Bizimle iletişime geçiniz

Müzik

Gökhan Özoğuz, O Ses Türkiye’den ayrılma nedenini açıkladı

Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz, O Ses Türkiye yarışmasındaki jüri koltuğundan neden ayrıldığını açıkladı. “Orada kalma sebebim önce müzikse sonra Acun’la muhabbetimizdi” diyen Özoğuz, yarışmanın tekrara düşmeye başladığını söyledi. Özoğuz ayrılma sebebini “Acun düşünce ben de düştüm” olarak açıkladı.

Kanal D’de yer alan 2. Sayfa programının haberine göre, Özoğuz, O Ses Türkiye’nin kendini tekrar etmeye başladığını söyledi. “Acun, kıtalararası birçok önemli işle uğraştığından programdan düştü” diyen Özoğuz şöyle ekledi: “Acun düşünce ben de düştüm. Benim orada kalma sebebim önce müzikse sonra Acun’la muhabbetimizdi”

Gökhan Özoğuz’dan AKP’li Yavuz’a tepki: Allah yalan söyleyenleri sevmez cezalandırır!

Kültür

La Casa De Papel’in sesi Türkiye’ye geliyor

Netflix’in en popüler dizilerinden La Casa De Papel’in jeneriğindeki şarkıyı seslendiren Cecilia Krull, 14 Haziran’da Bursa’da bir konser verecek.

YENİ KUŞAK CAZIN EN İYİLERİNDEN

BOLD- Sevilen dizinin jeneriğinde çalan ‘My Life Is Going On’ isimli parçayla üne kavuşan Krull, 58. Uluslararası Bursa Festivali kapsamında Türkiyeli müzikseverlerle bir araya gelecek. Pop, Groove ve Soul gibi oldukça farklı soundları bir araya getiren Krull, birçok ülkede konser verdi.

‘Three Meters Above The Sky’ (2010), ‘Fuga de Cerebros 2’ (2011), ‘Ms to Vis’ (2016), ‘The House of Paper’ (2017) ve ‘The Accident’ (2018) gibi projelerde de yer alan Cecilia Krull, 14 Haziran’da 58. Uluslararası Bursa Festivali’nde Bursalı hayranlarıyla ilk kez buluşacak.

Okumaya devam et

Kültür

Ünlü tenor Pavarotti’nin hayatı belgesel oluyor

Ünlü yönetmen Ron Howard, 2007’de 72 yaşındayken hayatını kaybeden ünlü İtalyan tenor Luciano Pavarotti’nin hayatını beyaz perdeye taşmaya hazırlanıyor.

Luciano Pavarotti (1935-2007)

EN POPÜLER OPERACI
BOLD- Dünya genelinde 100 milyondan fazla albüm satarak bir operacı için kırılması güç bir rekora imza atan ünlü tenor Luciano Pavarotti’nin hayatı Ron Howard tarafından anlatılacak. Daha önce Akıl Oyunları, Han Solo, Da Vinci Şifresi gibi gişede başarılı filmlere imza atan Howard böylece Akıl Oyunları’ndan sonra ilk defa biyografik bir yapıma imza atmış olacak.

Pavarotti’nin ikonik bir opera sanatçısı haline gelmesinden öncesinden başlayacak öykünün büyük sanatçının insani yönleri üzerinde durması bekleniyor. Çalışmayla ilgili bir vizyon tarihi henüz telaffuz edilmiş değil.

LUCİANO PAVAROTTİ KİMDİR?
1935 yılında İtalya’nın Modena şehrinde doğdu. İlk müzik deneyimini şehrindeki koroda, babası Fernando ile yaşadı. Gençken, babasıyla Gioachino Rossini’nin adı verilen koroyla birlikte Galler’e gitti. Llangollen (Denbighshire) uluslararası şarkı söyleme yarışmasında birinci oldu ve bu onu bir tenor olmak konusunda hırslandırdı. Aslında bir öğretmen olmak için yetiştirilen Pavarotti, Arrigo Pola ve Ettore Campogalliani tarafından aldığı derslerle 1961 yılında “Concorso İnternazionale” adlı ödülü kazandı ve opera dalındaki başlangıcını bir tiyatro salonunda La bohème eseri ile aynı yılın 29 Nisan’ında yaptı.Bundan sonra Güney ve Kuzey Amerika, Asya, Afrika, Avrupa ve Avustralya’da birçok kez konser verdi. Ardından, Modena’da genç şarkıcıları eğitecek bir okul açtı.

ÜNLÜ ARKADAŞLARLA YARDIM KONSERLERİ
Pavarotti her yıl düzenli olarak Modena’da yapılan “Pavarotti ve arkadaşları” adındaki yardım konserlerinde sunuculuk yapmıştır. Bu konserlerde Andrea Bocelli, Jon Bon Jovi, Bryan Adams, Bono, James Brown, Mariah Carey, Eric Clapton, Sheryl Crow, Céline Dion, Anastacia, Elton John, Deep Purple, Meat Loaf, Queen, George Michael, Sting ve Spice Girls gibi müzik endüstrisinin her alanından katılan şarkıcılar Birleşmiş Milletler organizasyonları için para toplamaktadırlar. Bu yardımlar Bosna, Guatemala, Kosova ve Irak’taki savaş mağdurları ve aileleri için kullanılmaktadır.

Bosna’da savaştan sonra Mostar kentinde Pavarotti Müzik Merkezi adını taşıyan bir merkez kurdu ve müzisyenlere yeteneklerini geliştirmeleri için şans tanıdı. Bu sebeple, 2006 yılında Saraybosna şehri kendisine fahri hemşerilik ödülü verdi.

Pavarotti, kendisine beş kür kemoterapi uygulandıktan sonra 6 Eylül 2007 günü pankreas kanseri sonucu böbrek yetmezliği geçirerek hayatını kaybetti.

Okumaya devam et

Kültür

Metal müziğin efsanelerinden Manowar Türkiye’ye geliyor

Metal müzik tarihinin en etkili isimlerinden Heavy metal ve Power metal denince akla ilk gelen gruplardan olan Manowar konser vermek üzere İstanbul’a geliyor.

BOLD- İsmini insanın her gün yaşam savaşı vermesine atıfla “man of war” söyleminden alan grup Eric Adams, Joey DeMaio, Karl Logan, Donny Hamzik dörtlüsünden oluşuyor. 20 Temmuz’da Küçükçiftlik Park’ta konser verecek olan grup, Türkiye’ye en son 2014’te gelmişti.

1980 yılında Joey Demaio tarafından kurulan grup bu süre zarfında 17 albüm ve 20’ye yakın single çalışmasına imza atarak metal dünyasının en üretken gruplarından biri olmayı başardı. Şarkılarında mitolojik inançlara ve epik anlatılara yer veren grubun İstanbul konserinin büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Okumaya devam et

Popular