Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Pelikancılar telaşta! Ortaya attıkları iddia valilik tarafından yalanlandı

Akşam saatlerinde iktidar yanlısı bazı sosyal medya hesaplarında İstanbul seçimlerinde usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle 30 sandık başkanının gözaltına alındığı haberi yayıldı.

Bu iddialara ilk tepki Adalet ve kalkınma Partisi (AKP) içerisindeki muhalif söylemleri ile son zamanlarda öne çıkan isimlerden geldi. Bu kişiler, İstanbul’da kaosa neden olacak yalan haberin “Pelikan Örgütü” tarafından yayıldığını vurguladı.

Gecenin ilerleyen saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü usulsüzlük yaptıkları gerekçesiyle 30 sandık başkanının gözaltına alındığı iddialarını yalanladı.

31 Mart seçimlerinin sonuçlarının yankıları sürerken, iktidara yakın Sabah gazetesine ait internet sitesinde seçime hile karıştıran 30 kişinin gözaltına alındığı haberi servis edildi.

Söz konusu iddia ile ilgili İstanbul Valiliği de bir yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, İstanbul’da bazı sandık kurul başkan ve üyelerinin gözaltına alındığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik söz konusu iddialar üzerine gece yarısı bir basın açıklaması yaptı ve üstü kapalı “Pelikancıları” uyardı.

Çelik’in bu açıklaması, Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan’ın seçim gecesi Twitter’da yaptığı “YSK, İstanbul’da oyların tamamını yeniden sayacak” paylaşımıyla başlayan, bazı yayın organlarında çıkan “sandık başkanlarının gözaltına alındığı” haberleriyle alevlenen ve bazı kesimler tarafından “Pelikan grubu hortladı” nitelendirmesine cevap olarak yorumlandı.

Ömer Çelik, “YSK’da yürüyen son derece olağan süreçle ilgili olarak birtakım manipülasyonlar yapılıyormuş gibisinden yapılan provokasyonlar, incitici açıklamalar karşısında hassasiyetimizin altını çiziyoruz. Herkesin bu konuda sorumlu davranması hepimizin beklentisidir. Türkiye düşmanı olarak bilinen, tökezlemesini isteyen, Türkiye’nin demokrasisinin sakatlanmasını isteyen bilindik kişilerin açıklamaları karşısında bu açıklamalarımızı yapmak zorundayız” diye konuştu.

Sosyal medya ilk tepki ve uyarı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde metin yazarlığı yapan eski AKP Milletvekili Aydın Ünal’dan geldi. Ünal sosyal medya hesabından “Ortaya çıkan tablonun en birincil müessir ve müsebbibi tartışmasız partiyi zehirleyen Sinsi Pelikan Örgütü’dür. Planları tıkır tıkır işliyor. Ama zeytinyağı gibi üste çıkacaklar. Eğer durdurulmazlarsa, partiyi tüketinceye kadar asla durmayacaklar.” dedi.

AKP’li Aydın Ünal’dan kritik paylaşım: Pelikan isimli örgüt partiyi sinsice zehirledi

 

Gündem

TRT’ye ait 10 silah kayboldu, soruşturma dahi açılmadı

TRT’de kaybolduktan 5 gün sonra polise bildirilen kurumun güvenliğine ait, kasada saklı 10 silah için soruşturma dahi açılmadığı ortaya çıktı. CHP’li Sertel skandalı Meclis’e taşıdı.

BOLD – Kayıp silahlar skandalını CHP İzmir Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Atilla Sertel kamuoyu ile paylaştı. Sertel, “TRT İzmir Bölge Müdürlüğü’nün kasasında kilitli 10 adet silahın kaybolduğu bilgisine ulaştım” dedi. Kurumun kaybolan silahlar için olaydan 5 gün sonra emniyete bilgi verdiğini söyleyen Sertel, silahlarla ilgili ne bir soruşturma açıldığını ne de açığa alınan yada tutuklanan personel olduğunu belirtti. Silah skandalını meclise taşıyan Sertel, Bu silahlar nereye kaybolmuştur? Dışarıdan birinin yapması mümkün değilken kurum içinden kim veya kimler bu işi yapmıştır? Ne için çalınmıştır? Yaşanan bu olayla ilgili üst düzey yöneticiler kayırılmakta mıdır? Birileri korunmakta mıdır? Bu olayın üzeri örtülmeye ve kamuoyundan gizlenmeye çalışılmaktadır. TRT yönetiminden bu skandalla ilgili açıklama ve sorumlularla ilgili derhal gereğinin yapılmasını bekliyoruz’ dedi.

KURUMDAKİ OLUMSUZLUKLARIN ÜZERİ KAPATILIYOR

Liyakatin bitirilerek TRT’nin iktidarın çiftliği haline getirildiğini dile getiren Sertel, kurumda yaşanan olumsuz olayların üzerinin kapatıldığını, yandaş ve yalaka yöneticilerin korunduğunu söyledi. Sertel son olarak silah skandalının kapatılmasına izin vermeyeceğini belirtti

Okumaya devam et

Gündem

Mustafa Yılmaz’ın kaçırılmasıyla ilgili savcılık mobeseleri incelemeden takipsizlik verdi

Şubat ayında zorla kaybedilen 6 kişiden biri olan Fizyoterapist Mustafa Yılmaz’ın kaçırılmasıyla ilgili savcılık mobeseleri incelemeden takipsizlik verdi. Eşi tepkili..

BOLD – Fizyoterapist Mustafa Yılmaz’ın 19 Şubat’ta zorla kaybedilmesine ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma takipsizlikle sonuçlandı. Savcılık Yılmaz’ın kaçırılmasına ilişkin eşi Sümeyye Yılmaz’ın ifadesinde belirttiği kamera kayıtlarını incelemeye gerek görmedi. Takipsizlik kararında kaçırılma yerine, kayıp kişi yönünden dosyanın soruşturulması için Emniyet Müdürlüğü “kayıp şahıslar bürosu”na gönderilmesi kararlaştırıldı.

“BENİ KENDİ GİTTİĞİNE İNANDIRMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Mustafa Yılmaz, 15 Temmuz’dan sonra Bank Asya’da hesabı bulunduğu ve Bylock kullanıcısı olduğu iddiasıyla 1 Ekim 2018’de gözaltına alınıp tutuklanmıştı. 100 günlük tutukluluğunun ardından 8 Ocak 2019’da 6,5 yıl hapis cezası verilerek Yargıtay sürecini tutuksuz beklemek üzere tahliye edildi. Tahliyesinden 42 gün sonra da 19 Şubat 2019 sabahı kaçırıldı.

Eşinin ortadan kaybolması üzerine bölgedeki güvenlik kameralarını izleyen Sümeyle Yılmaz, eşinin kaçırıldığına ilişkin bulgular elde etmesi üzerine Ankara Emniyeti ve Başsavcılığı’na başvurdu. Ancak Yılmaz, başından beri Emniyet yetkililerinin kendisini “eşin kendi gitmiştir” düşüncesine ikna etmeye çalıştığını belirtiyor.

Sunduğu deliller ve toplanmasını istediği kamera kayıtlarının dikkate alınmadığını belirten Yılmaz, verilen son takipsizlik kararını ise sosyal medya hesabından, “kılıfa uydurma” olarak niteledi.

Eşinin bir kurgunun içine oturtulmaya çalışıldığını belirten Yılmaz, sosyal medya hesabından ve yaptığı başvurularla eşini arayış mücadelesini sürdürüyor.

Ankara’daki işkence merkezinde 6 ay işkence gören Ayten Öztürk her şeyi anlattı

 

Okumaya devam et

Gündem

Türk Ordusu Şam rejimiyle ilk defa çatıştı

Suriye’de sınır ötesinde askeri operasyonlar yürüten Türkiye, ilk kez Şam rejimi ordusu ile çatışma yaşandığını “resmen” duyurdu.

BOLD – 8 yıldır Suriye’de bulunan Türk askeri şimdiye dek terör örgütü olarak kabul ettiği unsurları hedef alarak askeri karşılık veriyordu.

Suriye rejimiyle ilk kez yaşanan çatışmayı sitesinden duyuran Milli Savunma Bakanlığı açıklamasında Suriye rejim güçleri tarafından kasten yapılan havan saldırısına karşılık verildiği bildirildi.

Açıklamada şöyle denildi:

“Suriye rejim güçlerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesinde kontrol ettiği Tall Bazan bölgesinden, Murak bölgesinde yer alan 9 numaralı Gözlem Noktamıza kasıtlı olduğu değerlendirilen top/havan atışları ile bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Saldırıya bölgedeki ağır silahlarla anında karşılık verilmiştir. Yapılan saldırıda personel zayiatı olmayıp; üs bölgemizde yer alan, tesis, teçhizat ve malzemelerden bir kısmı kısmi hasar görmüştür. Saldırıyla ilgili olarak Rusya nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuştur. Durum yakından takip edilmektedir.”

 

Okumaya devam et

Popular