Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Yenişehir’i 178 milyon borçlandıran kayyım binicilik tesisine 2 milyon harcamış

Diyarbakır’ın Yenişehir Belediyesi’ne 178 milyon 333 bin 888 lira borç ile, 29 milyon 525 bin 551 41 lira bütçe açığı bırakan kayyum Serdar Kartal’ın, daha önce bir kısmını farklı kurumlara tahsis ettiği Fidanlık Alanı’nda yaptırdığı binici tesisine 2 milyon lira harcadığı ortaya çıktı.

Şengal’de 2014 yılında DAİŞ’in saldırıları sonucu göç etmek zorunda kalan ve Yenişehir Belediyesi tarafından Fidanlık Kampı’na yerleştirilen Ezidiler, kayyum tarafından 1 Ocak 2017’de Mardin Midyat’ta bulunan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Kampı’na yerleştirildi. Boşaltılan kampın bir kısmı 10 yıllığına İl Sağlık Müdürlüğü’ne, bir başka kısmı ise 25 yıllığına Türkiye Yeşilay Cemiyeti’ne tahsis edildi.

TESİS 2 MİLYON LİRAYA MAL OLDU

Kayyum Kartal, kampın bir başka kısmında yaptırdığı binicilik tesisinin yapımına ise, 1 milyon 939 bin 985 lira harcadı. Kayyum, Osmanlı döneminde Yavuz Sultan Selim tarafından atanan Diyarbekir Valisi Bıyıklı Mehmet Paşa’nın adını tesise verir. 5’i midilli olmak üzere 7 ata 76 bin 700 lira harcayan kayyum, tesisin mobilyalarına da 89 bin 668 lira harcadı. Tesisin toplam maliyeti 2 milyon 106 bin 353 liraya mal oldu. Yapılan harcamaya rağmen tesisin bakımsız bırakılması sonucunda bir midilli atı yaşamını yitirdi.

KİMSE ATA BİNMEDİ!

Tesis görevlisi, bir midilli atının yaşamını yitirdiğini ve tesisin de bakımsız olduğunu söyledi. “Kayyum veya yurttaşlar ata bindi mi?” sorusunu yanıtlayan bir başka görevli ise, “Şimdiye kadar hiç kimse binmedi. Sadece bir kere ben bindim” dedi.

Kayyumun müdür atadığı polisten iş başvurusu yapan genç kadına ahlaksız teklif

Politika

AKP’li vekilin araba gafının faturası tutanak memuruna kesildi

Nilgün Ök

“18 yıl önce araba yoktu” sözü ile gündem olan AKP Milletvekili Nilgün Ök’ün gafının faturası tutanak memuruna kesildi. Ök’ün aslında “Yerli araba yoktu” dediğini bildiren Meclis Başkanlığı, sözü tutanağa geçiren görevlinin istifa ettiğini duyurdu.

BOLD – TBMM Başkanlığı, “18 yıl önce Türkiye’de araba yoktu” diyen AKP Milletvekili Nilgün Ök’ün aslında “Yerli araba yoktu” dediğini belirterek, sözleri tutanağa geçiren görevlinin istifa ettiğini duyurdu.

RESMİ KAYITLAR “18 YIL ÖNCE TÜRKİYE’DE ARABA MI VARDI?” ŞEKLİNDE

TBMM’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 2021 bütçe görüşmeleri sırasında AKP Denizli Milletvekili Nilgün Ök’ün, 18 yıl önce Türkiye’deki arabalara ilişkin sarf ettiği sözler gündemdeki yerini hâlâ koruyor. Meclis’in resmi tutanaklarına göre Ök, “18 yıl önce Türkiye’de araba mı vardı?” dedi. Bu ifadeleri kamuoyunda tartışma oluşturan Ök, “Yerli araba yoktu” dediğini söyleyerek Meclis Başkanlığı’na başvurdu. Meclis Başkanlığı’nın yaptığı açıklamada Nilgün Ök’ün “Yerli araba” dediği belirtilerek, sorumlu memurun istifa ettiği bildirildi.

SORUMLULUĞU ÜSTLENEREK İSTİFA ETTİ

Bütçe görüşmeleri sırasında bir vekile ait ifadelerin tutanakta değiştirildiğine ilişkin iddialarla ilgili inceleme başlatıldığı belirtilen açıklamada, “TBMM Tutanak Hizmetleri Başkanlığı bünyesinde yapılan değerlendirmede, incelenmemiş tutanak üzerinde bir değişiklik yapıldığı, bir kaç saat içinde ise ses kayıtlarının incelenmesi neticesinde tutanağın ilk haline döndürüldüğü tespit edilmiştir. İncelenmemiş tutanak üzerinde değişiklik işlemini yapan Tutanak Hizmetleri Başkan Yardımcısı, söz konusu işlemle ilgili sorumluluğu üstlenerek görevinden istifa etmiştir” denildi.

 

Hizmet Hareketi gönüllülerine hakaret ve saldırıya ‘ağır ceza’

Okumaya devam et

Politika

İletişim Başkanlığı: Berat Albayrak Varlık Fonundan affını istedi

İletişim Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığından istifa eden Berat Albayrak ile Arda Ermut’un ‘görevlerinden aflarını’  istediğini belirterek Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyeliklerinin sona erdiği belirtildi.

BOLD – İletişim Başkanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, görevlerinden aflarını talep eden Berat Albayrak ve Arda Ermut’un Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyeliklerinin sona erdiği bildirildi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyeliğine Ahmet Burak Dağlıoğlu’nu atadığı kaydedildi.

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olan Ahmet Burak Dağlıoğlu Şubat 2020’de Yatırım Ofisi Başkanlığına atanmıştı. Üyeliği sona erdirilen Arda Ermut ise Eylül 2018’de TVF Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmış, daha önce Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanlığı yapmıştı.

Ankara ve İstanbul başsavcıları Yargıtay üyeliğine getirildi

Okumaya devam et

Politika

Davutoğlu koronavirüse yakalandı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtildi. Davutoğlu, “Genel durumum iyi. Çalışmalarımızı karantina süresi boyunca evimden devam ettireceğim” dedi.

BOLD – Parti Sözcüsü Serkan Özcan, Davutoğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Davutoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün yaptırdığım Covid-19 test sonucu pozitif çıktı. Allah’a şükürler olsun genel durumum iyi. Çalışmalarımızı karantina süresi boyunca evimden devam ettireceğim. Bütün hastalarımıza Rabbim’den acil şifa diliyorum. Lütfen önlemlere ve sağlığınıza dikkat edin” ifadelerini kullandı.

Çakıcı: Sende beni öldürtebilecek yürek var mı Bay Kemal?

Okumaya devam et

Popular