Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Öğrencilere şiddet uygulayan dayakçı okul müdürü fena yakalandı

Okulun bahçesinde şakalaşan öğrencilere sinirlenen müdür 2 öğrencisini herkesin içinde tokatladı, bir öğrenciyi de kulaklarından yukarı kaldırdı. Büyük tepki çeken dayakçı müdürün bu görüntüleri sosyal medyada hızla yayıldı.

Çankırı’nın Yapraklı ilçesinde bir okul müdürü 19 Mayıs törenleri sırasında birbirleriyle şakalaşan öğrencileri arkadaşlarının önünde dövdü.

Öğrencileri kürsüye çıkararak tokatlayan okul müdürü, bir öğrenciyi de kulaklarında tutarak havaya kaldırdı. Dayak anında çekilen skandal görüntüler sosyal medyada büyük tepki topladı.

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Özdağ’dan sonra gazeteci Orhan Uğuroğlu’na da saldırı

Gelecek Partili Selçuk Özdağ’a saldırıdan kısa süre sonra Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu da evinin önünde saldırıya uğradı. Uğuroğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

BOLD – Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu’na evinin önünde saldırı gerçekleştirildi. Yeniçağ’ın aktardığı habere göre, Orhan Uğuroğlu arabasına bineceği sırada arkadan gelen 3 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. Saldırganların 34 plakalı bir araba ile geldiği belirtildi. Emniyet’te ifade veren Uğuroğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğu aktarıldı. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ da bugün evinin önünde saldırıya uğramıştı.

Selçuk Özdağ hastaneden Erdoğan ve Bahçeli’ye meydan okudu

Okumaya devam et

Gündem

3 gündür Emniyet’te tutulan hamile kadının gözaltı süresi 4 gün uzatıldı

Mardin’den 12 Ocak’ta gözaltına alınan 3 aylık hamile Rabia Arjin Gevcan Yiğit’in gözaltı süresi 4 gün daha uzatıldı. Suçlama ise dijital materyallerde isminin yer alması…

BOLD – Dargeçit ve Kızıltepe ilçesinde örgüte yardım ettikleri iddiasıyla 12 Ocak’ta gözaltına alınan 22 kişiden 17’si serbest bırakılırken 3 aylık hamile Rabia Arjin Gevcan Yiğit, Fahriye Ercan (74), Emine Gevcan (67), Mustafa Aslan (45) ve Mehmet Nezir Duman’ın (59) gözaltı süresi uzatıldı.

DÜŞÜK RİSKİ VAR

Mezopotamya Ajansının haberine göre gözaltına alınanlar Dargeçit kırsalında yapılan aramalar sırasında bulunduğu iddia edilen dijital materyallerde isimlerinin olmasıyla suçlanıyor. 67 yaşındaki Emine Gevcan, Sulh Ceza Hakimliği’nde verdiği ifadesinde koronavirüs nedeniyle aylardır evinden çıkamadığını, gözaltında burnunun kanamaya başladığını ifade etti. Fahriye Ercan’ın kronik rahatsızlıkları bulunuyor. Emine Gevcan’ın kızı Arjin Gevcan Yiğit ise, temiz su olmaması, hijyen malzemelerine ulaşamaması nedeniyle gözaltında düşük yapma riskiyle karşı karşıya kaldığını belirtti. Ancak tüm bunlara rağmen avukatların yapmış olduğu itirazlar ise Sulh Ceza Hakimliği tarafından reddedildi.

“YAŞLI VE HASTA KADINLARDAN NE İSTİYORLAR”

Annesi ve kız kardeşi gözaltında olan Hatice Gevcan, annesinin yaşlı ve hasta olduğu için gözaltında zor anlar yaşadığını, kardeşinin de hamileliği nedeniyle zorluklar yaşadığını belirtti. Annesinin hangi gerekçeyle gözaltında olduğunu anlamadıklarını belirten Gevcan, “Aylardır hastalık nedeniyle evinden dışarı çıkamayan bir kadını evinden alıp, günlerce nezarethanede tutmanın nasıl açıklanacağını bilemiyorum. Yaşlı ve hasta kadınlardan ne istiyorlar? Daha önce de kolluk kuvvetlerinin ev baskınlarına defalarca maruz kaldık. Her defasında hiç bir şey bulamayan devlet, gözaltındaki annem ve kardeşim için şu an şüphe ve iddiayla delil üretmeye çalışıyor. Normal şartlarda 67 yaşındaki annemi sokakta görseler ceza kesecek olan devlet, 5 gündür kendisini ve risk grubunda olan 2,5 aylık hamile olan kız kardeşim gözaltında tutuyor” diyerek tepki gösterdi.

“BURNUNDAN KAN GELMEYE BAŞLADI”

Annesinin sağlık sorunlarının olduğunu ifade eden Gevcan, “Şimdi burnundan kan gelmeye başladığını söylemiş. Annemin başına bir şey gelse, kimden hesap soracağız. Evinde çocukları ile akşama kadar zaman geçiren bir kadın. 67 yaşındaki annem devlete ne yapmış olabilir? Yine kız kardeşim hamile ve ilk hamileliğini nezarethanede geçiriyor. Bebeğine bir zarar gelmesinden endişe ediyoruz. Bir an önce annemin de kız kardeşimin de serbest bırakılması gerekiyor” diye konuştu.

Fahriye Ercan ve Emine Gevcan.

Kerime öğretmenin çığlığı: Ruhen ve bedenen iflasın eşiğine geldim

Okumaya devam et

Gündem

Cumhurbaşkanlığı talep etti İstanbul Barosu ceza verdi

Cumhurbaşkanlığı tarafından İstanbul Barosu’na şikayet edilen avukat Eren Keskin’e kınama cezası verildi. Keskin, ifade özgürlüğüne destek vermeyen baroya tepki gösterdi.

BOLD – İstanbul Barosu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılan Eren Keskin’e kınama cezası verdi. Twitter hesabından cezaya tepki gösteren Keskin, “Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği talep etmiş, İstanbul Barosu kabul ederek, hakkımda kınama cezası vermiş. Teşekkürler İstanbul Barosu! İfade özgürlüğünü böyle mi savunuyorsunuz?” dedi.

Özgür Gündem gazetesinde 2015 yılında yazdığı “On binler barışın katledildiği kanlı meydandan seslendi: Katil Erdoğan” yazı nedeniyle İstanbul 2. Asliye Mahkemesi’nde yargılanan Eren Keskin, 4 Ekim 2017 yılında 1 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ceza daha sonra 7 bin TL  para cezasına çevrildi.

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği Hukuk Hizmetleri Başkanlığı tarafından İstanbul Barosu’na şikayet edilen Keskin’e baro kınama cezası verdi.  Başkanlığını avukat Saadet Jale Gür’ün yaptığı İstanbul Barosu Disiplin Kurulu, Avukatlık Kanunu’nun 34 ile 134. maddeleri ve Türkiye Barolar Birliği Meslek Kurallarının 3 ve 4. maddelerine dayanarak Keskin’e kınama cezası verdiğini açıkladı.

Okumaya devam et

Popular