Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Mevlüt Uysal, akrabalarını da Büyükçekmece’ye seçmen olarak taşımış!

Büyükçekmece’de kaybettiği seçim sonrasında “taşıma seçmen” iddiasını bahane gösteren AKP adayı Mevlüt Uysal’ın bizzat kendisinin seçmen taşıdığı iddia edildi. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün basın ofisi seçmen taşınmasına ilişkin belgeleri paylaştı.

Uysal’ın daha önce de İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Başakşehir Belediyesi çalışanlarını Büyükçekmece’ye “taşıma seçmen” olarak kaydettirdiği ileri sürülmüştü.

4 AYRI MAHALLEYE KAYIT YAPTIRILMIŞ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AKP Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, seçim yenilgisinin ardından yaptığı açıklamada “taşıma seçmen” olayını gündeme getirmişti. Ancak seçmen kayıt listeleri incelendiğinde Uysal’ın birinci dereceden akraba ve yakınlarının seçim için Büyükçekmece’ye taşıma seçmen olarak kaydırıldığı görülüyor.

Mevlüt Uysal ile aynı soyadı taşıyan akrabalarının Mimaroba, Fatih, Bahçelievler, Mimarsinan Merkez, mahallerinde seçmen olarak görüldüğü ve bu mahallelerdeki sandıklarda oy kullandıkları ortaya çıktı.

BAŞAKŞEHİR VE FATİH’TEN TAŞIMA SEÇMEN

Daha önce CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat da, Büyükçekmece’deki seçmen taşıma iddialarına yönelik bir açıklama yapmıştı. Karabat, “Büyükçekmece’de olan seçmen hareketlerinde dikkat çeken hareketler ve isimler söz konusu. “Mesela Büyükçekmece’ye Fatih’ten ve Başakşehir’den gelen seçmenler söz konusu. Bu seçmenler arasında AKP’ye ve Mevlüt Uysal’a yakın isimler var” demişti.

SICAK YUVA VAKFI YÖNETİCİLERİ

Karabat, “Seçmen listelerinin askıya çıktığı 4 Ocak 2019 tarihinde Büyükçekmece seçmen listelerine N.E, H.S ve K.Ş gibi isimler eklendi. Bu isimler geçmişte Mevlüt Uysal’ın da yönetimin de yer aldığı Sıcak Yuva Vakfı’nın hala yönetiminde bulunan isimler. Bu isimler Mevlüt Uysal Başakşehir Belediye Başkanı iken biri belediye başkan yardımcısı, diğeri Başakşehir Spor Yönetim Kurulu Üyesi, diğeri de Fatih’te Kızılay Yönetim Kurulu üyesi. İsimlere internetten araştırıldığında rahatlıkla bu bilgi teyit edilebilir” mesajını paylaştı.

UYSAL’A YAKIN 11 İSİM AYNI ADRESTE

Özgür Kartabat ayrıca, “Mevlüt Uysal’a bu kadar yakın olan isimler, ne hikmetse 4 Ocak 2019 tarihinde Büyükçekmece’de aynı adrese taşınmışlar. Söz konusu adreste kayıtlı 11 seçmen görünüyor! Birisi Bakırköy’den, biri Başakşehir’den diğeri de Fatih’ten gelmiş görünüyor” ifadelerini kullandı.

İGDAŞ MÜDÜRÜ İLE NÜFUS MÜDÜRÜ AYNI EVDE Mİ OTURUYOR

CHP, Büyükçekmece Nüfus Müdürü Mehmet Mutlu’nun Pınartepe mahallesindeki evinde de İGDAŞ Genel Müdürü Abdulkerim Sılkım ve ailesinin seçmen olarak görüldüğünü ortaya çıkartmıştı. AKP adayı Mevlüt Uysal’ın kendisine yakın yüzlerce ismi Büyükçekmece’de seçmen olarak kaydettirdiği ileri sürülüyor.

Sahte seçmen iddialarının odağındaki ismin Erdoğan ile fotoğrafları ortaya çıktı

Genel

Erdoğan: “Terör örgütleri zihniyetinin destek verdiği Cumhur İttifakı”

Ekrem İmamoğlu’nu eleştirmek isterken ittifakları karıştıran Erdoğan, Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım için terör örgütlerinin desteklediği aday dedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 23 Haziran seçimi için tekrar sahalara indi. Dün Anadolu yakasında miting yapan Erdoğan bugün Bahçelievler’deydi. Konuşmasında İstanbullunun 23 Haziran’da 2 ittifak adayından birini seçeceğini söyleyen Erdoğan bunlardan biri “Terör örgütleri zihniyetinin destek verdiği Cumhur İttifakı” dedi.

CHP ve Ekrem İmamoğlu’nu eleştirmek isterken ittifakları karıştırarak kendi adayına terörist diyen Erdoğan’ı sosyal medyada kullanıcıları affetmedi. Erdoğan 31 Mart seçimleri öncesi de İstanbul genelinde mitingler yapmış ve bu mitinglerde Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’nun terör örgütlerinden destek aldığını söylemişti.

Okumaya devam et

Politika

“İstanbul kaybedilirse Erdoğan, iktidarının son 6 ayına girecek”

Gazeteci-Yazar Sebahattin Önkibar, İstanbul’un AKP tarafından kaybedilmesi durumunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın iktidarının son 6 ayına gireceğini dile getirdi.

BOLD – Önkibar YouTube kanalındaki son analizinde “Çamur sağanağı bundan sonra daha da şiddetlenecek. Ama son üç günde ne kadar etkili olur bilmiyorum. Tayyip Erdoğan, eğer İstanbul’u kaybederse son iktidarında geri sayıma girecek ve son altı ayına yürümeye başlayacaktır” yorumunu yaptı.

30-40 MİLLETVEKİLİ İSTİFA EDECEK

Önkibar, İstanbul seçimlerinin ardından AKP’nin kısa sürede Meclis’teki çoğunluğunu kaybedeceğini ileri sürerek, “Çünkü en az 30-40 milletvekili grubunun istifası bekleniyor” iddiasında bulundu. Ekonomik tablonun daha da ağırlaşacağından bahseden Önkibar, para bulunamayacağını ve Türkiye’de artık İmamoğlu gibi bir seçenek çıktığını hatırlattı.

ERDOĞAN ERKEN SEÇİME MECBUR KALACAK

Bu durumda Erdoğan’ın erken seçime mecbur kalacağını öne süren Önkibar, “Aksi halde dolar 10 liraya kadar yol alacak ve Türkiye moratoryuma kadar gidecek” görüşünü savundu. “Erdoğan ya herro ya merro noktasına sürüklenecek ve erken seçime mecbur kalacak” diyen Önkibar, “Erdoğan 23 Haziran’da kaybettiği an artık tükenişinin son 6 ayındadır” dedi.

AKP’li Dilipak: Erdoğan da ders almalı, Mursi kendi atadıkları tarafından infaz edildi

Okumaya devam et

Politika

İmamoğlu: Millet iradesinin önünde hiçbir güç duramaz

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın VIP kriziyle ilgili tehditlerine cevap verdi: “Dava açılabilir. Millet iradesinin önünde hiçbir güç duramaz. Bunu en iyi Erdoğan bilir” dedi.

BOLD – Pazar günü yapılacak İstanbul seçimleri için sahaya inen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekrem İmamoğlu’nu hedef alan açıklamalarını sürdürüyor. Erdoğan’ın tehdit ve hakaretlerine tepki gösterdi. İmamoğlu, “Ama üzülüyorum, yok biri Yunan diyecek falan, kirli sözler, tehditler, ‘seçilse bile’ falan demeler, hiç canınızı sıkmayın” ifadelerini kullandı.

KAYBETME ENDİŞESİ İLE AKILLARINA NE GELİRSE SÖYLÜYORLAR

İmamoğlu, “Ben cumhurbaşkanlığı makamını başka bir yere koyuyorum. Bir devlet omurgası vardır bu değişmemeli. İnsanların ortak ve sığınacağı makamlar olmalı. Bu aşırı siyasallaşmanın bir sonucudur. Belli ki bir yoğun kaybetme endişesi oluşmuş akıllarına ne geliyorsa konuşuyorlar. Ne geliyorsa ama. Hatta İmamoğlun’dan sorumlu devlet bakanları. Sakin olsunlar. Bu etik dışı davranışlar 23’üne kadar. 24’ünden sonra her şey değişecek” diye konuştu.

ÇALIŞANLARI DÜŞÜNDÜĞÜM İÇİN SORGULANIYORUM

İmamoğlu, rakibi Binali Yıldırım’ın Sayıştay raporunu kaynak göstererek, Beylikdüzü Belediyesinde 6.5 milyonluk kamu zararı tespit edildiğini açıklamalarına da cevap verdi. Bu konuda ifadelerinin alındığını konunun henüz davaya dönüşmediğini bildiren İmamoğlu, “O bahsedilen 6,5 milyonluk zarar denilen şey çalışanlarıma vermiş olduğum tavan ücretten dolayı. Çalışanları düşündüğüm için Sayıştay’da sorgulanıyorum. Lüks araçlar, usulsüz tahsisler değil” ifadelerini kullandı.

GÖRÜŞME KONUSUNDA KARAR BİRLİĞİ YAPILDI

İmamoğlu, Küçükkaya ile görüşmesine de değinerek, “Görüşme yapılacağı konusunda karar birliği yapıldı. Ondan sonrasını yönetecek moderatör. Zaten o da kendi açıklamalarını yapıyor. Aradı, geldi, bir talebimiz olup olmadığını sordu. Ben kendime düşen etik davranışı yerine getirdim. Diğer kısımda etik kim davranmadı, Sayın Yıldırım etik davrandı mı, davranmadı mı ben bilemem. O kamuoyunun takdirinde” dedi.

SİYASİ AHLAK DEĞERLİ BİR KAVRAM

İmamoğlu, şunları kaydetti: “Siyasi ve ahlak bunlar değerli kavramlar keşke herkes buna uygun hareket edebilse. Keşke sayın Cumhurbaşkanı karar verdiği şekliyle bu sürprize dahil olmasaydı.”

İmamoğlu’na Obama benzetmesi

Okumaya devam et

Popular