Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Netflix’in Zac Efron’lu Ted Bundy filminden fragman yayınladı

Son dönemde beyaz perdenin ilgisini çeken isimlerinden birine dönüşen Ted Bundy’nin hikayesini anlatacak Extremely Wicked, Shockingly Evil, And Vile’dan bir fragman paylaşıldı.

Zac Efron ve canlandırdığı ünlü seri katil Ted Bundy

EN POPÜLER SERİ KATİL

James Hetfield’ın 1975 yılında Ted Bundy’yi tutuklayan polis memuru Bob Hayward rolünde filmde yer aldığı Extremely Wicked, Shockingly Evil, And Vile’ın yönetmen koltuğunda Emmy ödüllü yönetmen Joe Berlinger oturuyor. Bundan önce de Netflix için arşiv görüntülerinden ve idam koğuşunda yapılan görüşmelerin ses kayıtlarından yararlanarak hazırladığı Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes‘i hazırlayan Berlinger, aynı zamanda Metallica’nın Some Kind Of Monster belgeselinin yönetmenliğini ve prodüktörlüğünü üstlenmişti.

Zac Efron, Ted Bundy rolünde…

Sundance Film Festival’da prömiyerini yapan ve Ted Bundy rolündeki performansıyla büyük beğeni kazanan Zac Efron’un yanı sıra Lily Collins, John Malkovich ve Jim Parsons gibi isimler de filmin oyuncu kadrosunda. Film, 3 Mayıs’ta Netflix’te izleyiciyle buluşacak.

 

TED BUNDY KİMDİR
Theodore Robert Bundy Amerikalı seri katil ve tecavüzcü. 1974 ve 1978 yılları arasında, ABD’nin çeşitli yerlerinde çok sayıda genç kadını öldürmüştür. Amerika’nın çeşitli yerlerinde çok sayıda genç kadını öldürmek ve bazılarına tecavüz etmek suçundan tutuklanan Bundy, insanları manipüle eden kişiliği sayesinde uzun yıllar boyunca cinayetleri işlediğini kabul etmemiş ve kendisine yöneltilen suçlamaları inkar etmişti. 10 yılı aşkın inkâr süreci sonunda, 30’dan fazla cinayet işlediğini itiraf etmiştir.

Kültür

Netflix dizisi “Atiye”den fragman ve yayın tarihi

Netflix’in “Hakan Muhafız”dan sonra yayına sokmayı planladığı ikinci Türkçe dizi “Atiye”ni yayın tarihi açıklandı. Diziden Beren Saat’in yer aldığı ilk tanıtım fragmanı da(teaser) yayınlandı.

BOLD– Beren Saat, Mehmet Günsür, Başak Köklükaya, Civan Canova gibi oyuncuların yer aldığı Atiye (The Gift) 27 Aralık Cuma günü 8 bölümden oluşan ilk sezonuyla Netflix’teki yerini alacak.

Atiye dizisi oyuncuları

BİR KEŞİFLE HAYATI DEĞİŞEN GİZEMLİ KADIN

Şengül Boybaş’ın “Dünyanın Uyanışı” isimli eserinden uyarlanan Atiye dizisinde Beren Saat, arkeolojik bir kazı sırasında yapılan keşif sonucu hayatı kökten değişen ve geçmişinin gizemleriyle yüzleşmek zorunda kalan bir kadını canlandırıyor.

İKİNCİ SEZON ÇEKİLDİ

8 bölümden oluşan ilk sezonu 27 Aralık’ta izleyici ile buluşacak olan dizinin ikinci sezon çekimleri de tamamlandı. 2. sezonuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmayan dizi, GÖbeklitepe’de yapılan bir keşif etrafında gelişecek. Netflix’in dünya çapındaki içeriklerinde de yer alacak olan “Atiye”nin bölge turizmine katkısı şimdiden merak ediliyor.

Okumaya devam et

Sinema

Sinema endüstrisinin dayattığı zinciri kıran kadın: Scarlett Johansson

Hollywood yıldızı Scarlett Johansson, sinema endüstrisini sert şekilde eleştirdi. Gençlik yıllarında kendisine hep aynı roller verildiğini belirtti. “Zor da olsa zinciri kırmayı başardım” dedi.

BOLD – Dünyaca ünlü aktris Scarlett Johansson, gençlik yıllarında film sektöründe yaşadıklarını Hollywood Reporter’a anlattı. Çocukluğundan beri oyunculuk yapan Johansson, kendisine sürekli “baştan çıkarıcı”, “şuh”, “ayartıcı” kadın rolleri verildiğini belirtti. Aşırı derecede “cinselleştirildiğini” söyleyen oyuncu, bunun herkes tarafından normal görüldüğünü de sözlerine ekledi.

UZUN ZAMAN ALDI

Johansson, üzerine yapışan bu etiketten kurtulmasının uzun zaman aldığını vurguladı. “20’li yaşlarımın başında, hatta daha da gençken aşırı derecede cinselleştirildim, cinsel obje olarak görüldüm ve sadece bu tip roller aldım. Bu durum herkes tarafından normal karşılandı, olması gereken buymuş gibi” diye konuştu.

Sektörde kalıcı olamayacağından endişe ettiğini söyleyen Scarlett Johansson, zor da olsa bu zinciri kırmayı başardığını ve bunun için mutlu olduğunu kaydetti.

Ak Saray kara deliğe dönüştü

Okumaya devam et

Kültür

Ben Affleck’in yeni filmi “The Way Back”in ilk fragmanı yayınlandı

Akademi ödüllü Ben Affleck’in yeni filmi The Way Back’in ilk fragmanı sonunda yayınlandı.

BOLD Daha önce “The Accountant” filminde birlikte çalışan yönetmen Gavin O’Connor ve Affleck’i tekrar bir araya getiren film tipik bir “ayağa kalkma mücadelesi” öyküsü.

Ben Affleck ve Gavin O’Connor “Accounant” filminin çekimleri esnasında

THE WAY BACK’İN KONUSU
Gavin O’Connor’ın aynı zamanda senaryosunu da Brad Ingelsby ile birlite yazdığı film, gelecek vaad eden bir basketbolcu iken yetişkinlik yıllarında trajik bir kayıp ve alkol bağımlılığı nedeniyle hayatı alt üst olan Jack Cunningham’ın hikâyesini anlatıyor. Mezun olduğu lisenin basketbol koçunun ölmesinin ardından takımın başına geçen Jack, bu beklenmedik iş sayesinde hayatını düzene koymak için bir fırsat yakalar.

VİZYON BİLMECESİ

Filmde Ben Affleck’in yanı sıra Al Madrigal, Michaela Watkins, Janina Gavankar, Glynn Turman, Hayes MacArthur, Lukas Gage ve Rachael Carpani gibi oyuncular rol alıyor. Daha önce duyurulan Ekim 2019’daki gösterimi ertelenen filmin vizyon tarihi şimdilik belirsizliğini koruyor.

Okumaya devam et

Popular