Bizimle iletişime geçiniz

Teknoloji

Xiaomi’nin katlanabilir telefonu 999 dolara satılacak

Samsung ve Huawei geçen ay katlanabilir akıllı telefonlarını tanıttılar. Her ikisi de farklı bir tasarıma sahipler ancak ortak bir noktaları var; yüksek fiyat. Samsung Galaxy Fold 1,980 dolar iken Huawei’nin Mate X modeli ise 2,600 dolar civarında.

Bu fiyat etiketi onları lüks bir ürün haline getiriyor ancak Xiaomi sayesinde bu daha anlaşılır bir fiyat olan 999 dolara iniyor.

iGyaan tarafından yayınlanan bir rapora göre, Xiaomi’nin şu anda Mi Fold ve Mi Flex olarak adlandırılan katlanabilir akıllı telefonu ABD’de 999 dolar, Avrupa’da 999 euro fiyat etiketine sahip olacak. Şirket, telefonu nisan-haziran ayları arasında tanıtmayı planlıyor. Telefon önce Çin’de piyasaya sürülecek ve ardından küresel pazarlarda ayrı lansmanlar yapılacak.

Rapor ayrıca, Mi Fold/Flex’in Galaxy Fold’un neredeyse yarısına mal olacağını çünkü Xiaomi’nin gereksinimlerine göre Visionox Technology tarafından üretilen OLED ekranları kullanacağını belirtti. Bunların Galaxy Fold ve Mate X’teki OLED panelleri kadar iyi olup olmayacağı ise tam olarak belli değil.

Söylendiği üzere, Galaxy Fold ve Mate X gibi Mi Fold/Flex de bir amiral gemisi olacak ve 10 GB RAM ile birlikte Snapdragon 855 SoC ile gelecek.

Bu telefonu çalışırken gösteren bir video Ocak ayında ortaya çıkmıştı.

Sinema

James Bond, son filminde Aston Martin Valhalla kullanacak

25 filmlik James Bond serisinin sonuncusunda Aston Martin'in 1.5 milyon sterlinlik hiper arabası Valhalla kullanılacak.

Tam bir Aston Martin aşığı olan James Bond’un 25. filminde, markanın 1.5 milyon sterlin değerindeki hiper arabası Valhalla kullanılacak.

Sınırlı sayıda üretilecek olan Valhalla’nın ismi ilk olarak Aston Martin AM-RB-003 olarak belirlenmişti ancak daha sonra daha akılda kalıcı bir isim olan Valhalla’da karar kılındı.

Şirket böylece İskandinav Mitolojisi ve ‘V’ serisini de devam ettirmiş oldu. Aston Martin’in bu temada çıkardığı diğer araçlar Valkyrie, Vanquish ve Vantage.

F1 takımlarından Red Bull Advanced Technologies işbirliğiyle geliştirilen bu hiper araba, hafif karbon lif gövde ve özel geliştirilmiş süperşarjlı V6 benzinli motora sahip. Aracın motoru ayrıca batarya/elektrik hibriti sistemle de bağlantılı.

Saatte 320 km hıza ulaşabilen ve 1.000 fren beygir gücünde olan Aston Martin’in bu lüks aracı, 0’dan 100’e 3 saniyede ulaşabiliyor.

Okumaya devam et

Teknoloji

Twitter’daki konum özelliği kalkıyor

Twitter, kullanıcılar tarafından neredeyse hiç kullanılmadığını belirttiği tam konum özelliğinin tamamen kaldırılacağını duyurdu.

Twitter, kullanıcılar tarafından neredeyse hiç kullanılmayan tam konum özelliğini tamamen kaldıracağını açıkladı.

BOLD – Bugün yapılan duyuruda Twitter, tweet’lerdeki tam konum özelliğini kaldıracağını belirtti.

Özellik, çoğu kişi tarafından kullanılmadığı için tweet’lerden kaldırılacak olsa da Twitter’ın güncellenmiş kamerası sayesinde kullanıcılar tam konumlu fotoğraflar atabilecek.

Açıklama şu şekilde:

“Birçok kişi Tweetlerde tam konumunu etiketlemiyor, biz de Tweet atma deneyiminizi daha basit bir hale getirmek için bu özelliği kaldırıyoruz. Yine de güncellenmiş kameramızı kullanarak tam konumunuzu etiketleyebileceksiniz. Bu özellik, bir olay sırasında yerinden paylaşım yaptığınızda yararlı olabilir.”

Twitter kullanıcıları, Gizlilik ve Güvenlik menüsünden konum bilgilerini kapatabiliyor. Özellik kaldırılıyor olsa bile Twitter’ın kamerası sayesinde konum atılabiliyor.

Okumaya devam et

Dünya

Tesla Model 3’ten pikap yaptılar: Truckla

Yeni aldığı Tesla Model 3 üzerinde değişiklikler yapan Simone Giertz isimli bir kadın, ortaya spor arabadan bozma lüks bir pikap çıkardı.

Tesla tutkunları, merakla beklenen pikap bir türlü gelmeyince çareyi buldu. Simone Giertz, yeni aldığı Tesla Model 3’ü modifiye ederek lüks bir pikaba çevirdi.

BOLD – Uzun zamandır pikap üretmesi beklenen Tesla’nın CEO’su Elon Musk, bunun için söz vermiş olsa da firmadan şimdiye kadar ne bir çıkış tarihi ne de tasarımla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bu bekleyişten sıkılan Simone Giertz isimli bir kadın, yeni aldığı Tesla Model 3 üzerinde değişiklikler yaparak ortaya spor arabadan bozma lüks bir pikap çıkardı.

Giertz ve tamirci arkadaşlarının ortak çalışması sonucunda birçok kişinin uzun zamandır beklediği Tesla model pikap gerçek oldu. Yalnızca bu görev için bir adet Tesla Model 3 alıp yapım aşamasını video çekerek YouTube’da paylaşan Giertz, aldığı Tesla’nın sahip olduğu ilk araç olduğunu da belirtti.

Birkaç ay süren çalışmanın sonucunda Giertz ve ekibi, aracı parçalarına ayırıp eski pikap parçalarını kullanarak tekrardan birleştirdi.

Okumaya devam et

Popular