Bizimle iletişime geçiniz

Medya

Sabah yazarı: “Her şey çok güzel olacak” filmini paylaşınca ekran ambargosu ile karşılaştı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, YSK’nın İstanbul’da yeniden seçim kararının ardından “Artık sanatçısı da, iş insanı da, işçisi de, öğretmeni de, memuru da konuşacak, herkes konuşacak” dedi ve birçok ünlüden destek geldi.

Sosyal medyada “#HerSeyCokGuzelOlacak” mesajı gündem oldu.

Destek verenler arasında hükümete yakın Sabah gazetesi yazarı ve Sabah Spor Servisi Dış Haberler Sorumlusu Uğur Karakullukçu’nun yer alması dikkat çekti.

Uğur Karakullukçu, Cem Yılmaz’ın “Her şey çok güzel olacak” adlı filminden bir sahne paylaşarak YSK kararına karşı göndermede bulundu.

Sosyal medya kullanıcıları Karakullukçu’ya “Cesaretin için helal olsun” şeklinde mesajlarla destek verdi.

Ancak Sabah gazetesi yazarı ve Sabah Spor Servisi Dış Haberler Sorumlusu Uğur Karakullukçu’nun o tarihten beri A Spor’da ekrana çıkarılmaması, sosyal medyada kovuldu iddialarını gündeme getirdi. Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama ise gelmedi.

Gündem

Okuldaki tacizi araştıran Kanal D muhabiri Şevval Şirin’e gözaltı

İstanbul Esenyut’taki bir okuldaki taciz iddialarını araştıran Kanal D muhabiri Şevval Şirin, cep telefonuna el koyan polisler tarafından zorla gözaltına alındı.

BOLD – Esenturt’taki Belma Barut ilkokulunda iddiaya göre 4. sınıfa giden 12 yaşındaki bir kız öğrenci, kendisini müdür yardımcısı olarak tanıtan memur tarafından taciz edildi. Haberin duyulması üzerine okula gelen veliler okul bahçesinde taciz olayını protesto etti. Kanal D muhabiri Şevval Şirin de olayı araştırmak için Esenyurt’ta gitti. Aynı okulda 2. kez taciz vakıasının yaşandığını söyleyen endişeli velilerle görüşen Şirin okul yönetiminin tepkisini de çekti. Okul yönetimi gösterilerin büyümesi üzerine polis çağırdı.

POLİS MÜDÜRE SORU SORULMASINA İZİN VERMEDİ

Velilerin tepkilerin ekrana taşıyan Kanal D muhabiri Şevval Şirin, iddiaları bir de okul müdürüne sormak istedi. Polisler Şirin’in müdüre soru sormasına izin vermeden gözaltına aldı. İki kadın polis tarafından kolundan zorla tutarak gözaltına alınan Şirin için veliler polis merkezi önünde de eylem yaptı.

MUHABİR POLİSLERDEN, POLİSLER DE MUHABİRDEN ŞİKAYETÇİ OLDU

Muhabir Şirin telefonu polisler tarafından zorla alındığını ve darp edildiğini dile getirdi. Şirin gözaltı sonrası kendisini darp eden polislerden de şikayetçi oldu. Polislerde Şirin tarafından darp edildikleri gerekçesiyle şikayetçi oldu.

OKULA SORUŞTURMA

Öte yandan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı açıklama ile taciz sanığı görevli memurun açığa alındığını, okul hakkında da soruşturma açıldığını duyurdu.

Okumaya devam et

Medya

Burcu Esmersoy acı dolu çocukluğunu anlattı: ‘Babam tuvalette hortumla dövdü’

Psikiyatrist Gökhan Çınar’ın YouTube’ta yayınlanan KATARSİS programında çocukluğunda yaşadığı zorlukları anlatan Ünlü TV sunucusu ve oyuncu Burcu Esmersoy, samimi itiraflarda bulundu.

BOLD – Psikiyatrist Gökhan Çınar’ın konuğu olan Burcu Esmersoy yaşadığı çocukluğuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Acı dolu bir çocukluk yaşadığını dile getiren Esmersoy, mesleğini seçmesinde bile çocukluğunda yaşadığı sıkıntıların etkisi olduğunu söyledi

‘ANNE’ DEDİĞİM İÇİN ANNEMDEN TOKAT YEDİM

Çınar’ın hayatındaki dönüm noktasını sorduğu Esmersoy, annesinden yediği tokatı anlatarak şöyle konuştu, “Annem başka bir evlilik yaptığı için 18 yaşına kadar anneme ‘Teyze’ demek zorunda kaldım. Üvey babam çok muhteşem bir insandı. Onun hakkını ödeyemem ama annemin hakkını bilmiyorum. Hatta bir gün anneme yanlışlıkla ‘Anne’ dediğim için tokat yedim. 18 yaşımda annem ‘Artık bana anne diyebilirsin’ deyince yaşadıklarımı sorgulamaya başladım.

Babası ile olan ilişkilerini de anlatan Esmersoy, “Bir baba nasıl olması gerekiyor bilmiyorum. Babamın sadece beni yersiz yere azarladığını biliyorum. Babalarıyla ilişkileri çok iyi olan kız arkadaşlarım hayata karşı daha güvenli, hayatlarına giren erkeklerle daha rahat olabildiklerini gördüm. Babayla ilgili sorunları çözemedim” dedi.

SENİ BÖYLE GÖRÜNCE ALLAH İNANCIM ARTIYOR

Babasının hastalığına hiç üzülmediğini belirten Esmersoy, “Babamla hiç görüşmüyordum, ablam ‘Babam çok hasta istersen bir pişmanlık yaşamamak için görüşelim. Seni görmek istiyor’ dedi. Ofisine görüşmeye gittik ve çok soğuk, tanımadığım bir insan ama bir baba. Beni lütfen yargılamayın onun çok hasta ve zor durumda olduğunu gördüğüm zaman içimdeki rahatlamayı ve huzuru anlatamam. Bu güzel bir duygu değil. Babamın ablamla sert bir dille konuşmaya başladığını gördüğümde ben bir şey söylemek istiyorum diyerek ‘Şu anda seni bu kadar kötü bir durumda görüyor olmaktan duyduğum mutluluğu sana söylemek istiyorum. Allah’a olan inancımı çok arttırıyor’ dedim.” diye konuştu.

“TUVALETTE HORTUMLA DÖVDÜ”

Babasının kendisine şiddet uyguladığını söyleyen Esmersoy yaşadıklarını şöyle aktardı, “Babanla ilgili bir ana git denildiğinde hep evdeki küçük tuvalete kapatılıp hortumla hiç acımadan bana vurduğunu hatırlıyorum. 3-4 yaşındaki bir çocuktum. Çok gereksiz ve sebepsiz buluyorum bunu.”

DHA’dan skandal İBB haberi: ‘DHA düzeltti İBB uyudu’ dediler

 

Okumaya devam et

Medya

DHA’dan skandal İBB haberi: ‘DHA düzeltti İBB uyudu’ dediler

Taksim’deki Kavuşma Durağının maliyetini 652 bin yerine 652 milyon lira olarak açıklayan DHA, bir skandala da düzeltme için yaptığı haberde imza attı.

BOLD – İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB )Sözcüsü Murat Ongun Taksim’deki Kavuşma Durağının yapım maliyetini 652 milyon lira olarak abonelerine duyuran Demirören Haber Ajansına (DHA) sosyal medyadan tepki gösterdi. Kavuşma Durağı’nın yapım maliyetinin alanda yazılı olduğu gibi 652 bin lira olduğunu belirten Ongun ”Bu kadar şeffaf bir bilgiyi medyaya ‘652 milyon liraya mal oldu’ haberi ile duyuran Demirören Haber Ajansı’nı kınıyoruz. DHA uyarımıza rağmen bir düzeltme yapmayarak art niyetli davranmıştır” dedi.

TEPKİ ÇEKEN BAŞLIK

Ongun’un yaptığı açıklamanın ardından yeni bir haber yayınlayan DHA, bu seferde Ongun’un kendisini hedef aldı. Ongun’un açıklamalarının öncesinde düzeltmenin yapıldığını ve İBB’ye de bilgi verildiğini savunan DHA, haber için de ‘DHA düzeltti İBB uyudu’ başlığını seçti. DHA’nın başlığı sosyal medyada da tepki çekti.

DHA ARTIK TEYİT EDİLMELİ

DHA’yı skandal başlık üzerinden eleştiren gazeteci Adnan Bulut da sosyal medyada yaptığı paylaşımda, ”Böyle bir ajans üslubu olur mu? Ajansların işi haberi görselleriyle birlikte yorumsuz, olduğu gibi abonelerine servis etmektir. Ajanslar her kuruma eşit mesafede durarak güven ve saygınlıklarını korur. DHA’nın servis ettiği haberler artık teyid edilmelidir. DHA’ya yazık ettiler” ifadelerini kullandı.

Ders saati lise müdürünün odasında silah sesleri: Önce müdürü sonra kendini vurdu

Okumaya devam et

Popular