Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Günün önemli gelişmeleri, Bold canlı yayında değerlendirildi

Ekrem İmamoğlu’nun önündeki 23 Haziran seçim anketlerinin detayları ortaya çıktı. Ekrem İmamoğlu Ahmet Hakan tartışmasının sokağa nasıl yansıdığı cevabını bulurken yeni askerlik sistemi son dakika değişiklikleri de mecliste açıklandı. Bedelli askerlikten kimlerin yaralanabileceği duyuruldu. Er ve erbaşların askerlik süresi kısaldı. Gelişmeler Cem Yılmaz’ın askerlik anıları videolarına rağbedi tavan yaptırdı.

Bu arada, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den 2019 genel af açıklaması geldi. ‘Genel af yasası çıkacak mı?’ sorusuna Adalet Bakanı konuşmasında açıklık getirdi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Ekrem İmamoğlu’nun Binali Yıldırım’a karşı İstanbul seçimini yeniden kazanabileceğine dair yaşadığı korku da kulislere yansıdı. Selim yaklaşırken, Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli’nin Ekrem İmamoğlu’na karşı Abdullah Gül kartını masaya sürdüğü belirtildi.

Ekrem İmamoğlu Uğur Dündar ile katıldığı Halk Arenası’nda seçim sürecini ve Ahmet Hakan ile yaşadığı gerilimi değerlendirdi. Ekşi Sözlük Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarının ve hakkındaki tartışmaların en çok konuşulduğu yerlerden biri oldu. Bu arada İmamoğlu pazar ve iftar yemeği zifayetlerine de devam ediyor. İmamoğlu’nu Trabzonlular yakından takip ediyor.

Diğer taraftan Senanur Özcerit’in gözaltı süreci devam ediyor. 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Senanur’un serbest bırakılması için kampanya başlatıldı. Senanur’un babası Ahmet Özcerit cezaevinde tedavisi yapılmadığı için vefat etmişti. Ekrem İmamoğlu’nun önündeki 23 Haziran seçim anketleri, askerlik sisteminde yapılan son dakika değişiklikleri ve genel af konusundaki son açıklamaları yayınımızda izleyebilirsiniz. BOLD MEDYA günün en çok okunan haberini de sizler için derledi.

İşte Gazeteciler Cevheri Güven ve Sevinç Özarslan’ın konuk olduğu BOLD Medya Haber’in 24 Mayıs canlı yayını…

Gündem

Milyonluk makam odası tefrişatına “itibar” savunması

Kayseri OSB

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı’nın lüks makam odası için 1.1 milyon lira harcadığı ortaya çıktı. Müfettiş raporlarına da yansıyan bu durum için “Kayseri OSB’nin itibarı” savunması yapıldı.

BOLD – Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı müfettişlerin Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı için yapılan lüks makam odasına başkanlıktan açıklama geldi.

HARCAMA OSB’NİN İTİBARI İÇİN YAPILDI

OSB’de ortaya çıkan milyonlarca liralık makam odası harcamasına cevap geldi. Lüks makam harcamasıyla ilgili Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’den açıklama yapıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı müfettişlerin Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) yönelik hazırladığı rapora ilişkin OSB yönetim kurulu yazılı bir açıklama yaptı. Raporda, eleştiri konusu yapılan kimi harcamalara da değinilen açıklamada 1,1 milyon lira harcanan makam odası için “Kayseri OSB’nin itibarı ve kurumsal kimliği için yapıldı” ifadeleri kullanıldı.

“TAHİR NURSAÇAN ŞAHSI İÇİN YAPMADI”

Yapılan haberlerle Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan’ın hedefe konulduğu öne sürülen açıklamada, “Haberde yer alan harcamaların hiçbiri Tahir Nursaçan tarafından şahsi olarak yapılmadı. Osmanlı odasına alınan malzemeler piyasa değerine ve faturalı olarak alındı. Makam odası ve tefrişatı yönetim kurulu ve şahıslar için değil bizatihi Kayseri OSB itibarı ve kurumsal kimliği için yapılmış, genel kurul bütçesinde yer almış, bir sonraki genel kurul bütçesinde de açıkça ibra edilmiş bir harcamadır” denildi.

Cumhurbaşkanlığı araştırmasından çıktı: Türkiye’nin yüzde 80’i tasarruf yapamıyor

Okumaya devam et

Gündem

Ankara’da demokrasi ve laikliği ‘küfür’ olarak nitelendirilen bildiriler dağıtıldı

Ankara’nın Mamak ilçesi Misket Mahallesi’ndeki sokağa çıkma yasağında binalara demokrasi ve laikliğin ‘küfür’ olarak nitelendirildiği bildiriler bırakıldı. Bildirilerde Atatürk, devlet memurları ve din adamlarına hakaret edilmesi dikkat çekti.

BOLD – Ankara’nın Mamak ilçesinin Misket Mahallesi’ndeki binalara ‘şeriat çağrısı’ yapılan bildiriler bırakıldı. CHP, bildiriyi dağıtanların bir an önce tespit edilip gözaltına alınmasını talep etti.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA DAĞITILDI

Binaların kapılarına bırakılan bildirilerde, demokrasi ve laikliği ‘küfür’, oy kullanmayı ise ‘kafirlik’ olarak nitelendiren ifadeler yer aldı. Ayrıca bildirilerde, Mustafa Kemal Atatürk, devlet memurları ve din insanlarına hakaret edildi. Ayrıca bildirilerin sokağa çıkma yasağında dağıtılması da dikkat çekti. Bildirinin sonunda ise ‘Fatih Sadri’ adlı bir kişinin sosyal medya hesabına yönlendirildi.

CHP’Lİ HAKVERDİ: SORUŞTURMA BAŞLATILMALI

Olayı sosyal medya hesabından duyuran CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, “Şeriat çağrısı var. Atatürk’e, devlet memurlarına, din adamlarına hakaret var. Kim yaptıysa halkı kin ve nefrete sürüklüyor. Bunu herhangi bir sol yapı dağıtmış olsaydı, hemen gözaltına alınırlardı. Güvenlik kameralarından tespit edilebilir ve soruşturma başlatılmalı” dedi.

Cumhurbaşkanlığı araştırmasından çıktı: Türkiye’nin yüzde 80’i tasarruf yapamıyor

Okumaya devam et

Gündem

Boğaziçili müzisyenlerden kayyım rektöre ‘Metallica’lı istifa çağrısı

Boğaziçili müzisyenler kayyım rektör Melih Bulu’yu Metallica’nın “For Whom the Bell Tolls” şarkısının sözlerini uyarlayarak bir kez daha istifaya çağırdı.

BOLD– AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan rektör Melih Bulu’ya yönelik protestolar devam ediyor. Güney Kampüs’te bir araya gelen Boğaziçili müzisyenler, “ Ben Metallica dinliyorum.” diyen Bulu’yu Metallica’nın “For Whom the Bell Tolls” şarkısına uyarladıkları sözlerle protesto etti. İşte o şarkı sözleri ve Boğaziçililerin protestosu…

BOYUN EĞMEYİZ KAYYIMA

“Elinde pankartla Boğaziçi’nde
Mücadele eden kim?
Kuzeyde güneyde şimdi her yerde
Öğrenci ve hocalar hepsi birlikte
Gecenin yarısı o haber geldi
Demokrasiye darbe!
Durur mu, haykırır tüm Boğaziçi
Hazırlan, bu söz sana, şimdi bak dinle
Boyun eğmeyiz
Biz kayyıma!
Vazgeçmiyoruz
İstifa!
Makalen çalıntı her şeyin yalan
Fark etmeyiz mi sandın?
Okulu şirkete çevirmek neymiş
O iş yatar kayyum bence anladın
Bugün de yarın da yine buradayız
Seçimdir hakkımız!
CV’nde neler var, bundan bize ne?
Kayyıma karşıdır tüm Boğaziçi
Boyun eğmeyiz
Biz kayyıma!
Vazgeçmiyoruz
İstifa!”

Okumaya devam et

Popular