Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

CNN Türk’te Ekrem İmamoğlu’nun konuşması kesildi, yayın Beştepe’ye bağladı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, bu akşam CNN Türk’te yayımlanan Buket Aydın’ın sunduğu “40” programının konuğu oldu.

Ekrem İmamoğlu kendisine yöneltilen sandık güvenliği ile ilgili soruyu yanıtlarken CNN Türk yayını keserek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara Beştepe’de düzenlediği “5.Uluslarası İyilik Ödülleri” törenine bağlandı. Sosyal medyada CNN Türk’e tepki yağdı ve #SansürcüCNNTürk hastag ile paylaşımlar yapıldı.

Buket Aydın’ın “Adaylığı kesinleştikten sonra Sayın Binali Yıldırım’ı aradınız mı?” sorusunu cevap veren İmamoğlu, Binali Yıldırım’ın adaylığını CHP Grup Başkanvekili Engin Altay üzerinden bir notla kutladığını vurguladı.

“Siyasi nezakete çok inanırım” diyerek sözüne devam eden İmamoğlu, “Ben rakibimin aday tanıtım toplantısına gitmiş bir insanım. Bütün siyasi partileri hem belediye başkanlığımda hem de ilçe başkanlığımda ziyaret ettim. İnsanlar arasında duvar örmeyi hiç sevmem” dedi.

Ekrem İmamoğlu’nun yayında kullandığı bir ifade var ki Türk siyasetinin özlediği bir anlayışı gündeme getirdi. “Bazı duyguları ruhum hiç taşımam” diyen İmamoğlu, “Nefret! Bir belediye başkanı bir kişiden dahi nefret edemez. Bir büyükşehir belediyesini yönetiyorsunuz 16 milyon insanın elini sıkmak zorundasınız” ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu’nun bu açıklamalarının ardından, Buket Aydın “CHP’li seçmen sandık güvenliği konusunda neden bu kadar hassas?” sorusunu yöneltti. İmamoğlu soruyu cevaplarken CNN Türk yayını keserek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın canlı yayın konuşmasına bağlandı.

SUNUCU CHP LİDERİ KARŞISINDA KAHKAHA ATMIŞTI

Buket Aydın’ın sunduğu programa daha önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da katılmış ve Aydın’ın Kılıçdaroğlu’nun karşısında kahkaha atan ciddiyetsiz tavırları nedeniyle eleştirilmişti. Kılıçdaroğlu,  “İstanbul’u alacağız, Ankara’yı, Bursa’yı, Mersin’i alacağız.” ifadesine karşılık Buket Aydın, “Bugün de formunuzdasınız” şeklinde kahkaha atan bir tavırla yanıt vermişti.

“Zam” kelimesi CNN Türk’ün lügatinden çıkarıldı

Gündem

AST, KHK’lı Öğretmen Görmez’in sesini duyurmak için kampanya başlattı

15 Temmuz sonrası yaşadığı mağduriyeti dile getiren KHK’lı Fatma Görmez’e Advocates of Silenced Turkey (AST) sivil toplum kuruluşundan destek geldi. AST, 15 Temmuz sonrası yaşanan insan hakları ihlallerinin ölümün kıyısına sürüklediği Fatma Görmez için kampanya başlattı.

BOLD-15 Temmuz 2016’dan sonra ilan edilen Olağan Üstü Hal (OHAL) kapsamında çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile mesleklerinden ihraç edilen yüz binlerce kişi, insan hakları ihlalleri ile maruz kaldı.

Sosyal medyada yayınlanan bir video ile vicdanlara seslenen Sınıf Öğretmeni Fatma Görmez, 15 Temmuz sonrası çıkarılan KHK’larla çok sevdiği öğretmenlik mesleğinden uzaklaştırıldı. Sağlık sorunlarıyla mücadele eden Görmez, eşi Bekir Görmez’in bir tweet yüzünden tutuklanması sonucu tek başına kaldı.

Fatma Görmez, Yaşadığı sıkıntılar sebebiyle rahatsızlanan 14 yaşındaki oğlu uzun ve zorlu bir tedavi sürecinin ardından hayatını kaybetti. Bu sırada yaptığı tüm çağrılara rağmen eşinin oğlunu son kez görmesine izin verilmedi. Anne Görmez de çektiği sıkıntılar neticesinde önce böbreğini ve işitme duyusunu kaybetti, ardından kalp sağlığı sıkıntıya girdi.

Arka arkaya geçirdiği iki ameliyatın ardından 29 kiloya kadar düşen Görmez’in tek isteği eşinin tutuksuz yargılanması. Hayatına bir hastane odasında devam eden anne Görmez, eşinin kendisi ve 14 yaşındaki kızı ile ilgilenebilmesi için serbest kalmasını talep ediyor.

Advocates of Silenced Turkey (AST), Görmez’in bu talebine destek vermek için bir kampanya başlattı.  AST, adım adım ölüme sürüklenen Fatma Görmez’in eşi Bekir Görmez’in bir an önce serbest bırakılması için çağrı yapıyor. Aynı zamanda sosyal medyada üzerinden  #FreeBekirGormez #DoNotLetFatmaGormezDie #BekirGörmezTahliyeEdilsin #FatmaGörmezÖlmesin hastagleri ile kampanyayı yürütüyor.

AST, tüm insan hakları savunucularını, 29 kiloya kadar düşen Fatma Görmez’in dramının son bulması için düzenlenen kampanyaya @silencedturkey adlı twitter hesabından ve kurumun www.silencedturkey.org adlı internet sitesinden destek vermeye çağırıyor.

İnsan hakları ihlallerinin duyurulması amacıyla kurulan “Advocates of Silenced Turkey (AST)” kurumun sözcüsü ve Kadın Hakları Çalışmaları Direktörü Hafsa Yıldız, kurumun amaçları ve faaliyetlerini anlatıyor.

Okumaya devam et

Genel

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’dan “yargıya güven” yüzde 38 itirafı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, halkın yargıya olan güvenini yansıtan bu rakamın yeterli olmadığını söyledi.

BOLD – TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren 11. Kalkınma Planının ele alındığı Plan Bütçe Komisyonu’nun son toplantısında halkın yargıya bakışı konusu gündeme geldi. CHP Antalya Milletvekili Cahit Arı’nın yargıya güvenin yüzde 20 dolaylarında olduğunu söylemesi üzerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay “Halkın güveni yüzde 20 değil yüzde 38” yanıtını verdi.

Sözcü’den Emin Özgönül’ün haberine göre, Fuat Oktay’ın sözleri tutanaklara şöyle yansıdı:

“2018’de adalet hizmetlerinden memnuniyet oranı, yüzde 56,3’dür. Yasaların herkese tarafsız ve adil uygulandığını düşünenlerin oranı ise 2014 yılında yüzde 31.86 iken 2018 yılında yüzde 38.1 oldu. Tabii ki bu oranlar yüzde 20’nin çok üzerinde olmakla beraber, yeterli oranlar değildir”

CHP milletvekili Arı ise, “Bu ülkede yakın tarihe kadar en güvenilir kurumların başında yargı gelirdi. Yüzde 80 seviyelerindeki güven bugün düştü” ifadesini kullandı.

Hakimden üç çocuk annesine: Çocuklarını cezaevinde büyüt!

Okumaya devam et

Gündem

Havuz’un geleneksel ‘Hakan Şükür’ün lüks hayatı’ haberlerine Kral’dan esprili cevap

Her yıl aynı görüntü ve fotoğraflarla servis edilen ‘Hakan Şükür’ün ABD’deki lüks hayatı’ haberlerine efsane futbolcu sosyal medya hesabından esprili bir gönderme yaptı.

BOLD – Geçen sene devletin resmi kurumu Anadolu Ajansı (AA), ABD’de yaşayan Galatasaray ve A Milli Futbol Takımının ‘Kral’ lakaplı eski golcüsü Hakan Şükür ve eşinin fotoğraflarını yayınlamıştı.

Şükür ailesinin lokantalarına malzeme taşıdıkları fotoğrafları ‘Hakan Şükür’ün ABD’deki lüks yaşamı’ olarak haberleştiren AA sosyal medyada alay konusu olmuştu.

40 DEFA SÖYLENİNCE GERÇEK OLURMUŞ

Bu haberden bir yıl sonra yine hükümet yanlısı bir kanal olan A Haber aynı fotoğraflar ve başlığı kullanarak Hakan Şükür’ü hedef aldı. Başlığı bile aynı olan haber için Hakan Şkür sosyal medyadan esprili bir yorumda bulundu.

Şükür mesajında, ”Şu 40 defa aynı şeyi söylersen doğru olur klişesinin bir karşılığı varsa yaşadık desenize. Vallahi de billahi de ne MAN adasında, Hollanda’da, Katar’da, İsviçre’de, ABD’de yurt dışında zerre malım mülküm param yok. Hepsini canım ülkeme yatırdım. Bu yalakalara bakmayın siz” ifadelerini kullandı.

HAYATINIZ YALAN

MİT’in Hakan Şükür’ün mal varlığını araştırdığını öne süren yandaş kanala Şükür’ün cevabı sert oldu. Şükür açıklamasının devamında, ”Her şeyim açık ve göz önünde. MİT tespit etmişmiş. Salak bunlar, ne tespiti? Gizli kapaklı işim olmaz benim ağa babalarınız gibi… Hayatınız yalan. Siz o dediğiniz yaşamı ahirette istiyor ve ona dua ediyoruz” dedi.

Okumaya devam et

Popular