Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

AKP tişörtü ile intihar edecekti, Davutoğlu kurtardı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü Edirne istikametinde, korkuluklara çıkan bir kişinin intihar girişimi eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun girişimiyle engellendi.

İşitme engelli ve 34 yaşında olduğu öğrenilen D.Y., üzerine giydiği AKP tişörtü ve sırtındaki Türk bayrağı ile köprünün korkuluklarını çıktı. İntihar girişimi saat 13.00 civarında gerçekleşti.

Müzakereci polislerin, D.Y.’nin intihar etmemesi için müzakere ettiği sırada köprüden geçmekte olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun aracını durdurması ve kendisi ile iletişime geçmesi sonucu intihardan vazgeçti.

Davutoğlu’nun ikna ettiği kişi yaklaşık 2 saat sonra köprüden indirildi. D.Y., Davutoğlu’nun aracına binerek uzaklaştı. İntihar girişimi nedeniyle köprüde yoğunluk oluştu.

Gazeteci Bozkurt: Davutoğlu, Numan Kurtulmuş’un peşinde

Gündem

Ailece Ordu Üniversitesine yerleşen Erbaş ailesinden açıklama: ‘Her şey yasal’

Araştırmacı olarak Ordu Üniversitesine atanan, DİB Başkanı Ali Erbaş’ın lise mezunu kardeşinin kızı ve gelini, aynı üniversitenin yüksek lisans programına girmeye hak kazandı.

BOLD- Ordu Üniversitenin açtığı Yüksek Lisans programı sınavını, Diyanet İşleri Başkanı (DİB) Ali Erbaş’ın kardeşi, Metin Erbaş’ın gelini Fatma Şeydanur Erbaş 17’nci sıradan, kızı Şeyma Erbaş da 18’inci sıradan peş peşe kazandı. Daha önce de, Metin Erbaş geçici görevlendirme ile aynı üniversiteye araştırma görevlisi olarak atanmıştı.

NE USULSÜZLÜK NE KAYIRMA VAR

Şeydanur ve Şeyma Erbaş, Ordu Üniversitesindeki Felsefe ve Din Bölümünde yüksek lisans yapmaya hak kazandı. Skandalı ortaya çıkan Sözcü gazetesinin ulaştığı DİB Başkanı Ali Erbaş’ın kardeşi Metin Erbaş, “Ne benim, ne de kızım ve gelinimin durumunda herhangi bir usulsüzlük ya da kayırma var. Her şey yasal çerçevede oldu. Ben ise buraya geçici görevle geldim” dedi.

REKTÖR DE YASAL DEMİŞTİ

İmam Hatip Lisesi mezunu Metin Erbaş’ın ‘araştırma görevlisi’ olarak atanması liyakat tartışmalarına neden olmuş, Ordu Üniversitesi Rektörü Ali Akdoğan ise atamayı şu sözlerle savunmuştu, “Metin Erbaş tamamen yasal çerçevede memur konumunda atanmıştır.”

 

Banka hesabı açamayan KHK’lı doktor: Artık sıkıldım

Okumaya devam et

Gündem

Klasik bozulmadı; Elazığ depremiyle ilgili paylaşım yapan 50 kişiye sosyal medya operasyonu

Türkiye’de her büyük olaydan sonra hükumeti eleştiren paylaşımlara yapılan operasyon Elazığ depreminde de tekrarlandı. 6.8’lik deprem sonrası sosyal medyada paylaşım yapan 50 kişi hakkında ‘devletin kurum ve organlarını aşağılama’ iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

BOLD – Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Elazığ merkezli 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası sosyal medyada provokatif paylaşım yaptığı iddia edilen 50 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca depremin ardından sosyal medyada provokatif paylaşımlar yaptığı iddia edilen, farklı yerlerden çekilen fotoğrafları yayımlayarak, algı oluşturmaya çalıştığı ileri sürülen kişiler takibe alındı. Bu kapsamda tespit edilen 50 kişi hakkında; “halk arasında endişe, korku ve panik yaratmak”, “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama” suçundan soruşturma başlatıldı.

Provokatif paylaşımda bulunduğu iddia edilen kişilerin yer tespiti yapılmasının ardından gözaltı işleminin yapılacağı öğrenildi.

Yeni Türkiye: Halk “Elazığ Kürt mü?” diye sorar; devlet HDP’linin yardımını kente sokmaz

Okumaya devam et

Gündem

Çin’den dönen Türk iş adamı ‘Corona Virüsü’ şüphesiyle hastaneye karantinayla getirildi

Çin’den 10 gün önce dönen, 30 yaşındaki K.Ü., yüksek ateş şikayetiyle gitti özel bir hastaneden, Tepecik Devlet Hastanesine sevk edilerek karantinaya alındı.

BOLD- İş için gittiği Çin’den 10 gün önce dönen K.Ü., dün gece yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle özel bir hastaneye başvurdu. Hasta corona virüsü taşıyıcısı olabileceği şüphesiyle Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Sağlık ekipleri, özel sedyede taşıdıkları K.Ü.’yü hastaneye getirirken özel kıyafet giydi. Tüm hasta ve hasta yakınlarına maske dağıtılırken, K.Ü., tek kişilik odaya alındı.

K.Ü’nün yapılan ilk tetkiklerinde virüse rastlanmadığı öğrenildi. İzmir Sağlık Müdürlüğü de, gerekli numunelerin hastadan alınarak, referans laboratuvarına gönderildiğini açıkladı.

ÇİN SEYAHATİ YÜZÜNDEN TEDBİRLER UYGULANDI

İzmir Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, K.Ü.’nün Önlem amacıyla tek kişilik odada gözlem ve tedavi altına alındığı belirtilerek, ”Hastanın 10 gün önce Çin’e iş seyahati yaptığı belirlendiğinden n-CoV hastalığı yönünden değerlendirilmesine karar verilmiştir. Hastanın, hastalığın görüldüğü Wuhan kentine 600 kilometre uzaklıktaki bir şehirde bulunduğu, bu şehirde n-CoV hastalığının görülmediği tespit edilmiştir. Hastanın yapılan muayenesinde ateş tespit edilmemiş, solunum sıkıntısı bulgusuna rastlanmamıştır” denildi.

ŞUANA KADAR 80 KİŞİ ÖLDÜ

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve burun akıntısı, yüksek ateş, boğaz ağrısı ve öksürük gibi belirtileri olan ‘Corona Virüsü’ şu ana kadar, Çin’de 80 kişinin ölümüne neden oldu. Dünya Sağlık Örgütü, bulaşıcı olan hastalığın dünyaya yayılmasını önlemek amacıyla, geçen ay bir dizi çalışma başlattı.

The Simpsons’ın Kobe Bryant kehaneti

Okumaya devam et

Popular