Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

YSK İstanbul seçimini iptal mi edecek? Ekrem İmamoğlu kalacak mı?

YSK İstanbul seçimini iptal mi edecek? Ekrem İmamoğlu kalacak mı? Bold canlı yayınında Ahmet Doğan’ın konuğu Gazeteci Adem Yavuz Arslan gündemin sıcak gelişmelerini sizin için yorumluyor!

YSK İstanbul seçim sonuçlarıyla ilgili ne karar verecek? YSK Başkanı Sadi Güven Ekrem İmamoğlu kararını ne zaman açıklayacak? YSK Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını onaylayacak mı yokes İstanbul seçimini iptal mi edecek? İstanbul’da seçimin tekrarlanacağı iddiaları ne kadar gerçekçi? Adem Yavuz Arslan anlatıyor.

YSK 31 Mart 2019 İstanbul seçim sonuçlarını henüz açıklamada. Herkes YSK’nın İstanbul ile ilgili son dakika açıklamasını bekliyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan İstanbul seçimleriyle ilgili yaptığı son açıklamasında YSK’nın İstanbul seçimlerini iptal etmesi gerektiğini söylemiş ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını tanımadığını açıklamıştı.

Ekrem İmamoğlu açıklamalarında kendisinin mazbatasını aldığını ve artın İBB Başkanı’nın kendisi olduğunu söylüyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Ekrem İmamoğlu’nun bu açıklamasını ciddiye almamakla birlikte 31 Mart 2019 İstanbul seçim sonuçlarını kabul etmediğini söyledi.

Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven’in İstanbul’da seçimi iptal edip yeniden seçim kararı alacağından emin olduğunu söyledi. Ayrıca mazbatasını Alan Ekrem İmamoğlu’nun İBB Meclis toplantılarında ‘topal ördek’ olduğunu açıklamıştı.

Ekrem İmamoğlu ,Tayyip Erdoğan’ın bu açıklamalarına karşı kendisinin İBB Başkanı olduğunu ve mazbatasını alarak başkan seçildiğini İBB Meclis toplantılarında defalarca söyledi. Seçim sürecinde Kuran ve Yasin okuyarak dikkat çeken Ekrem İmamoğlu Binali Yıldırım’ın İstanbul’u kaybettiğini de sözlerine ekledi. İBB Başkanı İmamoğlu antrikot ve musakka açıklamalarıyla da dikkat çekmişti.

Ekrem İmamoğlu son dakika açıklamalarında YSK’nın İstanbul seçim sonuçları açıklamalarında kendisine sürpriz yapmayacağını ve kendisinin başkanlığının onaylanacağından emin olduğunu söyledi. Ankara’dan glen son dakika haberlerine göre YSK’nın İstanbul seçim sonuçlarını iptal edebilir ve Sadi Güven Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını iptal ederken seçimlerin yenileneceğini açıklayabilir.

Şimdi gözler YSK Başkanı Sadi Güven’in İstanbul ve İmamoğlu hakkında yapacağı son dakika açıklamasında… Bu arada Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruklu saldırıyla ilgili yeni video görüntüleri ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu’na yumruk atan şahıs ve evin etrafını saran kişiler açıkça görülüyor. Kılıçdaroğlu Ankara Çubuk’taki bir şehit cenazesinde yumruklu saldırıya uğramıştı.

 

Gündem

Türkiye’de test arttı vaka düştü

Sağlık Bakanlığının açıkladığı 11 Mayıs 2021 koronavirüs verilerine göre Türkiye’de son 24 saatte 226 bin 452 Kovid-19 testi yapıldı. 14 bin 497 kişinin testi pozitif çıktı, 278 kişi hayatını kaybetti.

BOLD – Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer alan Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’nun güncel verileri paylaşıldı. Buna göre, Türkiye’de toplam vaka sayısı 5 milyon 50 bini aştı. Türkiye’de son 24 saatte 226 bin 452 Kovid-19 testi yapıldı, 14 bin 497 kişinin testi pozitif çıktı, 278 kişi hayatını kaybetti.

Ağır hasta sayısı 2 bin 975 oldu, 22 bin 253 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 4 milyon 766 bin 124’e yükseldi. Son 24 saatte 22 bin 253 kişinin daha sağlığına kavuşmasıyla toplam iyileşen sayısı 4 milyon 766 bin 124’e ulaştı. Dün ise 26 bin 953 kişi sağlığına kavuşmuştu.

Öte yandan hastalardaki zatürre oranı yüzde 4, ağır hasta sayısı da 2 bin 975 oldu.

Türkiye’nin 11 Mayıs 2021 güncel koronavirüs tablosu şöyle:

Okumaya devam et

Gündem

Kovid-19 meslek hastalığı sayılacak mı?

Sağlık çalışanlarının Kovid-19 meslek hastalığı sayılsın talebinde yeni bir gelişme yaşandı. Kovid-19 sebebiyle hayatını kaybeden Dr. Muharrem İdiz’in eşi ve kızına ölüm aylığı bağlandı.

BOLD – Dr. Muharrem İdiz, İzmir’de işyeri hekimi olarak görev yaparken Kovid-19 hastalığına yakalandı. 2 Nisan 2020’de vefat eden İdiz için İzmir Tabip Odası Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) başvuru yaptı. İdiz’in ölümünün meslek hastalığı sonucu olduğunun kabul edilmesi talep edildi.

SGK İTİRAZ ETTİ

SGK tarafından yapılan ilk incelemede, Covid-19’un mesleki bulaşıcı hastalıklar listesinde olmadığı gerekçesiyle başvuru reddedildi. Konu Sosyal Sigortalar Yüksek Sağlık Kurulu’na taşındı. SGK tarafından yapılan ikinci değerlendirme sonucunda, ölümün meslek hastalığına bağlı olduğu kararlaştırıldı. İdiz’in eşi ve kızına, meslek hastalığına bağlı ölüm geliri bağlandığı bildirildi.

Kararın diğer ölümler için emsal kabul edilmesi için SGK’nın Kovid-19’u meslek hastalıkları listesine eklemesi gerekiyor.

Okumaya devam et

Gündem

“Yeni tesadüfler patlayabilir”

Gazeteci Murat Yetkin, kripto dolandırıcısı Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in bakanlarla fotoğrafının çıkması, Sedat Peker’in videolar yayınlaması, Reza Zarrab haberleri ve uluslararası uyuşturucu operasyonlarının aynı döneme denk gelmesinin tesadüf olmadığını söyledi.

BOLD – ‘Sedat Peker fenomeni ve suç dünyasının üç gizli kuralı’ başlıklı bir yazı kaleme alan Yetkin, suç dünyasının yazılı olmayan üç kuralını şöyle sıraladı: “1-Yargının adalet dağıtmadığı dönemlerde suç örgütleri devreye girer, 2-Yargı ve güvenlikten destek bulmayan suç örgütleri yaşayamaz, 3-Siyasi bağlantılar suç örgütlerinin sürdürülebilirliği içim elzemdir.”

PEKER’İN ERDOĞAN İLE FOTOĞRAFI

“Peker örneğinde 2015’te bir düğünde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ayaküstü sohbetinin resminin tam da bu süreçte ortaya çıkması rastlantı değildir. Keza Peker gibi o da -tesadüfen aynı günlerde- kripto para dolandırıcılığı suçlamasıyla kaçak duruma düşen Thodex şirketi kurucusu Faruk Fatih Özer’in, tanıdıkları vasıtasıyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yanına girip birlikte fotoğraflar çektirmesini de sayabiliriz.” ifadeleri kullandı.

SEDAT PEKER’İN DERDİ VE ÇAKICI

Peker’in tek derdinin “derin devlet” işlerine yeniden kabulünü sağlamak olduğunu kaydeden Yetkin, “Bu videoların yayınlanmaya başlamasının sadece kriptopara skandalının çıkmasıyla değil, ama İçişleri Bakanlığı’nın suç örgütleri üzerine hazırladığı ve hangi örgütün ne kadar üyeye sahip olup ne işler yaptığına dair dosyasının yayınlandığı günlere denk geldiğinin de farkındayım. O listenin ilk sırasında Çakıcı bulunuyordu.” diye yazdı.

TÜRKİYE BAĞLANTILI UYUŞTURUCU OPERASYONLARI

Yine aynı sıralarda uluslararası çapta Türkiye bağlantılı uyuşturucu operasyonlarının da ortaya çıktığını hatırlatan Yetkin, “Yine aynı günlerde ABD’nin İran’a ambargosunun delinmesi davasında itirafçı tanık olan Reza Zarrab, Türkiye’de yine magazin sayfalarında öne çıkmaya başladı.” bilgisi verdi.

BAŞKA BİLGİ KAYNAKLARI DA PATLAYACAK

Peker, Thodex, Zarrab, uyuşturucu operasyonları meselesini bağlayan Yetkin, önümüzdeki günlere ilişkin ise şu tahminde bulundu: “Operasyonlar uluslararası olduğuna göre, bilgi kaynakları da uluslararasıdır. Yani, bakarsınız Türkiye kaynaklı olmayan başka bilgi kaynakları da patlar bugünlerde. O yüzden iddiaların biraz daha ete kemiğe bürünmesini beklemekte fayda var.”

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0