Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

2 asker de Şırnak’ta şehit oldu: 7 Haziran-1 Kasım senaryosu tekrar mı sahneleniyor?

Milli Savunma Bakanlığı, Şırnak'ta 2 askerin şehit olduğunu açıkladı. Şehit haberlerinin son günlerde sıklıkla gelmesi, İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kapsamında atılan adımlar olarak değerlendiriliyor.

Dün Zeytin Dalı harekat bölgesinde 1 yüzbaşı, Hakkari sınır bölgesinde ise 3 asker şehit olmuştu. Bu acı haberin üzerinden 24 saat dahi geçmeden Şırnak’tan da 2 askerin şehit olduğu haberi geldi.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Şırnak’ta bugün teröristlerle çatışma çıktığı belirtildi.

Bölgede devam eden operasyonlarda çıkan çatışmada 2 askerin şehit olduğu, hava harekatı ile desteklenen operasyonların devam ettiği aktarıldı.

Şehit haberlerinin sıklıkla gelmeye başladığı son günlerde başta sosyal medyada olmak üzere çoğu kişi, 7 Haziran 2015’te yapılan ve AKP’nin tek başına iktidar olma imkanı bulamadığı seçimden sonraki süreci hatırlatıyor.

1 Kasım 2015’te yeniden seçim yapılıncaya kadarki sürece dikkati çekenler, son zamanlarda şehit haberlerinin sık gelmesini, AKP’nin büyükşehir belediyesini kaybettiği İstanbul’da seçimlerin yenilenmesi kapsamında atılan adımlar olarak yorumluyor.

7 Haziran’dan 1 Kasım 2015’e kadar geçen sürede Türkiye genelinde yüzlerce insan hayatını kaybetmiş, AKP’nin oyları artmış ve dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu bombalı saldırılar sonrası AKP’nin oylarının arttığını bir basın toplantısında bizzat açıklamıştı.

7 Haziran gecesi ilk olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gündeme getirmesi sonrası yenilenen seçimlerde AKP yeniden tek başına iktidar olmuş, 1 Kasım seçimlerinden sonra benzer saldırılar yaşanmamıştı.

Gündem

“Reform paketleri kamuoyuna sunulma aşamasına geldi”

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ekonomi ve hukuk reformunda sona yaklaşıldığını açıkladı. Erdoğan “Hazırlıklarımız kamuoyuna sunma aşamasına geldi” dedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün çıkışlarıyla gündeme gelen yargı  ve ekonomi paketlerinde son çalışmalar yapılıyor. Paketler üzerindeki hazırlıklarda sona yaklaşıldığını belirten Erdoğan “Kamuoyuna sunma aşamasına geldi”  dedi.

Erdoğan, AKP 7. Olağan Düzce, Çorum, Amasya, Bartın ve Karabük İl Kongrelerine Vahdettin Köşkü’nden canlı bağlantıyla katıldı. Burada yaptığı konuşmada bir süredir gündemde olan reform paketleri hakkındaki son durumu değerlendirdi.

Erdoğan “Şimdiden reform gündemimizi oluşturmaya başladık. Hazırlıklarımız kamuoyuna sunma aşamasına geldi” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Gündem

Hrant Dink’in büyüdüğü Tuzla Ermeni Yetimhanesi ‘Kamp Armen Gençlik Merkezi’ olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hrant Dink’i andığı mesajında Tuzla Ermeni Yetimhanesi’nin Kamp Armen Gençlik Merkezi’ne dönüştürüleceğini de duyurdu.

BOLD– Ekrem İmamoğlu Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni iken 19 Ocak 2007’de katledilen Hrant Dink’i vefatının 14’üncü yıl dönümünde andı. İmamoğlu, sosyal medyadaki paylaşımında Dink’in büyüdüğü Tuzla Ermeni Yetimhanesi’nin Kamp Armen Gençlik Merkezi’ne dönüştürüleceği bilgisini de paylaştı.

KARAR OYBİRLİĞİ İLE ALINDI

İBB meclisinden oybirliği ile çıkan kararda Tuzla Ermeni Yetimhanesi’nin bulunduğu alanla ilgili plan değişikliği kabul edildi. Böylece Kamp Armen Gençlik Merkezi olarak kullanılacak yetimhaneyle ilgili çalışmalar başlayabilecek.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun paylaşımı şöyle:

“Anısına saygıyla…
Gazeteci Hrant Dink’in büyüdüğü Tuzla Ermeni Yetimhanesi’nin alanıyla ilgili plan değişikliği İBB Meclisimizden oy birliğiyle geçti. Böylece, kurulacak Kamp Armen Gençlik Merkezi’nin önünde herhangi bir engel kalmadı. Vefat yıl dönümünde rahmetle anıyorum.”

Okumaya devam et

Gündem

Bahçeli’nin danışmanından Ayşenur Aslan’a sözlü saldırı: Teröristlerin anası

Gazetecilere saldırı konusunda “Üç yumruk için ortalığı ayağa kaldırıyorlar” diyen Devlet Bahçeli’nin danışmanı Yıldıray Çiçek, bu sefer gazeteci Ayşenur Arslan’ı hedef aldı. Arslan için çirkin ifadeler kullanan Çiçek, “teröristlerin anası, bunak kadın, bunak solcu” dedi.

BOLD – Gazetecilere yönelik sözlü ve fiili saldırılara bir yenisi daha eklendi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanı Yıldıray Çiçek, gazeteci Ayşenur Arslan’ı hedef alarak “teröristlerin anası, bunak kadın ve bunak solcu” ifadelerini kullandı.

Gazetecilere yönelik saldırılar Ankara’da KRT TV programcısı Avukat Afşin Hatipoğlu ve Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu’na saldırılmasıyla başladı. Ardından MHP lideri Devlet Bahçeli “Kiralık köşe yazarları” diyerek Karar Gazetesi yazarları Elif Çakır, Yıldıray Oğur ve Taha Akyol’u isim vererek hedef gösterdi. Bahçeli “ABD’deki Başkan değişimiyle eşzamanlı olarak, Serok ve partisinin, aynı şekilde tetikçi köşe yazarlarının hızlandırdığı iftira kampanyaları tesadüfi değil, alçak bir planın mahsulüdür” ifadelerini kullanmıştı.

“ÜÇ YUMRUK İÇİN ORTALIĞI AYAĞA KALDIRIYORLAR”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek ise Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ve Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu’nun saldırıya uğramasıyla ilgili gelen tepkiler için “Üç yumruk için ortalığı ayağa kaldırıyorlar” demişti.

“TERİRSTLERİN ANASI, BUNAK SOLCU, BUNAK KADIN”

Çiçek son olarak Halk TV programcısı, gazeteci Ayşenur Aslan’ı hedef alarak sözlü saldırıda bulundu. Sosyal medya üzerinden “Teröristlerin anası Ayşenur Arslan yazıyı yorumlarken “Evet 846 kişinin azmettirici katili terörist Demirtaş’ın serbest bırakılmasını isteyen bunak solculardan biri de benim”  diye başlayaydın. Bunak kadın yazıdan onu mu anladın?” dedi.

Okumaya devam et

Popular