Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Hakan Fidan Davutoğlu’nun, Hulusi Akar Gül’ün partisinde yer alacak iddiası

Abdullah Gül – Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı iddia edilen, iki yeni partide yer alacak isimlerin şekillenmeye başladığı ileri sürüldü. İddiaya göre Davutoğlu’nun ekibinde Hakan Fidan, Babacan’ın ekibinde ise Hulusi Akar, Nihat Ergün ve Sadullah Ergin yer alacak. İbrahim Kalın ve Beşir Atalay ise her iki ekiple de temasta.

Ankara kulislerinde yeni parti iddiaları daha yüksek sesle dile getirilmeye başlandı. Ahval’de yer alan habere göre, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nun organize etmeye çalıştıkları yeni partiler gün geçtikçe daha çok somutlaşıyor.

GÜL’ÜN GARANTİCİLİĞİ, DAVUTOĞLU’NUN HIRSI

İki partinin çekişmesinde Gül’ün “garanticiliği” bir yandan Davutoğlu’nun “hırsı” ise öbür yandan öne çıkıyor. Kaynakların aktardığına göre kurulması planlanan iki partinin etrafında yer alan isimler ve gruplar yavaş yavaş şekillenmeye başladı.

MALATYA GRUBU, ANADOLU PLATFORMU

Ertan Aydınlar, Malatya Grubu, Anadolu Platformu, Eski SETA ekibi, Taha Özhan, Yeni Şafak çevresi (İbrahim Karagül hariç), Şehir Üniversitesi, Hakan Fidan, Karar Gazetesi çevresi, İHH, Mazlum Der, Haksöz, Özgür Der gibi yapılardan birçok isim Ahmet Davutoğlu’nu yakından takip ediyor ve temaslarını sürdürüyor. İslami cemaatler, üniversitedeki bazı akademisyenler, tarikatlar ve dernekler yine Davutoğlu’nun ilgi gösterdiği alanların başında geliyor.

HULUSİ AKAR GÜL’ÜN EKİBİ İLE TEMASTA

İbrahim Kalın, Beşir Atalay gibi isimler ise şimdilik iki partiyle de temaslarını sürdürerek hareket ediyor. Abdullah Gül ve Ali Babacan ile teması olanlar arasında ise Gül’ün Kayseri ekibi, Hulusi Akar, Sadullah Ergin, Nihat Ergün gibi isimlerin olduğu öne sürülüyor. Ancak İstanbul başta olmak üzere birçok şehrin ticaret ve sanayi odalarındaki etkili isimler de Gül’ü takip ediyor.

İŞADAMLARI GÜL’ÜN PARTİSİNİ DESTEKLİYOR

İş adamlarının önemli bir kısmının Gül’ün oluşumuna destek vereceği iddialar arasında. Gül’ün ilişki kurduğu bir diğer kitle ise kendi bölgelerinde ağırlığı olan eski milletvekilleri ve kanaat önderleri. Kaynakların aktardığına göre Davutoğlu’nun siyaseti daha çok AKP tabanına yönelik olacak. Ancak Gül-Babacan ikilisi merkez sağda bir yer tutmaya yönelik adımlar atacak.

Davutoğlu AKP’ye zarar veremez Babacan ise iktidardan düşürebilir

Politika

AKP, yenilginin faturasını Kaftancıoğlu’na kesmek istiyor

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 6 yıl önce yaptığı bazı sosyal medya paylaşımları ve hakkında üretilen sahte içerikler delil kabul edilerek açılan davada hakim karşısına çıkacak.

BOLD – CHP’nin İstanbul’daki ilk kadın il başkanı olan Canan Kaftancıoğlu, Cumhurbaşkanına hakaret, devleti alenen aşağılama, halkı kin ve düşmanlığı tahrik etmek ve terör örgütü propagandası yapmakla suçlanıyor. 17 yıla kadar hapsi istenen Kaftancıoğlu’nun yargılaması, 28 Haziran’da 37. Ağır Ceza Mahkemesinde başlayacak.

SANDIK ÇALIŞMALARI İLE DİKKAT ÇEKTİ

Cumhuriyet Halk Partisi il başkanlığına seçilmesinden bu yana bazı basın yayın organlarının ve sosyal medyadaki trol hesapların sahte fotoğraflar ve haberlerle sistematik olarak hedef gösterdiği Kaftancıoğlu, Mart ve Haziran seçimlerinde özellikle İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun aday gösterilmesi süreci ve sandık güvenliği ile ilgili yaptığı başarılı çalışmalarla kamuoyunun dikkatini çekmişti.

BASKI VE SİNDİRME OPERASYONU

Cumhuriyet’in haberine göre, İstanbul’un kazanılmasında büyük rol oynayan Kaftancıoğlu, siyasi iktidarın en çok hedef aldığı isimlerin başında geliyor. Kaftancıoğlu’nun Berkin Elvan’ın ölümü, Gezi Olayları, AKP’li bakanlara yönelik yolsuzluk operasyonu gibi toplumsal muhalefetin tepkisini çeken gelişmelerle ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımları, 31 Mart seçim zaferinden sonra yargının gündemine girdi. 31 Mart Yerel Seçimleri’nde elde edilen başarı sonrası CHP’ye Canan Kaftancıoğlu üzerinden baskı ve sindirme operasyonu başlatılmış durumda.

ÖLÜM TEHDİTLERİ NEDENİYLE SUÇ DUYURUSU

Kaftancıoğlu ve ailesi ayrıca uzun bir süredir de bazı basın yayın organları ve sosyal medyadaki bazı hesaplar tarafından sistematik bir linç, tehdit ve hakaretlere maruz kalıyor. Gerçek olmadığı teyit edilen sahte fotoğraflar ve haberlerle hedef gösterilen Kaftancıoğlu’nun kendisine yöneltilen ölüm tehditleri nedeniyle yaptığı suç duyurularının birçoğu ise hala soruşturma aşamasından bile geçmiş değil.

Seçim zaferi için Ekrem İmamoğlu’ndan teşekkür videosu

Okumaya devam et

Politika

Meral Akşener’den AKP’ye: Winter is coming!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Eğer mevcut politikalarında ısrar ederlerse AKP için kış geliyor demektir. Yani Winter is coming” dedi.

BOLD – Partisinin grup toplantısında konuşan Akşener, 23 Haziran’ın adalet bayramı olduğunu belirtti. “Sandığı tekmeleyenlere anlamlı bir ders veren büyük Türk milletine bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Egemenliğin kayıtsız şartsız sahibi milletime, tüm İstanbullulara saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

23 HAZİRAN KİMİN EĞRİ KİMİN DOĞRU OLDUĞUNU GÖSTERDİ

Seçim maratonu boyunca iktidarı defalarca uyardığını dile getiren Akşener, “Yapay gündemleri bırakın ülkemizin gerçek gündemini konuşalım. İllet zillet diyerek, evde iş yerinde tarladaki gerçeği perdelemek istediler. 23 Haziran kimin eğri kimin doğru olduğunu gösterdi” dedi.

BAKTIK Kİ MİTİLİ İSTANBUL’A DEĞİL İMRALI’YA ATMIŞLAR

İstanbul’a mitil atacağını söyleyenlerin mitili İmralı’ya attıklarını vurgulayan Akşener şunları söyledi: “Bilgeler akil adam oldu, maskeler düştü. Bir belediye başkanlığı için Cumhurbaşkanı teröristbaşının mektubunu şehrettiler. Beka deyip takaya binip İmralı’ya gittiler. 23 Haziran bu aymazlığa tokattır. Haddinizi bilin demektir. Teröristten medet uman haysiyetiniz batsın demektir.”

DAMAT VE İFTİRACI İÇİŞLERİ BAKANI GÖREVDEN ALINMALIDIR

Tek adam rejiminin bir yılda çöktüğünü anlatan Akşener, “Bu şekilde Türkiye yönetilemiyor. Teröristbaşı ile görüşmeler derhal sonlanmalı, açılıma teşebbüs edilmemelidir. Damat ekonomi bakanı, iftiracı İçişleri Bakanı görevden alınmalıdır. AK Parti seçimlerden sonra demokratik tövbe edeceklerini söylemiş. Şimdi bu adımları atmalılar. Türkiye’nin bir an önce düze çıkması için sayın Erdoğan’ı partiler arası mukavemeti sağlamaya davet ediyoruz” dedi.

ARTIK HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

Akşener vaatlerini ise şu sözlerle sıraladı: “Tarımda ihtiyacından fazlasını üreten bir ülke vadediyoruz. Ahlaklı ve erdemli siyasetçiler vadediyoruz. Kim başa geçerse geçsin rantçılara göz açtırmayan bir düzen vaat ediyoruz. İyilerin dönemi geliyor. Mutlu millet, güçlü devlet hedefimize ulaşmak için bütün milletimizi İyi Parti saflarına davet ediyorum. Dürüst ve namuslu olmak dışında bir kriter aramıyoruz. Gelin hep beraber yürüyelim diyoruz. Bundan böyle kimse sandığı tekmelemeyi düşünemeyecek. Çünkü biz varız. Biz Süleymaniye’de ezan, Eyüpsultan’daki şükür namazıyız. Biz gururla Ne mutlu Türküm diyene diyebileniz. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.”

MHP seçim yenilgisinin nedenini buldu: Ekonomi ve Kürt açılımı

Okumaya devam et

Politika

Gizli ortak DSP’den “acilen gündeme dönün” çağrısı

31 Mart seçimlerinde CHP’in aday çıkardığı yerlerde güçlü isimleri aday gösterdiği için tepki çeken Cumhur İttifakı’nın gizli ortağı DSP, hükümeti acilen ekonomideki ve dış politikadaki kritik süreçle ilgili strateji üretmeye çağırdı.

BOLD – DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine ilişkin açıklamalar yaptı. Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini değerlendirdi.

Toplumsal iradenin, kurumsal iradeden üstün olduğu gerçeğini ortaya koyan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin tamamlandığını belirtti.

Aksakal, “Seçimi kazanan Sayın İmamoğlu’nu tebrik ediyorum, görevinde başarılar diliyorum. Hükümet ve TBMM ülke gerçeklerine acilen dönerek ekonomideki ve dış politikadaki kritik sürecin kontrol altına alınması için strateji üretmelidir” açıklamasını yaptı.

Okumaya devam et

Popular