li Dilipak: Erdoğan da ders almalı, Mursi kendi atadıkları tarafından infaz edildi

Okumaya devam et

Politika

İmamoğlu: Millet iradesinin önünde hiçbir güç duramaz

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın VIP kriziyle ilgili tehditlerine cevap verdi: “Dava açılabilir. Millet iradesinin önünde hiçbir güç duramaz. Bunu en iyi Erdoğan bilir” dedi.

BOLD – Pazar günü yapılacak İstanbul seçimleri için sahaya inen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekrem İmamoğlu’nu hedef alan açıklamalarını sürdürüyor. Erdoğan’ın tehdit ve hakaretlerine tepki gösterdi. İmamoğlu, “Ama üzülüyorum, yok biri Yunan diyecek falan, kirli sözler, tehditler, ‘seçilse bile’ falan demeler, hiç canınızı sıkmayın” ifadelerini kullandı.

KAYBETME ENDİŞESİ İLE AKILLARINA NE GELİRSE SÖYLÜYORLAR

İmamoğlu, “Ben cumhurbaşkanlığı makamını başka bir yere koyuyorum. Bir devlet omurgası vardır bu değişmemeli. İnsanların ortak ve sığınacağı makamlar olmalı. Bu aşırı siyasallaşmanın bir sonucudur. Belli ki bir yoğun kaybetme endişesi oluşmuş akıllarına ne geliyorsa konuşuyorlar. Ne geliyorsa ama. Hatta İmamoğlun’dan sorumlu devlet bakanları. Sakin olsunlar. Bu etik dışı davranışlar 23’üne kadar. 24’ünden sonra her şey değişecek” diye konuştu.

ÇALIŞANLARI DÜŞÜNDÜĞÜM İÇİN SORGULANIYORUM

İmamoğlu, rakibi Binali Yıldırım’ın Sayıştay raporunu kaynak göstererek, Beylikdüzü Belediyesinde 6.5 milyonluk kamu zararı tespit edildiğini açıklamalarına da cevap verdi. Bu konuda ifadelerinin alındığını konunun henüz davaya dönüşmediğini bildiren İmamoğlu, “O bahsedilen 6,5 milyonluk zarar denilen şey çalışanlarıma vermiş olduğum tavan ücretten dolayı. Çalışanları düşündüğüm için Sayıştay’da sorgulanıyorum. Lüks araçlar, usulsüz tahsisler değil” ifadelerini kullandı.

GÖRÜŞME KONUSUNDA KARAR BİRLİĞİ YAPILDI

İmamoğlu, Küçükkaya ile görüşmesine de değinerek, “Görüşme yapılacağı konusunda karar birliği yapıldı. Ondan sonrasını yönetecek moderatör. Zaten o da kendi açıklamalarını yapıyor. Aradı, geldi, bir talebimiz olup olmadığını sordu. Ben kendime düşen etik davranışı yerine getirdim. Diğer kısımda etik kim davranmadı, Sayın Yıldırım etik davrandı mı, davranmadı mı ben bilemem. O kamuoyunun takdirinde” dedi.

SİYASİ AHLAK DEĞERLİ BİR KAVRAM

İmamoğlu, şunları kaydetti: “Siyasi ve ahlak bunlar değerli kavramlar keşke herkes buna uygun hareket edebilse. Keşke sayın Cumhurbaşkanı karar verdiği şekliyle bu sürprize dahil olmasaydı.”

İmamoğlu’na Obama benzetmesi

Okumaya devam et

Popular