Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Kayyum’un işe aldığı AKP’li kadın kolları başkanı seçilmiş belediye başkanını tehdit etti

Mazıdağı kayyumu tarafından temizlik işçisi olarak işe alınan AKP Kadın Kolları Başkanı Hatice Doğan, “Saygınlığım var. Temizlik işi yapmam” diyerek işe gelmedi. Temizlik kadrosunda işe alınan AKP’li Kadın Kolları Sözcüsü Sabahat Tekin ise, kayyumun özel kalemi olduğu belirterek, HDP’nin seçilmiş eşbaşkanını kaymakama şikayet etmekle tehdit etti.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP), 31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 56,4’lük oy oranıyla kazandığı Mardin’in Mazıdağı Belediyesi’ne kayyum döneminde çok sayıda AKP’linin işe alındığı ortaya çıktı. AKP İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Doğan, AKP Kadın Kolları Sözcüsü Sabahat Tekin ve AKP Gençlik Kolları Başkanı B.E.’nin işe alınan kişiler arasında olduğu öğrenildi.

TEMİZLİK İŞİNE ALINAN AKP’Lİ: BEN TEMİZLİK YAPMAM

İŞKUR üzerinden temizlik işçisi olarak işe alınan AKP Kadın Kolları Başkanı Doğan, belediyenin HDP’ye geçmesinin ardından 5 gün boyunca işe dönmedi. Bunun üzerine, Belediye Eşbaşkanı Nalan Özaydın, Doğan’ı işe gelmesi için Zabıta Amirliği üzerinden 3 defa arattı. Eşbaşkan Özaydın’ın ısrarı üzerine belediyeye gelen AKP’li Doğan, temizlik personeli olarak çalışmayacağını ve kendisinin belediyede Halkla İlişkiler Müdürü ve AKP’nin “propaganda ekibi” olan Beyaz Masa’nın sorumlusu olduğunu söyledi.

KAYMAKAM BEYİN HABERİ VAR

Durumu kabul etmeyen Eşbaşkan Özaydın ise, Doğan’a biriminde çalışması gerektiğini aktardı. Bunun üzerine Doğan, “Benim bir saygınlığım var. Kaymakam beyin inisiyatifi ile geldim. Ben temizlik yapmam. Beyaz Masa’nın sorumlusuyum. AKP Kadın Kolları Başkanıyım. Partimin de işleri var. Bu nedenle belediyeye gelememem normal. Belediyeye gelmediğimden Kaymakam beyin de haberi var” sözlerini sarf etti.

Yaşanan diyalogun ardından işe gelmemeyi sürdüren Doğan hakkında tutanak tutularak iş çıkışı yapıldı.

AKP SÖZCÜSÜNDEN SEÇİLMİŞ EŞBAŞKANA TEHDİT

MA’nın haberine göre, aynı zamanda AKP’li Başkan Doğan’ın yeğeni olan AKP Kadın Kolları Sözcüsü Sabahat Tekin de, belediyenin el değiştirmesinin ardından bir süre işe gelmedi. Temizlik personeli olarak belediyeye alınan AKP’li Tekin, yapılan ihtar üzerine belediye eşbaşkanı ile görüşmek üzere belediyeye geldi. Kayyumun özel kalem müdürü personel şefi olarak görevlendirildiği ortaya çıkan Tekin, Eşbaşkan Özaydın’a, “Ben Kaymakam beyin özel kalemiyim. Ayrıca buranın personel şefiyim. Belediyeye gelmek zorunda değilim. Maaşımı kesemezsiniz. Bunu yaparsanız sizi kaymakama şikayet ederim” tehdidinde bulundu.

DÜZENLİ İŞE GELEN AKP’LİYE YAPTIRIM YOK

İŞKUR üzerinden belediyenin şoför kadrosuna alınan, ancak Beyaz Masa’da faaliyet yürüten AKP Gençlik Kolları Başkanı B.E.’nin ise, düzenli olarak işe geldiği aktarıldı. Eşbaşkan Özaydın’ın söz konusu durumdan kaynaklı B.E. hakkında herhangi bir işlem yapmadığı öğrenildi.

İstanbul halkının parası yıllarca Bilal’in vakıflarına aktarılmış

Politika

’10 bin dolar alan AKP’linin ismini savcıya Soylu değil polis verdi’

Herkesin bildiği sır haline dönüşen Sedat Peker’den 10 bin dolar alan AKP’li ile ilgili yeni bilgi ortaya çıktı. Gazeteci Deniz Zeyrek, 10 bin dolar alan AKP’linin ismini savcıya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun vermediğini, siyasetçinin ismini savcıya polisin verdiğini yazdı.

BOLD – Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, ‘Sıcak patates yargının kucağında kaldı’ başlıklı yazısında “Soylu’nun savcılara herhangi bir bilgi vermediğini öğrendim” dedi. Zeyrek, “Peki Soylu savcılara isim vermemişse savcılar o ismi nereden öğrendi ve Şentop neden ‘O isim savcıda’ dedi?” diye sordu.

MESAJDA PEKER’İN AKP’Lİ İSME ÖDEDİĞİ PARA YAZIYOR

Araştırırken bu sorunun yanıtını öğrendiğini ifade eden Zeyrek, şunları yazdı: “İsmi savcıya veren Bakan Soylu değil, kolluk kuvvetleri. Polis Peker ve örgütüyle ilgili birkaç soruşturma yürütüyordu. Bu soruşturmalardan birinde, ellerine bir elektronik mesaj geçti. Mesajda Peker’in AKP’den bir isme para ödediği yazıyordu. Polis olsanız ne yapardınız? Tabii ki onlar da amirlerine, müdürlerine bildirdiler. Müdürler ise Bakan Soylu’ya. Bu noktada karar vermek gerekiyordu? O delil soruşturma evrakları içinde yer alacak mıydı? Yer alırsa bu AKP’ye zarar verir miydi? AK Parti’ye zarar verirse bunun faturası kime kesilirdi? Soylu televizyonda olayı açıkladıktan sonra başka seçenek kalmadı. O delil, soruşturma dosyasına girdi. Bakan Soylu da polis de kucağındaki sıcak patatesi yargının kucağına bıraktı…”

SICAK PATATES YARGI VE BAKAN GÜL’ÜN KUCAĞINDA

Zeyrek yazısının devamında, “Artık sıcak patates Soylu ve polisin değil, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve savcıların kucağında. Hukukun gereği yapılırsa o isim resmi olarak teşhir olur. Bu da olay yokmuş gibi hareket eden AK Parti’ye büyük zarar verir. O zararın faturası da Gül’e ve yargıya kesilir” dedi.

Sedat Peker’den 10 bin dolar alan ismin AKP MKYK üyesi Metin Külünk olduğu iddia ediliyor.

İstanbul savcısı Sedat Peker’in itiraflarına değil askeri öğrencilere operasyon yaptı: 52 gözaltı

Okumaya devam et

Politika

Oğuzhan Asiltürk Adnan Oktar’ın evinde yakalanmış

Saadet Partisi’ni AKP’nin ittifakına katmak için harekete geçen 86 yaşındaki Oğuzhan Asiltürk ile ilgili dikkat çeken bir iddia gündeme geldi. Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Asiltürk’ün Adnan Oktar’ın evinde yakalandığını yazdı.

BOLD – ‘Asiltürk ve 30 yıllık anılar’ başlıklı yazı kaleme alan Fatih Altaylı, 1990’lı yıllarda polisin Adnan Oktar’ın evine yaptığı baskında Saadet Partili Oğuzhan Asiltürk’le karşılaştığını belirtti.

Altaylı, yazısında “Oğuzhan Asiltürk partiyi ele geçirip Cumhur İttifakı’na sokmayı başarsa bile Saadet tabanının olduğu gibi oraya akacağını hiç zannetmem. Çünkü AK Parti’den rahatsızlık duyan Saadetli oranı, aynı rahatsızlığı duyan CHP’li orandan düşük değildir” dedi.

“Ama tanıdığım Asiltürk’ü biraz anlatabilirim. Kendisi ile ilk karşılaşmam 90’lı yılların ilk yarısına denk gelir.” diyen Altaylı, şunları kaydetti:  “Genç bir kızın ailesi, kızlarının Adnan Oktar ve müritleri tarafından kaçırılıp alıkonulduğunu bildirince ben de durumu İstanbul Emniyeti ile paylaştım. Aile ile emniyet temasa geçti ve savcılığın da devreye girmesi ile kızın alıkonulduğu Adnan Oktar evine baskın yapıldı. Daha sonra dönemin Emniyet Müdürü beni aradı ve “Fatih Bey, teessüf ederim. Evde alıkonulmuş bir kız var diye giden ekiplerimiz evde bir Bakan’la karşılaştı” dedi.”

ASİLTÜRK OKTAR’IN MÜRİDİ GENÇLERLE SOHBET EDİYORDU

Altaylı yazısını şu ifadelerle bitirdi: “Adnan Oktar’ın müritlerinin yaşadığı villada Oğuzhan Asiltürk misafirdi ve gençlerle sohbet ediyordu! Şaka maka üzerinden neredeyse 30 sene geçmiş.”

Sezgin Baran Korkmaz açıkladı: Veyis Ateş 10 milyon euro istedi

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan’ın konvoyu “yok artık” dedirtti

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan dönüşü Antalya Havalimanı’ndan çıkışını görüntüleyen CHP’li Berhan Şimşek, duruma isyan etti. Şimşek, “Dünyanın hiçbir yerinde gerçekten böyle bir koruma sistemi yok” dedi.

BOLD – Azerbaycan dönüşü Antalya Havalimanı’ndan çıkan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konvoyu “yok artık” dedirtti.

KORUMA ARACI SAYISI ŞAŞIRTTI

Eski CHP milletvekili Berhan Şimşek, Azerbaycan dönüşü Antalya Havalimanı’ndan çıkan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konvoyunu kayıt altına aldı. “Asrın lideri maşallah. Sayın Cumhurbaşkanının Azerbaycan dönüşü Antalya havaalanı çıkışı” adıyla video paylaşan Şimşek, uzun süren kalabalık konvoy görüntüsünü çekti. Konvoydaki araç sayısına ve alınan önlemlere dikkat çeken Şimşek, “Ahvalimiz budur sevgili halkım. Dünyanın hiçbir yerinde gerçekten böyle bir koruma sistemi yok” dedi.

 

 

Sezgin Baran Korkmaz açıkladı: Veyis Ateş 10 milyon euro istedi

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0