Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Galatasaray başkanı Cengiz: Çok kritik duyumlar alıyoruz, sinsilik yapmasınlar

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz gündeme dair açıklamalarda bulundu ve Akhisar ile oynayacakları kupa final maçı öncesinde dikkat çekici ifadeler kullandı. Mustafa Cengiz, Çaykur Rizespor’un maçın tekrar oynanması için TFF’ye yaptığı iptal başvurusunu da değerlendirdi. Türk Telekom Arena’da konuşan Cengiz’in konuşması şöyle:

RİZE’DE BİR TAKIM OLAYLAR YAŞADIK

Rizespor Başkanı Hasan Kartal’ı kınayan Mustafa Cengiz, “Rize’de bir takım olaylar yaşadık! Rize halkı, Rize seyircisi Türkiye’nin en centilmen insanları, Rize tribünlerinden hiçbir eylem olmadı ama protokol tribününde hayatımda görmediğim olaylar gördüm.

Rize kulüp başkanı, protokol tribünündeki insanları zapt edilmez bir halde insanları tahrik etti! Benim ikinci başkanımın oğlu, dayak yemekten, darp edilmekten kurtulamadı. Dayak yiyen çocuğun babası, Rize’de neler yaptı, nasıl katkılar sağladı, ben bizzat biliyorum. Rize protokol tribünündeki olayları kınıyorum” dedi.

Başkan Cengiz Galatasaray’a algı yapıldığını iddia etti. ‘Maçları önceden belirlemesinler, saha dışı etmenleri dahil etmesinler’ dedi

GALATASARAY’A KARŞI ALGI YÖNETİMİ YAPILIYOR

“Ligin bitmeye yaklaştığı son iki haftada Galatasaray’a karşı çok büyük bir algı yönetimi yapılıyor, bu algı yönetimi Galatasaray’ın şanlı şampiyonluk yarışını kötülemek temelli. Ben bu yürüyüşün tam tersi camiamızda tam anlamıyla bir kenetlenmeye doğru evrilme etkisini görüyorum.

Galatasaray kenetlendiği için 8 puan geriden buraya geldi, Galatasaray en kötü gününde bile şampiyonluk yürüyüşünü bırakmadı. Bizim bu yürüyüşümüz onurlu, şerefli bir yürüyüştür.”

HER ALANDA LİDER GALATASARAY

“Biz şu anda her alanda lideriz, sadece sportif anlamda değil, mali anlamda da lideriz. UEFA kriterlerinde de lideriz, her iki kupada da şampiyonluğa yürüyoruz. Ne mutlu bize! Bizi müthiş rahatsız eden bir algı var.

Maalesef zamanında biz VAR kayıtlarının incelenmesini istediğimiz için, federasyonun istifasını istediğimiz için, ben 150 gün ceza aldım, teknik direktörümüz 10 maç ceza aldı ve biz bütün bunlara rağmen şampiyonluk yürüyüşümüze devam ettik.”

BAZI MİHRAKLAR BUNU YAPIYOR

“Öyle bir algı operasyonu yapılıyor ki, sanki Galatasaray şampiyon oldu, bu şampiyonluğu nasıl yok ederiz, ortadan kaldırırız! Bazı mihraklar bunu yapıyor! Hiçbir galibiyetimize ne bir tebrik var, ne bir teşekkür var. Sahada ayağını bırakan futbolcumuza bile bazı çevrelerden bir geçmiş olsun mesajı bile almadık.”

ÇOK KRİTİK DUYUMLAR ALIYORUZ

“Galatasaray’ı ötekileştirmeye çalışmak çok kötü bir yoldur, bu yoldan dönün! Spor yöneticileri ve başkanları, kendi maçlarından sonra başka takımlar hakkında konuşurken çok dikkatli olmalıdır, çok kritik duyumlar alıyoruz, bunlara dikkat etsinler.

Galatasaray hiçbir zaman hiçbir hileye başvurmaz, tenezzül etmez! Karar verici mekanizmalara sesleniyorum, oynayacağımız maçları önceden belirlemesinler, saha dışı etmenleri saha içerisine dahil etmesinler. Yok taçtan yedik, yok buradan yedik dediğimiz zaman olayı çok basitleştirdiniz, aynısı kendisine olduğu zaman feryat figan ettiler.”

ARKADAN SİNSİLİK YAPMASINLAR

“VAR kayıtları altında lehimize de aleyhimize de hatalar vardı ve bizim aleyhimize yapılan hatalar, lehimize yapılan hataların kat kat üstündedir. Bizim lehimize hata yapan insanlara maç vermemek de bunun bir belgesidir, bizi hiç kimse koruyup korumamaktadır.

Eğer korusaydı ben 150 gün, teknik direktörümüz 10 maç ceza almazdı. Kendi çıkarları için kitleleri, camiaları birbirine düşürecek söylemlerden uzak duralım, arka planda sinsilik yapmayalım, açık olalım, cesur olalım!”

GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ’A YANIT: TÜRK FUTBOLUNU YÖNETTİĞİ PSİKOZUNU YAYAN

“Elinde herhangi bir belge, bilgi varsa Göksel beyin, açıklasın! Bizim gönlümüz de vicdanımız da rahat! Türk futbolunu yönettiği psikozunu etrafa yayan Göksel bey çıksın açıklasın, belgeli konuşsun! O açıklayamaz da, benim aldığım duyumlar da öyle basit değil.

Semih Özsoy’un da (20 yıllık tiyatro) 20 yıldır şampiyonluklar için yaptığı açıklama, Bursaspor’un da Fenerbahçe’nin de Trabzonspor’un da, Beşiktaş’ın da aldığı şampiyonlukları lekelemek demektir.”

Mustafa Cegingiz, Göksel Gümüşdağ için aldığı duyumların da öyle basit olmadığını söyledi

BAŞKANLAR VE YÖNETİCİLER DİKKAT ETSİN

“Sadece Fikret Orman için değil, her başkan ve yönetici ağzından çıkan her sözcüğe dikkat etmeli. Kendi taraftarımıza şirin gözükecek söylemlerden kaçınalım. Bu toplumun dostluğa, barışa ve sevgiye çok ihtiyacı var. Biz sivil toplum örgütleri olarak herkesi kucaklamalıyız, düşmanlıkla, komplo teorileri ile yürümememiz gerekiyor.”

ZORLA BİLDİRİ İMZALATTILAR

“Bizim MHK ile görüşmemiz TV’den bile yayınlanabilirdi. Biz diyoruz ki, ‘Hakemler kendilerini kalite olarak aşmalı ve genç hakemlere de şans verilmeli’. Bunu söyledik. Sen ‘Hakemler de insandır, hata yapar’ diyip tüm kulüpleri imza atmaya zorlarsan, sonra da o bildiri sana döner.

Telefon edip, diğer kulüplere zorla Kulüpler Birliği’nin bildirisini imzalattılar. Bunu Galatasaray’a karşı yaptılar ve daha sonradan bu yaptıkları kendilerine döndü!”

YABANCI HAKEM YERİNE NİYETİ İYİ OLAN HAKEMLER

“Türkiye ligi çok değerli bir lig, Arabistan’da yabancı hakem getiriyorlar ama bizim ligin önemli. Kısa vadede bu işin üstüne cesaretle gitmeliyiz ve alttan da genç, niyeti iyi olan hakemler çıkartalım. Bunların hepsi de iyi eğitilsin!”

ŞAMPİYONLUK İÇİN 3 TAKIMIN ŞANSI VAR

“Şu anda üç takımın da şampiyonluk şansı var, Beşiktaş da şampiyon olursa tebrik ederim, yeter ki herkesin birbirine saygısı olsun. Yayıncı kuruluş yayınladığımız videoyu kaldırtıyor. Telif hakkı var diyor, satın alalım diyoruz, ‘hayır’ diyor. Bizi 1-2 yorumcu dışında savunan yok. Televizyonlarda Beşiktaşlı ve Fenerbahçeliler var. 1-2 Galatasaraylı var, onlar da ikinci, üçüncü planda”

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Genel

TTB’den acı haber: Bir günde 5 sağlık çalışanı koronavirüsten hayatını kaybetti

Türk Tabipler Birliği (TTB), son 24 saat içinde, 5 farklı ilde çalışan 5 sağlık çalışanının Kovid-19 yüzünden yaşamını yitirdiğini açıkladı.

BOLD – Türk Tabipler Birliği (TTB) son 24 saatte 5 sağlık çalışanının daha koronavirüsten yaşamını yitirdiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Hayatını kaybedenlerin isim, unvan ve görev yerleri şöyle: Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde otomasyon görevlisi olarak çalışan Ferhat Gencer, Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi personeli Harun Dönmez, İstanbul’da iş yeri hekimi olarak çalışan Dr. Salih Kanlı, Elazığ Eğitim Araştırma Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Turan Yıldırım, Batman’ın Sason ilçesinde ebe olarak çalışan Yasemin Çolak.

SON 8 GÜNDE 13 SAĞLIK ÇALIŞANI YAŞAMINI YİTİRDİ

TTB ‘Yönetemiyorsunuz’, ‘Tükeniyoruz’, ‘Ölüyoruz’ etiketleriyle paylaştığı mesajda şu ifadeleri kullandı: “Bir günde 5 sağlık çalışanını KOVID-19 nedeniyle yitirdik. ”

Geçtiğimiz hafta içinde yitirilen 8 sağlık çalışanı ile birlikte, 8 günde yaşamını yitiren sağlık çalışanı sayısı 13 oldu.

Kovid-19 yasakları geri mi dönüyor?

Okumaya devam et

Genel

Kız öğrenci online derste mikrofonu açık unutunca olanlar oldu: Mal mıdır nedir

Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yılmaz Daşlı’nın ders anlattığı sırada bir kız öğrenci açık unuttuğu mikrofondan Daşlı’ya hakaret etti.

BOLD – Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde verilen uzaktan eğitim sırasında mikrofonunu açık unutan Tuba isimli kız öğrencinin hakareti yayına yansıdı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yılmaz Daşlı, uzaktan eğitimle verdiği ders sırasında öğrencilerine kendi yazdığı ‘Sosyal Sorunlarda Güncel Tartışmalar’ adlı kitabı tavsiye etti.

Bu sırada mikrofonunun açık olduğunu unutan üniversite öğrencisinin hakaret içeren, “Kendi yazdığı kitabını istedi bir de ya.. Mal mı nedir” sözleri yayına girdi.

EVET MALIM

Bu sözlere “Evet malım” diyerek karşılık veren öğretim üyesi, öğrencisine mikrofonunun açık olduğu hatırlatarak terbiyeli olması konusunda uyarıda bulundu. Diyaloğun ardında Daşlı ders anlatmaya devam etti.

Okumaya devam et

Popular