Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Trabzonlu İmamoğlu’na AKP’li Tevfik Göksu “Yunan” dedi

AKP’li Tevfik Göksu, Ekrem İmamoğlu’nun memleketinin Trabzon olduğunu hatırlatıp “Yunan kazandı” dedi..

Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasının Yunanistan’da ‘Yunan kazandı’ olarak yorumlandığını iddia eden AKP’li Tevfik Göksu İmamoğlu’nun memleketi Trabzon üzerinden ‘Yunan’ olduğunu ima etti.

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Esenler halkı ile iftar yemeğinde buluştu. Yemek sonrası konuşma yapan Göksu, İstanbul seçimlerinin sonucunun Yunan medyasında da yer bulduğunu söyledi. Sonucu Yunan medyasının ‘İstanbul’u Yunan kazandı’ olarak verdiğini öne süren Göksu: “Nereli bu arkadaş Trabzonlu. Nasıl oldu da kimseden ses çıkmadı. Olay büyük , hesap büyük kardeşlerim . Bu hesabı Esenler döndürecek.” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu Göksu’nun konuşmasına tepki gösterdi. Bekaroğlu sosyal medyadan yaptığı paylaşım şöyle: “Tevfik Göksu; biraz utan, sıkıl, Allah’tan kork! Nedir bu, ne demek ‘Yunan kazandı!”. Sizde zerre kadar insaf, vicdan, insanlık kalmamış. Yazık!”

 

Politika

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki koronavirüse yakalandı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ve eşi Neşe Özhaseki, koronavirüse yakalandı. Özhaseki çifti, Kayseri Şehir Hastanesinde tedavi altına alındı.

BOLD – Evde kendilerini karantinaya alan Özhaseki çifti, 1 haftalık ilaç tedavisinin ardından doktorların tavsiyesi üzerine Kayseri Şehir Hastanesi’nde tedaviye alındı.

Mehmet Özhaseki, hastalığıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Özhaseki, “Eşim ile birlikte genel durumumuz iyi olmakla beraber bugüne kadar evde sürdürdüğümüz tedavi doktorlarımızın tavsiyesi ile tedbir amaçlı hastane ortamına nakledilmiştir. Hamdolsun ki endişelenecek bir durumumuz yok. Rabbimizin bize ve tüm hastalarımıza tez vakitte şifa buyurmasını diliyorum” dedi.

Soylu açıkladı: İçişleri Bakanlığından 42 bin kişi ihraç edildi

Okumaya devam et

Politika

HDP Milletvekili Kemal Bülbül’e 6 yıl 3 ay hapis cezası

HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül’e, silahlı terör örgütüne üye olma suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Mahkeme, kararın bir örneğinin TBMM’ye gönderilmesine karar verdi.

BOLD – Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi, HDP Milletvekili Kemal Bülbül’e 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Karar duruşmasına tutuksuz sanık Bülbül katılmazken, avukatı hazır bulundu. Cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasında, Bülbül’ün cezalandırılmasını istedi. Bülbül’ün avukatı ise mütalaayı kabul etmediklerini belirterek, müvekkilinin beraatini talep etti.

Mahkeme heyeti, Bülbül’ün “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Mahkeme, kararın bir suretinin TBMM Genel Sekreterliğine ve Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğüne gönderilmesine hükmetti.

Kültür ve Turizm Bakanlığına işkenceci daire başkanı: Elif Sümercan

Okumaya devam et

Politika

Soylu açıkladı: İçişleri Bakanlığından 42 bin kişi ihraç edildi

Süleyman Soylu, bugüne kadar İçişleri Bakanlığından 42 bin kişinin ihraç edildiğini açıkladı. 14 bin kişinin görevden uzaklaştırıldığını, 13 bin kişinin de görevlerine iade edildiğini kaydetti.

BOLD -Süleyman Soylu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, İçişleri Bakanlığının 2021 yılı bütçe görüşmelerinde ihraçlarla ilgili açıklama yaptı.

Soylu, İçişleri Bakanlığından bugüne kadar 42 bin kişinin ihraç edildiğini, 14 bin kişinin görevden uzaklaştırıldığını, 13 bin kişinin görevlerine iade edildiğini bildirdi.

Şişli Belediye Başkan Yardımcısı PKK operasyonunda gözaltına alındı

Okumaya devam et

Popular