Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Erdoğan’ın seçim öncesi ektiği nefret tohumları, İstanbul’da filizlenmeye başladı

Ekrem İmamoğlu’nun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olması AKP içi gerilimi yükseltti. Birbirlerini hain olarak görmeye başladılar. İşte birkaç örnek..

BOLD-HABER ANALİZ

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Aşkım, sevdam” dediği İstanbul’u kaybetmiş gözüküyor.

Erdoğan’ın İstanbul’u kolay kolay vermeyeceğini herkes biliyor. Geçersiz oyların tekrar sayımı gibi İstanbul’da seçimlerin tekrar yapılması noktasında tüm yolları deneyeceği herkesin malumudur.

Peki ya Erdoğan ve AKP teşkilatları İstanbul’da ne yapıyor diye sorduğumuzda karşımıza çok da yabancı olmadığımız bir durum çıkıyor.

AKP’ye oy vermeyenleri “Terörist” ilan eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerden önce ektiği nefret tohumları, aileleri parçalamaya ve sokaktaki kutuplaşmayı filizlendiriyor.

15 Temmuz’dan sonra Hizmet Hareketi’ne yönelik yürütülen nefret ve kindarlığın bir benzerinin AKP’ye oy vermeyen muhafazakâr seçmene uygulanmaya başlandı.

Whatsapp grupları üzerinden nefret dilini fısıldayan AKP’liler, İstanbul’un kaybedilmesinde Ekrem İmamoğlu’na oy veren eski AKP’li seçmenlerin neden olduğu vurgulanıyor.

Özellikle muhafazakâr yaşantıya sahip insanların İmamoğlu’nu desteklemesini hazmedemeyen AKP’liler, kırk yıllık komşusuna “Hain” gözüyle bakmaya başladı.

Whatsapp gruplarından Yasin, Fetih süreleri dağıtan AKP teşkilatı, mahalleli kadınların bir araya gelerek kuran okuduğu sohbet gruplarını dahi karıştırdı.

İstanbul’da AKP’nin oy deposu olarak nitelendirilen bir ilçede yaşan vatandaş annesinin şahit olduğu olayı şöyle anlatıyor; “Bizim mahallenin kadınları her hafta bir kişinin evinde Kuran-ı Kerim okumak amacıyla bir araya gelirdi. Seçimlerden sonraki Perşembe günü bir araya gelen kadınlar arasında AKP teşkilatında görevli kadınlarda varmış. İmamoğlu’na hakarete varan hatta beddua şekline dönüşen söylemler üzerine annem, ‘Bu konuyu burada konuşmayalım. Kim kazanırsa kazansın Allah hayırlısı olana nasip etsin’ der. Bu söz üzerine anneme karşı tavır almaya başlamışlar. Artık sokakta ve pazarda karşılaşsalar da yollarını değiştiriyorlar.” diyor.

Ekonomik sıkıntılar ve iktidar partisinin son zamanlardaki tutumları nedeniyle yerel seçimlerde AKP’ye oy vermeyeceğini açık bir şekilde ifade bir esnaf ise komşusu olan AKP’li esnaflar tarafından “Hain” gözüyle bakılmaya başlandı.

“Artık selama mı dahi almıyorlar” diyen esnaf, AKP’nin seçimlerdeki yenilgiyi vatandaşa fatura ettiğini söylüyor.

Ailecek MHP’li bir aile ise Ekrem İmamoğlu’nu destekledikleri gerekçesiyle bazı akrabaları tarafından ötekileştirildiklerini ve bir haftadır o akrabalarının kendileri ile konuşmadığını ifade ediyor.

AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın seçim meydanlarında kendisine oy vermeyenleri terörist, ateist benzeri ifadelerle nitelemesi, İstanbul’un kaybı sonrası tabanında yükselen gerilimin ve muhalefleri hain gören bakış açısının ana nedeni.

AKP’li Mehmet Metiner: Hiç bu kadar kötü bir seçim görmedim

Gündem

Koronavirüs İstanbul’da: GATA’da iki hasta için kat boşaltıldı

Sultan Abdülhamid Han Hastanesinde (eski GATA) bir kat koronavirüslü hastalar için boşaltıldı. Teşhis konulan iki hastanın geldiği belirtiliyor.

BOLD – Üsküdar’daki Sultan Abdülhamid Han Hastanesi’nde bir kat koronavirüslü iki hasta nedeniyle boşaltıldı. Hastaların getirildiği acil servis temizlemeye alınırken, giriş de yasaklandı.

İki hastaya ilk teşhis olarak koronavirüs konulurken, bir kat boşaltıldı. Şu an olayın duyurulmamaya çalışıldığı öğrenildi.

Hastanede görevli personelin Korona Servisi olarak adlandırılan katta görev almak istemediği yönünde bilgiler de geliyor…

Ayrıntılar geliyor…

Okumaya devam et

Gündem

Zekiye Ataç’a vize verildi: Ahmet Burhan annesi ile Almanya’ya gidiyor

Kanser hastası oğlu Ahmet Burhan Ataç ile tedavi süreci için vize engeli sebebiyle Almanya’ya gidemeyen Zekiye Ataç’a Almanya vize verdi. Haberi HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, sosyal medya hesabından duyurdu.

BOLD – Babası 15 Temmuz tenkil süreci davaları sebebiyle hapiste tutulan kanser hastası Ahmet Burhan Ataç’ın tedavisi ile ilgili Almanya’da bir umut doğmuştu.

Ancak yurt dışı çıkış yasağı bulunan annesi Zekiye Ataç oğluna eşlik edememiş, Ahmet Burhan, babaannesi ile Almanya’ya gitmek durumunda kalmıştı.

ÖNCE KALDIRILDI SONRA TEKRAR YASAK KONULDU

Kamuoyundan gelen taleplere rağmen uzun süre anne Zekiye Ataç’ın yurt dışı çıkış yasağı kaldırılmadı. Bir süre sonra yasak mahkeme kararıyla kalktı fakat itiraz üzerinde karar iptal edildi. Ahmet Burhan da anne hasreti sebebiyle tedavisini yarım bırakarak Türkiye’ye döndü.

HER KESİMDEN İNSAN DESTEK VERDİ SONUÇ ALINDI

Toplumun her kesiminden gelen destek üzerine Zekiye Ataç’ın yurt dışı çıkış yasağı bir süre önce tekrar kaldırıldı. Anne Ataç hemen Almanya’ya gidebilmek için vize başvurusu yaptı.

GERGERLİOĞLU SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Konuyla uzun zamandır yakından ilgilenen HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, bugün sosyal medya hesabından Zekiye Ataç’a Almanya vizesi verildiğini duyurdu.

‘CANIM AHMET’E ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ’

İşte Gergerlioğlu’nun Twitter hesabından paylaştığı o açıklama:

“Ve sonunda nihayet 🙂

Ahmet Burhan Ataç’ın annesi Zekiye Ataç Almanya vizesini bugün aldı

Hemen Almanya’ya gidiyor

Canım Ahmet’e acil şifalar diliyoruz

Kamuoyu vicdanı kazandı, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, hasta çocuk denince akan sular durmalıydı, geç oldu ama oldu.”

Koronavirüs İstanbul’da: GATA’da iki hasta için kat boşaltıldı

Okumaya devam et

Gündem

İstanbul’da koronalı hasta ‘kayıtlardan düşürüldü’ iddiası

Küçükçekmece Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yüksek ateş şikayeti ile dün başvuran hastanın giriş kaydının bugün gözükmediği iddia edildi. Hastanın yakın zamanda İran seyahati yaptığı ileri sürüldü.

BOLD Koronavirüs salgını bütün dünya gibi Türkiye’de de tedirginliğe yol açtı. Yetkililer şimdiye kadar herhangi bir sıkıntılı durum görülmediğini söylüyor.

DÜN GÖRÜLEN HASTA BUGÜN YOK OLDU İDDİASI

Ancak iddiaye göre dün İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvuran yüksek ateşli hastanın giriş kaydı bugün yok oldu.

Sol’un hastanedeki kaynaklardan edindiği bilgiye göre olay şöyle gelişti: Yüksek ateş şikayetiyle başvuran hastanın koronavirüs için PCR test örnekleri alındı.

ÇALIŞANLARIN MASKE TAKMASI GELENLERİ TEDİRGİN ETTİ

Yakın zamanda İran seyahati yaptığı ileri sürülen hasta konsültasyon yapılırken izolasyon odasında tutuldu.

Hastane çalışanlarının maske takmaya başlaması acile gelenleri tedirgin edince şüpheli hasta gözlerden uzaklaştırmak için üroloji servisine alındı.

BAŞHEKİMLİK ‘POZİTİF ÇIKTI’ SÖYLENTİLERİNİ YALANLADI

İlerleyen saatlerde test sonuçlarının pozitif çıktığı yönünde dolaşan söylentiler başhekimlikçe yalanlandı. Dikkat çeken gelişme ise bundan sonra yaşandı.

Hastanedeki kaynakların belirttiğine göre söz konusu hasta bir anda yok oldu. Kayıtlarda artık ismi yer almıyor ve kendisine ne olduğuna dair kimsenin bilgisi bulunmuyor.

SANTRAL GÖREVLİSİNDEN NET CEVAP: BURADA VİRÜS MİRÜS YOK

Gün içinde hastanede bir korona pozitif hastanın ortaya çıktığı söylentileri üzerine konuyla ilgili bilgi almaya çalışan gazeteciler yetkililere ulaşmaya çalıştı.

Fakat santral görevlisinden, hastanede ‘öyle bir şey olmadığı’ şeklinde alınan ‘burada virüs mirüs yok’ cevabı harici malumat elde edilemedi.

Şok Market depolarından gizli çekim görüntüleri

Okumaya devam et

Popular