Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Suriye Devlet Başkanı Esad, “Hakan Fidan ile iki kez görüştük, Erdoğan ile de görüşürüz” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye’de yaşanan iç savaş nedeniyle zalimlikle ve teröristle suçladığı Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile MİT Başkanı Hakan Fidan’ın yakın bir zamanda iki kez görüştüğü ortaya çıktı.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, İran’ın arabuluculuğu ile Tahran’da Hakan Fidan ile görüştüklerini, aynı şekilde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la da görüşmeye açık olduklarını söyledi.

Beşar Esad, “Eğer Suriye’nin çıkarları doğrultusunda olacak ve egemenliğimize zarar vermeyecekse Erdoğan ile görüşebiliriz” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

“The Syrian Observer” adlı internet sitesinde yer alan habere göre, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Suriye heyeti ile Hakan Fidan’ın önce İran’ın başkenti Tahran’da görüştüklerini, daha sonra ise Keseb Sınır Kapısı’nda yeniden bir araya geldiklerini anlattı.

Esad’ın Türk görevliler ile ilgili “Ülkemizde neler olduğunu Türk siyasetçilerinden daha iyi anlıyorlar” dediği aktarılırken, “Türkiye ile işbirliğine açığız… Eğer Suriye’nin çıkarları doğrultusunda olacak ve egemenliğimize zarar vermeyecekse Erdoğan ile görüşebiliriz” şeklinde konuştu.

8 Mayıs tarihinde gazeteciler ile bir araya gelen Esad’ın, kendisine yöneltilen sorulara karşılık Türkiye ile yalnızca İran ve Rusya üzerinden değil, doğrudan da görüşme yaptıkları, bu görüşmelerin en önemlisinin ise Hatay’a sınır olan Lazkiye’de bulunan Keseb Sınır Kapısı’nda gerçekleştirdiği cevabını verdiği belirtildi.

Erdoğan’dan Esad yorumu: Düşmanın da olsa ipleri kopartmayacaksın

Gündem

TRT’ye ait 10 silah kayboldu, soruşturma dahi açılmadı

TRT’de kaybolduktan 5 gün sonra polise bildirilen kurumun güvenliğine ait, kasada saklı 10 silah için soruşturma dahi açılmadığı ortaya çıktı. CHP’li Sertel skandalı Meclis’e taşıdı.

BOLD – Kayıp silahlar skandalını CHP İzmir Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Atilla Sertel kamuoyu ile paylaştı. Sertel, “TRT İzmir Bölge Müdürlüğü’nün kasasında kilitli 10 adet silahın kaybolduğu bilgisine ulaştım” dedi. Kurumun kaybolan silahlar için olaydan 5 gün sonra emniyete bilgi verdiğini söyleyen Sertel, silahlarla ilgili ne bir soruşturma açıldığını ne de açığa alınan yada tutuklanan personel olduğunu belirtti. Silah skandalını meclise taşıyan Sertel, Bu silahlar nereye kaybolmuştur? Dışarıdan birinin yapması mümkün değilken kurum içinden kim veya kimler bu işi yapmıştır? Ne için çalınmıştır? Yaşanan bu olayla ilgili üst düzey yöneticiler kayırılmakta mıdır? Birileri korunmakta mıdır? Bu olayın üzeri örtülmeye ve kamuoyundan gizlenmeye çalışılmaktadır. TRT yönetiminden bu skandalla ilgili açıklama ve sorumlularla ilgili derhal gereğinin yapılmasını bekliyoruz’ dedi.

KURUMDAKİ OLUMSUZLUKLARIN ÜZERİ KAPATILIYOR

Liyakatin bitirilerek TRT’nin iktidarın çiftliği haline getirildiğini dile getiren Sertel, kurumda yaşanan olumsuz olayların üzerinin kapatıldığını, yandaş ve yalaka yöneticilerin korunduğunu söyledi. Sertel son olarak silah skandalının kapatılmasına izin vermeyeceğini belirtti

Okumaya devam et

Gündem

Mustafa Yılmaz’ın kaçırılmasıyla ilgili savcılık mobeseleri incelemeden takipsizlik verdi

Şubat ayında zorla kaybedilen 6 kişiden biri olan Fizyoterapist Mustafa Yılmaz’ın kaçırılmasıyla ilgili savcılık mobeseleri incelemeden takipsizlik verdi. Eşi tepkili..

BOLD – Fizyoterapist Mustafa Yılmaz’ın 19 Şubat’ta zorla kaybedilmesine ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma takipsizlikle sonuçlandı. Savcılık Yılmaz’ın kaçırılmasına ilişkin eşi Sümeyye Yılmaz’ın ifadesinde belirttiği kamera kayıtlarını incelemeye gerek görmedi. Takipsizlik kararında kaçırılma yerine, kayıp kişi yönünden dosyanın soruşturulması için Emniyet Müdürlüğü “kayıp şahıslar bürosu”na gönderilmesi kararlaştırıldı.

“BENİ KENDİ GİTTİĞİNE İNANDIRMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Mustafa Yılmaz, 15 Temmuz’dan sonra Bank Asya’da hesabı bulunduğu ve Bylock kullanıcısı olduğu iddiasıyla 1 Ekim 2018’de gözaltına alınıp tutuklanmıştı. 100 günlük tutukluluğunun ardından 8 Ocak 2019’da 6,5 yıl hapis cezası verilerek Yargıtay sürecini tutuksuz beklemek üzere tahliye edildi. Tahliyesinden 42 gün sonra da 19 Şubat 2019 sabahı kaçırıldı.

Eşinin ortadan kaybolması üzerine bölgedeki güvenlik kameralarını izleyen Sümeyle Yılmaz, eşinin kaçırıldığına ilişkin bulgular elde etmesi üzerine Ankara Emniyeti ve Başsavcılığı’na başvurdu. Ancak Yılmaz, başından beri Emniyet yetkililerinin kendisini “eşin kendi gitmiştir” düşüncesine ikna etmeye çalıştığını belirtiyor.

Sunduğu deliller ve toplanmasını istediği kamera kayıtlarının dikkate alınmadığını belirten Yılmaz, verilen son takipsizlik kararını ise sosyal medya hesabından, “kılıfa uydurma” olarak niteledi.

Eşinin bir kurgunun içine oturtulmaya çalışıldığını belirten Yılmaz, sosyal medya hesabından ve yaptığı başvurularla eşini arayış mücadelesini sürdürüyor.

Ankara’daki işkence merkezinde 6 ay işkence gören Ayten Öztürk her şeyi anlattı

 

Okumaya devam et

Gündem

Türk Ordusu Şam rejimiyle ilk defa çatıştı

Suriye’de sınır ötesinde askeri operasyonlar yürüten Türkiye, ilk kez Şam rejimi ordusu ile çatışma yaşandığını “resmen” duyurdu.

BOLD – 8 yıldır Suriye’de bulunan Türk askeri şimdiye dek terör örgütü olarak kabul ettiği unsurları hedef alarak askeri karşılık veriyordu.

Suriye rejimiyle ilk kez yaşanan çatışmayı sitesinden duyuran Milli Savunma Bakanlığı açıklamasında Suriye rejim güçleri tarafından kasten yapılan havan saldırısına karşılık verildiği bildirildi.

Açıklamada şöyle denildi:

“Suriye rejim güçlerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesinde kontrol ettiği Tall Bazan bölgesinden, Murak bölgesinde yer alan 9 numaralı Gözlem Noktamıza kasıtlı olduğu değerlendirilen top/havan atışları ile bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Saldırıya bölgedeki ağır silahlarla anında karşılık verilmiştir. Yapılan saldırıda personel zayiatı olmayıp; üs bölgemizde yer alan, tesis, teçhizat ve malzemelerden bir kısmı kısmi hasar görmüştür. Saldırıyla ilgili olarak Rusya nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuştur. Durum yakından takip edilmektedir.”

 

Okumaya devam et

Popular