Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Karamollaoğlu: Berat Albayrak Aileden Sorumlu Bakan olsun

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: “Berat Albayrak’ın ekonomiye maliyeti 100 milyar dolar. İstifa etsin, illa bakan olacaksa Aileden Sorumlu Bakan olsun.”

Karamollaoğlu, Erdoğan’ın kendilerini Millet İttifakı içerisinde gizlice yer almakla suçladığı sözlerine sert cevap verdi. Karamollaoğlu, “Sayın Erdoğan’ın şahsımı hedef alarak söylediği gerçek dışı ifadeleri şiddetle kınıyorum. Bugün çelişkili ve dengesiz bir iktidarla karşı karşıyayız. Erdoğan cumhurbaşkanı zırhına bürünmüş bir biçimde istediğini söyleme hakkını kendisinde görüyor” dedi.

AHZAP SURESİ İLE CEVAP VERDİ

Erdoğan’a AKP genel başkanı sıfatı ile hitap eden Karamollaoğlu, “Kardeşim Sayın Erdoğan’ın bir zamanlar önem verdiğine inandığım Âyetleri hatırlatmak istiyorum. Ve özel bir cevap vermeyi gereksiz buluyorum. Cenab’ı Hak buyuruyor ki; “Ey îmân edenler! Allah’tan korkun ve doğru söz söyleyin!” (Ahzâb, 70) oy daha kaybetmeyeyim telaşıyla bu kadar yalana ve iftiraya başvurulmasına hayret ediyorum. Bu hale Acıyarak üzülüyorum. Üzülerek acıyorum.” diyerek yantı verdi.

EKONOMİ, ADALET, SİSTEM TIKANDI

Karamollaoğlu iktidara yönelik olarak ise “İktidar gelinen noktada, ekonomide tıkandı, adalette tıkandı, eğitim sisteminde tıkandı, dış politikada tıkandı. Artık ortaya koyabilecekleri ne bir projeleri ne de çözüm önerileri var. Bu sebeple gece gündüz beka probleminden bahsediyorlar. Ellerinde kalan son argüman beka problemi!” eleştirilerini yöneltti.

DAMADIN EKONOMİYE MALİYETİ 100 MİLYAR DOLAR

Karamollaoğlu açıklamasına şu sözlerle son verdi: “2018 çeyreği itibariyle büyüme -3, yıllık yüzde 2.6 oldu. 2018 de kişi başı gelir 2008 seviyesine düşerek 9.632 dolar oldu. Yani bu demek oluyor ki son 10 yıl boşa gitti. Bakınız damat Berat Albayrak’ın ekonomiye maliyeti 100 milyar doları geçti. Ekonomi de sorunların çözülmesi için öncelikle ilgili bakanın istifa etmesi gerek. Veya ille de bir bakanlık verilecekse Aileden sorumlu Devlet Bakanı yapılsın.”

Politika

Bahçeli’den ağır itham: Sistemden rahatsız olanlar, 15 Temmuz’u yapanlardır

Karaman’daki ziyarette konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tartışmasına ağır ithamla karşılık verdi. 15 Temmuz’dan bahseden Bahçeli, “İsyanı deneyenler yeni sistemden şikâyetçidir” ifadesini kullandı.

BOLD-31 Mart yerel seçimleri sonrası teşekkür ziyaretleri gerçekleştiren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı konuşmada gündemdeki Cumhurbaşkanlığı Sistemi eleştirilerine cevap verdi. “Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi ülkemizin karanlıktan çıkması için ihya edilmiştir” diyen Bahçeli, “5 Temmuz’da fiilen ömrünü dolduran parlamenter sisteminin zayıfları aşılmıştır. Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi macera değil mecburiyettir” dedi.

Muhalefetin Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’ni eleştirmesine “koro halinde kötülemeleri boşuna değildir” ifadesini kullanan Devlet Bahçeli, “15 Temmuz darbe girişimini yapanlar sistemden rahatsız.” eleştirisinde bulundu.

“Söz dinleyen değil sözü dinlenen bir ülke olma konusundaki ısrarlı duruşumuz zalimlerin dengesini bozmuştur” diyen Bahçeli, “İlerledikçe arkamızdan çekiştiriyorlar. Vatan evlatlarının kanlarını döküyorlar. Doğu Akdeniz’de karşımıza çıkıyorlar, S-400’leri almamızı şüphe ile yaklaşıyorlar, zillete yatırım yapıyorlar” şeklinde konuştu.

Yandaş mahallede ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ isyanı başladı

Okumaya devam et

Politika

AKP’de çarşı karıştı: Erdoğan’ın eski gözdesi Pelikan’ı topa tuttu

Pelikan adlı örgütün Ahmet Davutoğlu ile başarısız mücadelesinden para ve güç devşirdiğini öne süren Erdoğan’ın eski metin yazarı Aydın Ünal örgüte açtı ağzını yumdu gözünü.

BOLD- AKP’li eski vekil ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski metin yazarı Aydın Ünal Radyo Sputnik’in Ahmet Davutoğlu ile röportaj yapan 3 gazetecinin işine son vermesi ile ilgili sosyal medyadan açıklama yaptı.

Kovulma olayı yüzünden Pelikan çetesini suçlayan Ünal, Davutoğlu parti kurmali ve kendisine büyük iyilik yapan Pelikan’ı da yanında götürmeli dedi. Pelikan adlı örgütün Davutoğlu’na eşsiz bir halkla ilişkiler (PR) çalışması yaptığını belirten Ünal, kurulacak yeni parti ile ”Şu akılsız, dönek, kifayetsiz muhteris çeteden hem AK Parti kurtulur hem de memleket” ifadelerini kullandı.

PELİKAN SAYESİNE ‘MAĞDUR MUHALEFET ODAĞI’ OLDU

Ünal, Pelikan’ın başbakanlığı döneminde Davutoğlu ile mücadele etmek için kurulduğunu fakat Davutoğlu’nu mağdur bir muhalefet odağı haline getirdiğini belirtti. Aydın Ünal örgütün Davutoğlu ile mücadele bahanesiyle güç ve para devşirdiğini söyledi. İşte Ünal’ın o ilginç paylaşımları

Okumaya devam et

Politika

İlginç iddia: Egemen Bağış büyükelçi olacak!

Türkiye tarihinin en büyük yolsuzluk ve rüşvet soruşturması olarak bilinen “17-25 Aralık” dosyalarında adı geçen AKP’li eski Bakan Egemen Bağış’ın, Prag Büyükelçi olarak atanacağı iddia edildi.

BOLD-İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) eski Bakan Egemen Bağış’ın büyükelçi atanması için Türkiye’nin, Çek Cumhuriyeti ile temasa geçtiğini açıkladı.

Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama da Aytun Çıray, Egemen Bağış’ın büyükelçi atanması için Türkiye’nin Çek Cumhuriyeti ile temasa geçtiğini öne sürdü. Çıray, Bağış için söz konusu ülke ile temasa geçildiğini ve agreman (atama için uygunluk araştırması) istendiğini belirtti.

PRAG’A BÜYÜKELÇİ OLARAK ATANMASI İÇİN AGREMAN İSTENDİĞİNİ DUYDUM”

Konuyla alakalı resmi Twitter hesabından bir paylaşımda buluna Çıray, “Bir dönem adı oldukça şaibeli meselelere gündeme gelen Egemen Bağış’ın Prag’a Büyükelçi olarak atanması için agreman istendiğini duydum. Ülkemizin layıkıyla temsili ve itibarı açısından pek umut verici değil. Adeta Dışişleri’ni çökertme operasyonu hızla devam ediyor..!”

İBB’DEN ÖZEL ŞOFÖR TAHSİS EDİLMİŞTİ                                                    

Devletin imkânlarını özel hizmetlerinde kullanmakla tanınan Egemen Bağış’ın, 13 yıllık özel şoförünün AKP döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden tahsis edildiği ortaya çıkmıştı. Bağış’a tahsis edilen özel şoförün halka maliyetinin 780 bin lira olduğu vurgulanmıştı.

Sosyal medyada Egemen Bağış’a ‘Siyasi Onur’ ödülü tepkisi

Okumaya devam et

Popular