Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Yine “sosyal medyadan” Erdoğan gözaltısı

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde bir kişi sosyal medyadan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaret içeren görseller paylaştığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Çerkezköy’de yaşayan 47 yaşındaki M.S. dün gece çıkan bir kavgada polise mukavemet ettiği gerekçesiyle ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

Şüphelinin yapılan incelemesinde aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sosyal medya üzerinden hakaret ettiği iddiasıyla arandığı da ortaya çıktı.

M.S.’nin gözaltına alınan şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Gündem

Gazeteci Uğuroğlu: Hakaret eden tutuklu, öldürmeye teşebbüs eden tutuksuz

Ankara’daki evinin önünde, geçtiğimiz günlerde üç kişinin saldırısına uğrayan Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu, saldırganların tutuksuz yargılanmasına tepki gösterdi.

BOLD – Yakın zamanda evinin önünde saldırıya uğrayan Yeniçağ yazarı gazeteci Orhan Uğuroğlu, son günlerde artan saldırılar hakkına bir yazı kaleme aldı. Uğurluoğlu, ‘Hakaret ve küfür eden tutuklu öldürmeye teşebbüs tutuksuz’ başlıklı yazısında, AKP iktidarını kendi yargısını oluşturmakla suçladı. Hukuk reformu söylemlerini ‘şaka’ diye niteleyen Uğurluoğlu, kendisine ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a saldıranların tutuksuz yargılanmasına da tepki gösterdi.

Uğuroğlu’nun yazısında: “Erdoğan’a hakaret ettiği iddia edilen 63 bin 41 kişiye dava açıldı. Bunlardan kaçı tutuklu yargılanıyor açıklansa da öğrensek. Görüldü ki; hakaret ve küfür eden: ‘Tutuklu…’ Selçuk Özdağ ve beni öldürmeye teşebbüs edenler: ‘Tutuksuz…” ifadelerini kullandı.

KÜFÜR EDEN TUTUKLANDI

AKP’yi yandaş yargı oluşturmakla suçlayan Uğurluoğlu: ” Erdoğan’ın Anayasa Mahkemesi’ne atadığı İrfan Fidan ‘AKP yargısı’ oluşturulma hedefinin son örneği oldu. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül yargının siyasallaşmaması için çaba gösteriyor ama gerek Erdoğan, gerekse son olayda yaşandığı gibi İçişleri Bakanı ve MHP elini kolunu bağlıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ve annesine hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan şüpheli Erdal Erbaş serbest bırakıldı. Soylu’nun baskısı sonucunda yapılan araştırma sonucunda Cumhurbaşkanına hakaret de etmiş. Hemen tutuklandı” dedi.

TEK BİR SAVCI HALA İFADEMİ ALMADI

Orhan Uğuroğlu, saldırıya uğramasının üzerinden 9 gün geçmesine rağmen kendisinin hala ifadeye çağrılmadığını belirterek:  “Ortada dosyama bakacak savcı yok… Ama olmayan savcıya tehdit çok… Bana saldıran 4 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest” diye yazdı.

‘Korku İmparatorluğu’ KKTC’ye taşındı: Dışişlerinin şikayeti üzerine Kıbrıslı gazeteciye soruşturma

Okumaya devam et

Gündem

“İrfan Fidan’ın AYM üyesi yapılmasında Anayasa’ya karşı çok açık bir hile yapılmıştır”

Eski İstanbul Barosu Başkanı Turgut Kazan, İrfan Fidan’ın Anayasa Mahkemesi (AYM) üyeliğine seçilmesinde “Anayasa’ya karşı çok açık bir hile” yapıldığını söyledi.

BOLD – 27 Kasım’da Yargıtay’a atanan eski İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçildi. Fidan’ın Yargıtay üyeliğinin sadece 58 gün sürmesine rağmen en yüksek oyu alarak AYM’ye seçilmesi tartışmalara neden oldu.

Eski İstanbul Barosu Başkanı Turgut Kazan, “Yargıtay’dan seçilecek olanların seçilme nedenleri Yargıtay’daki edindiği birikimlerden AYM de yararlanmaktır. Çünkü AYM bir mahkemedir. Sonuçta Yüce Divan sıfatıyla yargılama yapabilen bir mahkemedir. Orada Yargıtay deneyimi olanların bulunması düşünülmüş ve öyle bir kontenjan ayrılmıştır. Bu doğru bir Anayasa düzenlemesidir. Ama bu olayda Anayasa’ya karşı çok açık bir şekilde hile yapılmıştır” dedi.

Prof. Dr. Kemal Gözler’in bugüne kadar AYM üyeliğine seçilenlerin sicilini kontrol ettiğinde Yargıtay’dan AYM’ye gelenlerin bugüne kadar ortalama 9.5 yıl Yargıtay’da görev yatığını Fidan’ın ise Yargıtay üyeliğine getirildikten sadece 20 gün sonra Yargıtay üyelerinden en yüksek oyu aldığını belirten Turgut Kazan, “AYM’mizin nasıl bir oluşuma sürüklendiği, buraya kadar nasıl atamalar yapıldığı düşünülürse dolayısıyla yine Kemal Gözler’in diliyle söyleyeyim; Anayasa Mahkemesine veda harekâtıdır.” dedi.

Malumun ilanı: İrfan Fidan Anayasa Mahkemesi Üyeliğine seçildi

Okumaya devam et

Gündem

43 yıllık esnaf batışını böyle anlattı: Bu komedinin parçası olmak istemedim

Pandeminin başlamasından bu yana zararının 150 bin lirayı geçtiğini söyleyen dertli esnaf:  “43 yıldır vergi ödediğim devletim bana ne yazık ki 43 saat bakabilecek bir durumda olmadığını hissettirdi” diye konuştu.

BOLD – Koronavirüs salgını döneminde yaşadıkları ekonomik sıkıntıları çektiği video ile aktaran bir esnaf duruma isyan etti. Muğlalı esnaf, “43 yıldır vergi ödediğim devletim bana ne yazık ki 43 saat bakabilecek bir durumda olmadığını hissettirdi.” diye konuştu.

“2 AYDIR MAAŞ ÖDEYEMEZ DURUMDAYIM”

Esnaf çektiği videoda şu ifadeleri kullandı: “43 yıldır bir ticari geçmişi olan biri olarak içinde bulunduğumuz durumu yansıtmak zorunda olduğumu hissettim. Küçük işletme sahibiyim. Korona başladığından beri toplam zararım 150 bin liranın üzerine geçti. Ayakta durmaya çalışıyorum düşünmekten uyku uyuyamaz hale geldim. Bunun yanında tek işletmemizden hizmet vermeye çalışıyoruz. 4 arkadaşım çalışıyor. Bu 4 arkadaşa 2 aydır maaş ödeyemez durumdayım. Bu ülkede 43 yıldır vergi ödüyorum. 43 yıldır vergi ödediğim devletim bana ne yazık ki 43 saat bakabilecek bir durumda olmadığını hissettirdi.”

“DEVLETİM KENDİSİNE VERGİ VERENLERE DEĞİL VERGİLERİNİ SİLDİKLERİNE DESTEK OLDU”

Muğlalı esnaf sözlerini şöyle sürdürdü: “3 dükkanımın toplam kirası 23 bin lira. Bu komedinin bir parçası olmak istemedim. Ne yazık ki benim devletim kendisine vergi verenlere değil vergilerini sildiklerine destek oldu.

Benim devletim Irak’a 5 milyar dolar yardım yapabildi. 156 ülkeye yardım gönderdim diye televizyonlara çıkıp cumhurbaşkanımız söyleyebildi. 4 milyon Suriyeliye bakabildi. Ne yazık ki kendisine vergi ödeyen esnafına bakamadı.

Bu nedenle mevcut dükkanımı da en kısa sürede kapatıp esnaflık hayatıma son vereceğim. Bu devleti yönetenler bu durumlardan utansın. Yazıklar olsun bizi bu duruma düşürenlere.”

Hacettepe Üniversitesi’nde yöneticilere torpilli aşı

Okumaya devam et

Popular