Bizimle iletişime geçiniz

Televizyon- Dizi

Güldür Güldür’ün Mustafa’sı: 19 yılla yargılanacak

Karıştığı kavga nedeniyle gözaltına alınırken kelepçe takan polisin yüzüne tekme atan Özgün Aydın  için savcı 19 yıl hapis istedi

Güldür Güldür’ün yıldızlarından Özgün Aydın hakkında karıştığı kavgaya müdahale eden polislere ‘hakaret, tehdit ve görevi yaptırmamak için direnmek’ suçlarından 19 yıl 6 ay hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede Aydın’ın kelepçe takma isteyen polisin yüzüne tekme attığı da yer alıyor.

Özgün Aydın 11 Ocak’ta Kadıköy’de bir kavgaya karışmış, çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekiplerince gözaltına alınmak istenmişti. Üstünün aranmasına itiraz eden Aydın iddiaya göre kelepçe takmak isteyen polislere de direnip hakaret etti. Aydın daha sonra kelepçe takıldığı sırada polis memuru T.Ö.’ye yumruk attı, elindeki telefona da tekme attı. Aydın yere düşen telefonunu almaya çalışan memurun yüzüne tekme attı.

POLİS MEMURLARI ŞİKAYETÇİ OLDU
Polis memurları T.Ö., O.K. ve O.B.’nin müşteki olarak yer aldığı iddianamede, Özgün Aydın’ın “kamu görevlisine karşı zincirleme şeklinde alenen hakaret” suçundan 3 kez, “kamu görevlisine görevini yaptırmamak için direnme” suçundan 2 kez, “kamu görevlisini tehdit” suçundan 2 kez olmak üzere toplam 5 yıl 5 aydan 19 yıl 6 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

İKİ ARKADAŞINA DA DAVA AÇILDI
Diğer şüpheliler Tamer Yurtbaşı ve Elif Çelikcan için, “kamu görevlisine görevinden dolayı alenen zincirleme hakaret” suçundan 1 yıl 5 ay 15 günden 3 yıl 9 aya kadar hapis cezası ilce cezalandırılması istendi. İddianame gönderildiği İstanbul Anadolu 56. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Yandaş Medya Güldür Güldür Şovda

Okumaya devam et

Kültür

Game of Thrones spin-off’unun çekimleri başladı

Final sezonuyla uzun süre konuşulan HBO dizisi Game of Thrones’un spin-off’u yani devam dizisi İrlanda’da çekilmeye başlandı. Dizide yine George R.R. Martin imzası var.

BOLD – Game of Thrones’ta izlediklerimizin binlerce yıl öncesinde geçecek öyküde ‘İlk İnsanlar’ ve ‘Ormanın Çocukları’nın hikayesi anlatılacak. Dizinin temel karakterlerinden birini Naomi Watts’ın canlandıracağı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı.

İlk insanlar ve Ormanın ÇocuklarıDizinin isminin “The Long Night” olacağı konuşulsa da daha sonra bu isim Game of Thrones final sezonunda kullanıldığı için buna pek ihtimal verilmiyor. 2020 yazından önce gösterilmesi beklenmeyen dizi için Josh Whitehouse, Naomi Ackie, Denise Gough, Jamie Campbell Bower, Sheila Atim, Ivanno Jeremiah, Georgie Henley, Alex Sharp, Toby Regbo, Miranda Richardson, Marquis Rodriguez, John Simm, Richard McCabe, John Hefferman ve Dixie Egerickx gibi oyuncuların isimleri daha önce onaylanmıştı.

Okumaya devam et

Kültür

“Cesur Yeni Dünya” dizisinde Demi Moore da yer alacak

Ünlü oyuncu Demi Moore, Aldoux Huxley’in benzersiz distopyası Cesur Yeni Dünya’dan uyarlanacak dizinin kadrosuna katılacak. Moore’a birçok önemli isim de eşlik edecek.

BOLD – İnsanların doğmayıp üretildiği; aile, para, tek eşlilik gibi kavramların tarihe karıştığı ancak özgür iradenin de yok olduğu sözde kusursuz bir dünyada yaşayan Bernard Marx ve Lenina Crowne’un büyük bir isyana tanık oluşunun anlatılacağı dizide Demi Moore dışında Jessica Brown Findlay, Kylie Bunbury, Hannah John-Kamen, Sen Mitsuji, Joseph Morgan ve Nina Sosanya gibi isimler de yer alacak.

Cesur Yeni Dünya en iyi distopyalardan biri olarak kabul ediliyor

Syfy tarafından geliştirilen proje ilk sezonu için USA Network’ten onay aldı. Cesur Yeni Dünya daha önce 1980 ve 1998’de olmak üzere iki kere sinemaya uyarlanmıştı.

Okumaya devam et

Politika

Ünlü oyuncu seçimde sandık görevlisi oldu

Sinema ve dizi oyuncusu Sedef Avcı, 23 Haziran İstanbul seçimlerinde aktif görev alarak örnek bir davranış sergiledi. Avcı, Kadıköy’de bir okulda sandık görevlisi oldu.

BOLD – Sedef Avcı, Kadıköy Ali Haydar Ersoy Ortaokulundaki 2194 No’lu sandıkta seçim boyunca görev yaptı. Avcı’nın sandık görevlisi olduğu aynı sandıkta oy kullanan yakınlarının sosyal medyadaki paylaşımlarıyla ortaya çıktı.

Okumaya devam et

Popular