Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Adliyedeki etek boyu tartışmasına tepkiler büyüyor

Fatih Portakal mahkeme salonunda hakim ve kadın avukat arasında yaşanan skandal tartışma ile ilgili sosyal medya hesabından “Fıkra gibi gelebilir, değil. Gerçek? Aynı hakim, adaletin adaletli dağıtılması ve hukuksuzluklar için acaba aynı duyarlı yaklaşımı gösteriyor mudur?” diye sordu.

Mahkeme salonda yaşanan tartışmanın ardından avukatlar, meslektaşlarını savunmak için Mehmet Yoylu’ya sert tepki göstermiş, Yoylu salonu terk etmek zorunda kalmıştı. Adalet Bakanı Gül soruşturma başlatıldığını duyurdu.

SALONU TERK ETMEK ZORUNDA KALDI

İstanbul Anadolu 2. İş Mahkemesi Hakimi Mehmet Yoylu, görülen bir dava sırasında davacının vekili kadın avukatı etek boyu konuşunda uyardı. Etek boyunun dizden 15 cm yukarıda olduğunu söyleyen Yoylu’ya salonda bulunan diğer avukatlar itiraz etti.

Yoylu bunun üzerine baroya gönderilmek üzere etek boyunun fotoğrafının çekilmesini istedi. Kadın avukatın tepkisi üzerine fotoğraftan vazgeçildi. Olaya tepki gösteren avukatlar mahkeme salonunda Hakim Yoylu’yu protesto etti. Yoylu salonu terk etmek zorunda kaldı.

Mahkeme salonunda yaşanalar mahkeme tutanaklarına da aynen yansıdı. Tutanak avukat Erdost Balcı tarafından sosyal medyada yayınlandı.

HUKUKSUZLUKLARA DA AYNI DUYARLI YAKLAŞIM GÖSTERİLİYOR MU?

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Hakim Mehmet Yoylu ile kadın avukat arasında yaşanan olay ile ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Yaşanan skandala bir tepki de gazeteci Fatih Portakal’dan geldi. Sosyal medyadan açıklama yapan Portakal “Fıkra gibi gelebilir, değil. Gerçek? Aynı hakim, adaletin adaletli dağıtılması ve hukuksuzluklar için acaba aynı duyarlı yaklaşımı gösteriyor mudur?” diye sordu.

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Kara deliğe dönüşen şehir hastanelerinin kamulaştırılması istendi

Devlet hastanelerine oranla 25 kat daha maliyetli olan şehir hastaneleri halkın sırtında kambur olarak büyümeye devam ediyor. CHP Milletvekili Fikret Şahin, ekonomide büyük hasar oluşturan şehir hastanelerinin bir an önce kamulaştırılmasını istedi. 

BOLD – CHP Milletvekili Fikret Şahin, devlete ait şehir hastanesinde 980 bin liraya mal olan yatak bedelinin kamu özel iş birliği modelli şehir hastanelerinde 24 milyon lirayı bulacağını söyledi. Şahin, kamu özel iş birliği modelli şehir hastanelerinin ekonomide büyük tahribat oluşturacağını kaydetti.

31 BİN 315 YATAK KAPASİTESİ BULUNACAK

Sözcü’den Erdoğan Süzer’e konuşan Dr. Şahin’in yaptığı hesaba göre, KÖİ modeliyle inşa edilip müteahhit firmalar tarafından işletilen 20 şehir hastanesi için 25 yıl boyunca kira ve hizmet bedeli adı altında yapılacak ödemenin tutarı 752 milyar 794 milyon lirayı bulacak. Tamamı hizmete girdiğinde toplam 31 bin 315 yatak kapasitesine ulaşacak olan KÖİ modelli şehir hastanelerinde yatak başı maliyet, 24 milyon 39 bin lira gibi bir seviyeye çıkacak.

DEVLET ELİYLE 25 KAT DAHA UCUZ

Hükumet, büyüyen maliyet sonrası yeni inşa edilecek 10 hastaneyi bütçe imkanlarıyla kendisi yaptırmaya karar verdi. Şahin, devlet modelli 10 şehir hastanesinin toplamda 10 milyar 95 milyon lira harcanarak hizmete açılacağını belirledi. Şahin’in hesabına göre, toplam 10 bin 300 yatak kapasiteli bu hastanelerde “yatak başı maliyet” ise sadece 980 bin lira olacak. Dr. Şahin, bu hesapla KÖİ modelli şehir hastanelerinin devletin kendi yapacağı şehir hastanelerine göre 25 kata yakın yatak başı maliyet oluşturduğunu söyledi.

ŞEHİR HASTANELERİ ACİLEN KAMULAŞTIRILMALI

Dr. Fikret Şahin, en az 25 kat daha maliyetli olan KÖİ modelinden vazgeçilmesi gerektiğini belirterek, “KÖİ modeliyle yapımı devam eden şehir hastaneleri de genel bütçeye aktarılmalı. Bugüne kadar yapılan şehir hastanelerinde gerçekleştirilen tüm kamu zararları şirketlerden talep edilmeli ve bu hastaneler mali yıkıma dönüşmeden acilen kamulaştırılmalıdır” dedi.

Yeni Türkiye’de İnfaz Memuru Kenan Düşünceli de mahkemenin kararını takmıyor

Okumaya devam et

Gündem

Bakan Koca’nın “Doluysa minibüse binmeyin” çözümü sosyal medyayı salladı: Ata mı binelim?

İstanbul’daki minibüs şoförlerinin koronavirüs tedbirlerine uymadığını söyleyen Bakan Koca’nın vatandaşlara yaptığı “doluysa binmeyin” uyarısı minibüse binmek zorunda olanların tepkisini çekti.

BOLD – Koronavirüs tedbirlerine uymayan minibüsler için halkı uyaran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Doluysa binmeyin” dedi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, vatandaşlardan konuyla ilgili gelen şikayetlerin olduğunu söyleyen Koca: “İstanbul’da dolmuş şoförleri içinden bazılarının, salgına rağmen, kapasitelerinden fazla yolcu aldıkları yönünde şikayetler artmaya başladı. Lütfen, fazla yolcu taşıyan dolmuşa binmeyin. Yolcu kapasitesi denetimi yapan Emniyet birimlerine yardımcı olsun” dedi.

BOŞ GELMİYOR

Koca’nın bu sözleri sabah işe gitmek zorunda olan çalışanların tepkisini çekti. Bakanın paylaşımını yorumlayan bir sosyal medya kullanıcısı “Boş gelmiyor hocam” derken bir başka kullanıcı ise hastanelerdeki kalabalığın fotoğrafını paylaşarak, “Doluysa gitmeyin” ifadelerini kullandı.

Çözümü bilimsel bulduğunu söyleyerek Koca’nın paylaşımını ti’ye alan Dilek Yücel adlı kullanıcı ise “Dolmuşa binmeyin oldu bakan. O zaman ata bineriz” dedi.

Sağlık Bakanlığında tablo skandalı: 68 yeni hastayı unuttular

 

Okumaya devam et

Gündem

Sağlık Bakanlığında tablo skandalı: 68 yeni hastayı unuttular

Sağlık Bakanlığının 19 Ekim’e ait paylaştığı güncel koronavirüs verilerini içeren tabloda, yeni hasta sayısının 68 kişi eksik kayda geçtiği ortaya çıktı.

BOLD – Sağlık Bakanlığının kamuoyuyla paylaştığı koronavirüs tablodaki çelişki sosyal medya kullanıcılarının gözünden kaçmadı. Bakanlığın 18 ve 19 Ekim günlerine ilişkin paylaştığı koronavirüs tablosu karşılaştırıldığında bugünkü yeni hasta sayısı 68 kişi eksik çıktı. Sosyal medya kullanıcıları hatayı fark ederek duruma tepki gösterdi.  Tabloda bin 958 olarak yer alan hasta sayısı, bakanlık tarafından daha sonra 2 bin 26 olarak güncellendi. Verileri sosyal medya hesabından da paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hataya ilişkin bir düzeltme yapmadı.

Günlük resmi koronavirüslü hasta sayısı 2 bine dayandı: Bugün 75 kişi hayatını kaybetti

 

Okumaya devam et

Popular