Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Kayyum’un işe aldığı AKP’li kadın kolları başkanı seçilmiş belediye başkanını tehdit etti

Mazıdağı kayyumu tarafından temizlik işçisi olarak işe alınan AKP Kadın Kolları Başkanı Hatice Doğan, “Saygınlığım var. Temizlik işi yapmam” diyerek işe gelmedi. Temizlik kadrosunda işe alınan AKP’li Kadın Kolları Sözcüsü Sabahat Tekin ise, kayyumun özel kalemi olduğu belirterek, HDP’nin seçilmiş eşbaşkanını kaymakama şikayet etmekle tehdit etti.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP), 31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 56,4’lük oy oranıyla kazandığı Mardin’in Mazıdağı Belediyesi’ne kayyum döneminde çok sayıda AKP’linin işe alındığı ortaya çıktı. AKP İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Doğan, AKP Kadın Kolları Sözcüsü Sabahat Tekin ve AKP Gençlik Kolları Başkanı B.E.’nin işe alınan kişiler arasında olduğu öğrenildi.

TEMİZLİK İŞİNE ALINAN AKP’Lİ: BEN TEMİZLİK YAPMAM

İŞKUR üzerinden temizlik işçisi olarak işe alınan AKP Kadın Kolları Başkanı Doğan, belediyenin HDP’ye geçmesinin ardından 5 gün boyunca işe dönmedi. Bunun üzerine, Belediye Eşbaşkanı Nalan Özaydın, Doğan’ı işe gelmesi için Zabıta Amirliği üzerinden 3 defa arattı. Eşbaşkan Özaydın’ın ısrarı üzerine belediyeye gelen AKP’li Doğan, temizlik personeli olarak çalışmayacağını ve kendisinin belediyede Halkla İlişkiler Müdürü ve AKP’nin “propaganda ekibi” olan Beyaz Masa’nın sorumlusu olduğunu söyledi.

KAYMAKAM BEYİN HABERİ VAR

Durumu kabul etmeyen Eşbaşkan Özaydın ise, Doğan’a biriminde çalışması gerektiğini aktardı. Bunun üzerine Doğan, “Benim bir saygınlığım var. Kaymakam beyin inisiyatifi ile geldim. Ben temizlik yapmam. Beyaz Masa’nın sorumlusuyum. AKP Kadın Kolları Başkanıyım. Partimin de işleri var. Bu nedenle belediyeye gelememem normal. Belediyeye gelmediğimden Kaymakam beyin de haberi var” sözlerini sarf etti.

Yaşanan diyalogun ardından işe gelmemeyi sürdüren Doğan hakkında tutanak tutularak iş çıkışı yapıldı.

AKP SÖZCÜSÜNDEN SEÇİLMİŞ EŞBAŞKANA TEHDİT

MA’nın haberine göre, aynı zamanda AKP’li Başkan Doğan’ın yeğeni olan AKP Kadın Kolları Sözcüsü Sabahat Tekin de, belediyenin el değiştirmesinin ardından bir süre işe gelmedi. Temizlik personeli olarak belediyeye alınan AKP’li Tekin, yapılan ihtar üzerine belediye eşbaşkanı ile görüşmek üzere belediyeye geldi. Kayyumun özel kalem müdürü personel şefi olarak görevlendirildiği ortaya çıkan Tekin, Eşbaşkan Özaydın’a, “Ben Kaymakam beyin özel kalemiyim. Ayrıca buranın personel şefiyim. Belediyeye gelmek zorunda değilim. Maaşımı kesemezsiniz. Bunu yaparsanız sizi kaymakama şikayet ederim” tehdidinde bulundu.

DÜZENLİ İŞE GELEN AKP’LİYE YAPTIRIM YOK

İŞKUR üzerinden belediyenin şoför kadrosuna alınan, ancak Beyaz Masa’da faaliyet yürüten AKP Gençlik Kolları Başkanı B.E.’nin ise, düzenli olarak işe geldiği aktarıldı. Eşbaşkan Özaydın’ın söz konusu durumdan kaynaklı B.E. hakkında herhangi bir işlem yapmadığı öğrenildi.

İstanbul halkının parası yıllarca Bilal’in vakıflarına aktarılmış

Politika

5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Eren Yıldırım, tahliye edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında hedef aldığı CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım, hakkına 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.  

BOLD – Adana’da Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleriyle yaşadığı tartışma sonrasında gözaltına alınıp serbest bırakılan, AKP’lilerin hedef göstermesi ve Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının ardından tutuklanan CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım, 17 gün sonra adli kontrol şartıyla cezaevinden serbest bırakıldı. 

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım ve diğer tutuksuz şüpheliler H.Y, S.Y. ve D.İ.Y. hakkındaki soruşturmasını tamamladı. 

Eren Yıldırım hakkında, “Görevi yaptırmamak için direnme ve hakaret” suçlarından 5 yıla kadar hapis cezası talebiyle hazırlanan iddianame, Adana 15. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edildi. 

EREN YILDIRIM NEDEN TUTUKLANMIŞTI? 

14 Mayıs Perşembe günü Yıldırım, annesi, babası ve kardeşi ile iftar sonrası yürüyüş yaparken Yüreğir Kaymakamlığı önünden geçtiği esnada, kaymakamlık önünde sivil şahısların bir kamyondan patates, soğan indirerek Yüreğir Belediyesinin zabıta ve park bahçeler araçlarına yüklediğini görmesi üzerine; nedenini anlamak için yaklaşarak şahıslara “Kolay gelsin. Hayırdır nereye dağıtıyorsunuz” diye sorduğunu belirtti. 

Çıkan tartışma üzerine silahını çekerek CHP Yüreğir Gençlik Kolu Başkanı Eren Yıldırım ile ailesine doğrultan kişinin ise Kaymakam Oğuzhan Bingöl’ün koruması olduğu iddia edildi. Olay sırasında Eren Yıldırım polis çağırdı. Ancak, olay yerinde olmayan Kaymakam’ın şikayetçi olması üzerine Eren Yıldırım ile beraberindeki annesi, babası ve kardeşi gözaltına alındı. 

İfadelerinin ardından adliyeye sevk edilen Yıldırım’ın annesi, babası ve kardeşi serbest bırakıldı. Görevli memura mukavemet ve hakaret suçlarından tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye çıkarılan Eren Yıldırım ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı. 

AKP Sözcüsü Ömer Çelikin konuya ilişkin açıklama yapmasının ardından savcılık tutuksuz yargılanma kararına itiraz etti ve yakalama kararı çıkarıldı. Bu sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, olayla ilgili “Van’da PKK, Adana’da CHP. Saldırı şekli farklı olsa da zihniyetleri aynı” açıklaması geldi. 

Yakalama kararı üzerine teslim olan Yıldırım, mahkeme kararıyla tutuklandı. 

27 Mayıs’ta Yıldırım’ın tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi. 

Af yasasıyla tahliye olan Alaattin Çakıcı’dan Bahçeli’ye iadeiziyaret!

Okumaya devam et

Politika

Bahçeli’ye iktidarın büyük ortağı da güvenmiyor!

AKP’den istifa eden Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun kurdukları yeni partilerin olası bir seçime katılmasını engelleyecek birtakım yasal düzenlemelere yönelik tartışmalar devam ediyor.    

BOLD – Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, iktidarın daha 3 yıllık bir görev süresinin bulunduğunu belirterek, “Milletimizin verdiği bu görev süresini dikkate almadan erken seçime gitmek demek, ‘ben bu görevi yerine getiremiyorum’ demektir. İktidar bu noktaya gelmişse, seçimlere gitme noktasında bir intihar teşebbüsü ortaya koymak istiyorsa buyursun.” dedi. 

“TOPLUMUN NEFES ALMA ALANLARI DARALIYOR”

Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yeneroğlu, Genel Kurulda görüşülecek Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanun Teklifini eleştirdi. 

Bekçilere, halka yardım, vatandaşlara kimlik sorabilme, zor ve silah kullanma, devriye, üst arama gibi yetkilerin verildiğini belirten Yeneroğlu, “Zaten mevcut kolluk tarafından ifa edilen, sorumluluğu ağır bu görev ve yetkilerin bekçilere de verilmesi doğru değildir. Toplumun nefes alma alanları gün geçtikçe daralırken, toplumun güvenliği ve insan hakları dengesini sağlamak zorlaşmaktadır. Bu durumda bir de polis kadar yeterli eğitime sahip olmayan insanlara bu yetkilerin verilmesi telafisi zor insan hakları ihlallerine sebep olacaktır.” diye konuştu. 

“YARIN TERSİNİ AÇIKLASA KİMSE ŞAŞIRMAZ”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçim tartışmalarına ilişkin açıklamalarını değerlendiren Yeneroğlu, “Sayın Bahçeli’nin geçmişteki açıklamalarını da biliyoruz. Yarın tersini açıklasa da kimse şaşırmaz. Sayın Bahçeli’nin tutumuna, iktidarın büyük ortağı da güven duymamaktadır. İktidarın da güven duymayacağı bu açıklamalara muhalefetin ciddiye almasını beklemek bence gerçekçi değildir. Bizi ilgilendirmiyor, işimize bakıyoruz. İktidarın daha 3 yıllık bir görev süresi var. Milletimizin verdiği bu görev süresini dikkate almadan erken seçime gitmek demek, ‘ben bu hizmeti yerine getiremiyorum, ben bu görevi yerine getiremiyorum’ demektir. İktidar bu noktaya gelmişse, seçimlere gitme noktasında bir intihar teşebbüsü ortaya koymak istiyorsa buyursun. Biz buna hazır olacağız mutlaka.” ifadesini kullandı.  

Erdoğan, Yargıtay Başkanı Akarca’yı Saray’da kabul etti

Okumaya devam et

Politika

Af yasasıyla tahliye olan Alaattin Çakıcı’dan Bahçeli’ye iadeiziyaret!

AKP ile MHP’nin çıkardığı İnfaz Kanunu değişikliğiyle tahliye olan mafya lideri Alaattin Çakıcı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi parti genel merkezinde ziyaret etti. Çakıcı, Bahçeli’yle çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı.

BOLD – İnfaz yasasıyla tahliye olan Alaattin Çakıcı, Devlet Bahçeli’yi makamında ziyaret etti.

Sosyal medya hesabından Bahçeli ile çekilmiş fotoğrafını paylaşan Çakıcı, “Türk dünyasının ve Türk milletinin yaşayan efsanevi lideri, mensup olduğum camianın genel başkanı değerli ağabeyimi genel merkezimizde ziyaret ettim. Kendilerine ve Türk milletine saygılarımla arz ederim” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, 23 Mayıs 2018’de cezaevinden tedavi için hastaneye yatırılan Çakıcı’yı Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde ziyaret etmişti.

Bir mafya babasının daha kafasını kopardılar

Okumaya devam et

Popular