Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Gazeteci Harun Çümen ikinci kez hakim karşısına çıktı

1 yıldır tutuklu bulunan Zaman gazetesi ekonomi editörlerinden HarunÇümen’in terör örgütü üyeliği suçlamasıyla yargılandığı 4 sanıklı davanın 2. duruşması bugün görüldü.

Çümen tutuklu bulunduğu Balıkesir Cezaevi’nden SEGBİS ile mahkeme salonuna bağlandı ve “Edirne’ye zeytinyağ satmaya gitmiştim. Yunanistan’a kaçma iddiasıyla ilgili Enez ilçesinde yaşayan kayınbiraderime sorular sorulmuş. Keşan’da yürütülen tahkikatın dosyaya eklenmesini istiyorum.” dedi.

330 gündür tutuklu olduğu ifade eden Çümen, “ByLock kullanmadım. Bank Asya’da hesabım yok. Hakkımda gizli tanık ifadesi yok. Sabit ikatmetgâh sahibiyim. Tutuksuz yargılanmam için tahliyemi talep ediyorum.” diye devam etti.

Avukatların tahliye taleplerinin ardından beyanda bulunan duruşma savcısı Harun Çümen’in tutukluluğunun devamına hükmetti. Bir sonraki duruşma 19 Haziran saat 11.20’de görülecek.

Genel

Erdoğan: “Terör örgütleri zihniyetinin destek verdiği Cumhur İttifakı”

Ekrem İmamoğlu’nu eleştirmek isterken ittifakları karıştıran Erdoğan, Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım için terör örgütlerinin desteklediği aday dedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 23 Haziran seçimi için tekrar sahalara indi. Dün Anadolu yakasında miting yapan Erdoğan bugün Bahçelievler’deydi. Konuşmasında İstanbullunun 23 Haziran’da 2 ittifak adayından birini seçeceğini söyleyen Erdoğan bunlardan biri “Terör örgütleri zihniyetinin destek verdiği Cumhur İttifakı” dedi.

CHP ve Ekrem İmamoğlu’nu eleştirmek isterken ittifakları karıştırarak kendi adayına terörist diyen Erdoğan’ı sosyal medyada kullanıcıları affetmedi. Erdoğan 31 Mart seçimleri öncesi de İstanbul genelinde mitingler yapmış ve bu mitinglerde Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’nun terör örgütlerinden destek aldığını söylemişti.

Okumaya devam et

Genel

Genelkurmay çatı davasında 141’er kez ağırlaştırılmış müebbet kararı

15 Temmuz gecesi Genelkurmay’da yaşananlarla ilgili çatı davada karar açıklandı. Mahkeme, 16 sanığa 141’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

BOLD – Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi, 15 Temmuz 2016 gecesi Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlere ilişkin aralarında ‘Yurtta Sulh Konseyi’ üyelerinin de bulunduğu 224 sanıklı Genelkurmay çatı davasında karar verildi. Mahkeme, eski Hava Kuvvetleri Komutanı ve Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyesi, eski orgeneral Akın Öztürk’ün de arasında bulunduğu 16 sanığı 141’er kez, bir sanığı da 140 kez ağırlaştırılmış müebbete mahkum etti.

Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ndeki duruşma salonunda görülen davada Mahkeme Başkanı Oğuz Dik hükmü açıkladı. Buna göre sanıklardan eski Orgeneral Akın Öztürk, eski Genelkurmay Personel Başkanı Korgeneral İlhan Talu, Tümgeneral Kubilay Selçuk, eski Tümgeneral Mehmet Dişli, eski Tuğgeneral Mehmet Partigöç, Ali Yazıcı, Ahmet Özçetin, Ali Osman Gürcan, Bilal Akyüz, Cemil Turhan, Erhan Caha, Fırat Alakuş, Hakan Evrim, Ömer Faruk Harmancık, Murat Koçyiğit, Mustafa Barış Avıalan, Orhan Yıkılkan, Sinan Sürer, Muhsin Kutsi Barış ve Osman Kılıç, anayasayı ihlal suçundan bir, olaylarda hayatını kaybeden 139 kişi dolayısıyla 139’ar kez, Osman Kılıç dışındaki sanıklar Cumhurbaşkanına suikast suçundan da birer kez ağırlaştırılmış müebbete mahkum edildi.

Osman Kılıç’a 140, diğer sanıklara ise 141’er kez ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi. Firari 13 sanığın dosyasının ise ayrılması kararlaştırıldı.

 

Okumaya devam et

Genel

Jet Fadıl davayı kaybetti, hisseler gerçek sahibine verildi

Fadıl Akgündüz

Yargıtay, Fadıl Akgündüz’ün Jetpa Holding’in hisselerini hileli şekilde aldığını belirledi. Karara göre, Caprice Oteli’nin arazisinin de bulunduğu şirketin hissesi el değiştirecek.

BOLD – Jetpa Holding kurucularından Sacit Duran, üzerine kayıtlı hisseleri hileli şekilde elinden almakla suçladığı diğer kurucu Fadıl Akgündüz aleyhinde açtığı davayı kazandı. Yargıtay 11. Hukuk Dairesi, Fadıl Akgündüz’ün itirazını reddederek, yerel mahkemenin kararını onadı. 10 yıla yakın süren dava sonunda Sacit Duran, 20 yıl sonra Akgündüz ile ortaklığını kayıtlara geçirdi.

Cumhuriyet’in haberine göre, yurt içi ve yurt dışında 27 şirketin sahibi olan Fadıl Akgündüz ve Sacit Duran, 1997’de Jetpa Holding AŞ’yi kurdu. Fadıl Akgündüz, eşi B. Akgündüz ve annesi Z. Akgündüz yüzde 80, Tülay-Sacit Duran çifti ise yüzde 20 hissenin sahibi oldu. Ancak bir süre sonra ortaklar arasında sorun yaşandı. Duran çifti, kendilerine ait hisselerin, holdingin eski hukuk müşaviri O. K.’ye devredildiğini fark etti. İlk olarak Jetpa Holding hisselerine ilişkin açtığı davayı kazanan Duran, son olarak 1 milyar lirayı aşkın varlığı bulunan Aytepe Turizm Tic. AŞ’ye karşı da dava açtı.

HİLELİ İŞLEM KARARI

Didim 2. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen davalarda Duran çifti, kendilerine ait payların, bilgileri olmadan O.K’ye devredildiğini iddia etti. Akgündüz’ün, benzer yöntemi başka şirketlerde de uyguladığı öne sürülen davada, sahibi oldukları payların tespiti ve pay defterine işlenmesini talep etti. Davalı konumda yer alan Aytepe Turizm AŞ adına yapılan savunmalarda ise davanın reddine karar verilmesi istendi. Savunma dilekçelerinde çiftin kendilerine ait payları kendi istekleri ile devrettikleri savunuldu. Davaya bakan mahkeme Duran çiftinin talebini kabul etti. Temmuz 2017’deki kararda, Duran çiftine ait payların O. K.’ye devrine ilişkin işlemin hükümsüz olduğunu belirten mahkeme, hisse devrine dair kaydın da silinmesine hükmedildi. Mahkeme, çifte ait payların, şirket pay defterine tesciline karar verdi.

YARGITAY ONADI

Mahkemenin bu kararını, davalı taraf avukatları temyiz etti. Temyiz incelemesini yapan Yargıtay 11. Hukuk Dairesi, davalı tarafın temyiz itirazlarının yerinde olmadığına hükmederek yerel mahkemenin verdiği kararı onadı. Yargılama devam ederken Aytepe Turizm’de unvan değişikliğine gidildi.

1 MİLYARLIK VARLIK

Yeni unvanı Capricegold Otelcilik ve Pazarlama San. AŞ olan şirkete kayıtlı değerli mülkler arasında Didim’deki bir otel ve Bodrum’daki 119 dönümlük arazi bulunuyor. İki mülkün değerinin ise 1 milyar lirayı aştığı kaydediliyor. Didim’de 33 dönüm arazi üzerinde kurulu bulunan otelin hemen yanında 50 kadar villanın da aynı şirkete ait olduğu belirtildi.

 

Okumaya devam et

Popular