Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Leyla Usta Şahin, ‘Hücrelerde kaç tutuklu var?’ sorusuna yoğun programı nedeniyle cevap vermedi

DW Türkçe, AKP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Leyla Usta Şahin ve Adalet Bakanlığı’na ‘Türkiye’de tek kişilik hücrelerde kaç mahkûm var?’ diye soru sordu. “Türkiye’de insan hakları ihlali yok” diyen AKP milletvekili Leyla Şahin Usta soruları cevaplamadı.

Çorum Cezaevi’nde ölüme sürüklenen KHK’lı öğretmen Muzaffer Özcengiz ile Silivri Cezaevi’nde kaldığı tek kişilik hücrede intihar ettiği açıklanan Zaki Y.M Hasan’ın ölümü üzerine DW Türkçe, AKP KOnya Milletvekili ve İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Leyla Usta Şahin ve Adalet Bakanlığı’na Türkiye’de tek kişilik hücrelerde kaç mahkûm olduğunu sordu. Fakat ne Şahin’den ne de Adalet Bakanlığı’ndan cevap alamadı.

DW’nin bugün yayınladığı Aram Erkin Duran imzalı haberde şöyle denildi:
DW Türkçe olarak Adalet Bakanlığı Bilgi Edinme Bürosu’na başvurarak, “Ülke genelinde tek kişilik hücrede cezasını çeken toplam kaç mahkûm bulunuyor?” ve “Son dönemde tek kişilik hücrede hayatını kaybeden mahkûmlar oldu. Bu kayıpların nedeni neydi? Cezaevi koşullarının etkisi var mı?” sorularını sorduk. Ancak birkaç kez başvuruda bulunmamıza rağmen, Adalet Bakanlığı’ndan herhangi bir yanıt alamadık.

AKP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Leyla Usta Şahin’in Meclis’teki ofisi ile bağlantı kurduk ve cezaevi koşulları ile tek kişilik hücrede kalan mahkum sayısına ilişkin bilgi almak istedik. Ancak çabalarımıza rağmen, Şahin’in yoğun programı nedeni ile görüşme yapamayacağı yanıtını aldık.

Hücrede ölen Muzaffer Özcengiz: Yaşam hakkımı elimden almayın, ilaçlarım 4 kat arttı

Hücrede tek başına ölen Muzaffer Özcengiz’in 4 sayfalık dilekçesi: Nefes alamaz, hareket edemez, ayakta duramaz haldeyim

Gündem

Nevşin Mengü “Cüneyt Arkın gibi” dedi usta oyuncudan cevap gecikmedi

Nevşin Mengü, birçok Rus polisiyle aynı anda dövüşen Rus protestoyu Cüneyt Arkın’a benzetince, usta oyuncudan “Cüneyt Arkın kendi polisine askerine saldırmaz” cevabı geldi.

BOLD – Almanya’dan ülkesi Rusya’ya dönen muhalif aktivist Alexei Navalny’in tutuklanmasının ardından Moskova’da başlayan olaylar devam ediyor.

Olaylar sırasında yaklaşık 3 bin kişinin gözaltına alındığı öne sürüldü. Ülkenin çeşitli yerlerinde devam eden eylemlerde polisin göstericilere karşı sert müdahalesi de sürüyor. Polis ile göstericiler arasında devam eden şiddetli çatışmalara dair görüntüler de sosyal medyaya yansıyor.

Öte yandan, sosyal medyada dolaşıma giren bir görüntü gazeteci Nevşin Mengü ile usta oyuncu Cüneyt Arkın’ı karşı karşıya getirdi. Görüntülerde bir Rus göstericinin, protestocuları püskürtmeye çalışan polislere karşı mücadelesi yer alıyor.

KENDİ POLSİNE SALDIRMAZ

Mengü, yaşanan protesto olaylarının görüntüsünü “Cüneyt Arkın gibi Rus aktivist” notuyla sosyal medya hesabından paylaştı. Nevşin Mengü’nün bu paylaşımına Türk sinemasının efsane ismi Cüneyt Arkın’dan cevap gecikmedi.

Mengü’nün paylaşımını yanıtlayan Arkın, “Fakat Cüneyt Arkın kendi polisine askerine saldırmaz” dedi.

AKP’den önce telefonlarda görüntülü arama yoktu

Okumaya devam et

Gündem

AKP’den önce telefonlarda görüntülü arama yoktu

Kendisine mikrofon uzatılan AKP’li kadının, “Eskiden cep telefonlarında görüntülü arama yoktu. Allah başkanımızdan razı olsun” sözleri sosyal medyada olay oldu.

BOLD – Sokak röportajlarında mikrofon uzatılan AKP seçmeni bir kadının sözleri sosyal medyada gündem oldu. Hükumeti ve Erdoğan’ı öven kadın AKP ile birlikte teknolojik gelişmelerin hızlandığını iddia etti.

Görüntülü arama örneği veren AKP’li kadın: “Eskiden cep telefonlarında görüntülü arama yoktu. Şimdi Almanya’daki abimle görüntülü konuşabiliyorum. Allah başkanımızdan razı olsun” dedi.

Muhabirin bu teknolojileri yurt dışından alıyoruz hatırlatmasına ise AKP’li kadın: “Olsun yine de önce Allah’ın sonra da Başkanımızın sayesinde” diyerek cevap verdi.

43 yıllık esnaf batışını böyle anlattı: Bu komedinin parçası olmak istemedim

 

Okumaya devam et

Gündem

Payitaht oyuncusu sahte içkiden öldü

Payitaht ve Arka Sokaklar dizilerinde de rol alan oyuncu 38 yaşındaki Ercan Yalçıntaş, Bursa’daki evinde ölü bulundu. Yalçıntaş’ın sahte içkiden hayatını kaybettiği öğrenildi.

BOLD – Bursa’nın Osmangazi ilçesi Sırameşeler Mahallesi’nde oturan dizi ve tiyatro oyuncusu 38 yaşındaki Ercan Yalçıntaş evinde ölü bulundu.

AMATEM’DE TEDAVİ GÖRDÜ

Kendisinden uzun süre haber alınamayan Yalçıntaş’ın cesedi eve gelen annesi tarafından bulundu. İddiaya göre, ihbar üzerine eve gelen sağlık ekipleri Yalçıntaş’ın sahte alkolden hayatını kaybettiğini belirledi.

Yalçıntaş’ın daha önce de Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi’nde (AMATEM) alkol tedavisi gördüğü öğrenildi.

PAYİTAHT’TA DA ROL ALDI

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunu olan Yalçıntaş, “Arka Sokaklar, Payitaht, Eve Dönüş, Vatanım Sensin, Türkan” gibi dizilerin yanı sıra birçok tiyatro oyununda da sahne aldı.

Yalçıntaş’ın cesedi Bursa Adli Tıp Kurumu’na kaldırılırken polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Cem Seymen’den fahiş fatura isyanı: İnsan gibi yaşama hakkının gaspıdır bu fatura

Okumaya devam et

Popular