Bizimle iletişime geçiniz

Politika

HDP, PKK’nın elindeki asker ve polis ailelerinin feryadını Meclis’e taşıdı

Halkların Demokratik Partisi Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, PKK’nın elindeki asker ve polislerin ailelerine bayram öncesi müjdeli bir haber vermek için girişimde bulunulması gerektiğini söyledi.

BOLD- Fatma Kurtulan genel kurulda yaptığı konuşmada, ailelerin kendileri ile görüştüğünü belirtti. Kurtulan, “İnsan Hakları Derneğiyle birlikte grupları ziyaret eden bir heyet bulunmakta. Bu heyet, dört yıldır çocukları çeşitli illerde PKK tarafından alıkonulan askerlerin, polislerin aileleri. Bizden yardım istiyorlar” dedi.

13 KİŞİ 4 YILDIR PKK’NIN ELİNDE

Kurtulan, “Polis Memuru Vedat Kaya ve Sedat Yabalak, uzman çavuşlar Hüseyin Sarı, Sedat Vardar, Ferdi Polat, Ümit Gıcır, Mevlüt Kahveci, erler Sedat Sorgun, Süleyman Sungur, Müslüm Altuntaş ve Adil Kavaklı, Astsubay Semih Özbey; 13 kişi dört yıldır PKK’nın elinde bulunuyor. Bunlardan 5 kişinin ailesi bugün grubumuzu da ziyaret ettiler, bizimle birlikte diğer partilere de gittiler, kimi partilere daha doğrusu” ifadelerini kullandı.

BAYRAM HEDİYESİ BİR MÜJDELİ HABER VERMELİYİZ

Ailelerin dört yıldır çeşitli girişimlerde bulunduklarını ve çalmadıkları kapı kalmamasına rağmen hükümet nezdinde bir adım atılmadığını anlattığını dile getiren Kurtulan, “Onlara söz verdiğimiz üzere bugün bu konuşmayı yapıyorum. Buna mutlaka bir çare bulmamız lazım. Daha önce bu kürsüde, Meclis kürsüsünde bir partinin grup başkan vekili bu duruma temas etmişti, şimdi bu ailelere bir bayram hediyesi olarak çocukların müjdeli haberini vermek için girişimde bulunmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi.

SINIR DIŞI OPERASYONLAR ÇÖZÜM OLMAZ

Kurtulan şunları dile getirdi: “Bu kapsamda sınır dışı operasyonlar, 83’ten günümüze her daim yapılan, adı değişse de sonucu aslında değişmeyen, burada alkış tutsak da ‘Bitti, tükendi, sonu geldi, sonunu getirdik’ naraları atsak da, söylemlerinde bulunsak da bu sorun, ülkemizin her yerindeki insanı etkileyen ve acı sonuçlara götüren Kürt sorunu gibi bir sorunun önümüzde tutulmasına neden olmaktadır. Bu vesileyle ben sınır operasyonlarının çözüm olmayacağını, sorunun çözümünün demokrasiden, insan haklarından, hak ve adaletten ve barıştan geçtiğini hatırlatayım. Bunun için herkesin, özellikle Meclisin sorumluluk almasını diliyorum.”

HDP: Adalet ve Sağlık Bakanlıkları ile açlık grevleri görüşüldü, müzakere yok

Politika

Fahrettin Altun’un “faşistler kaybedecek” paylaşımı dalga konusu oldu: Yakalım mı pejoları

Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi Başkanı Fahrettin Altun’un, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kavgalı olduğu Batılı liderlerini faşistlikle suçladığı paylaşımı sosyal medyanın diline düştü.

BOLD – Saray’ın İletişim Dairesi Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kavgalı olduğu Batılı liderleri faşistlikle suçladı.

Batı’nın faşist kanadı ifadeleriyle Avrupa’nın iki önemli devleti Almanya ve Fransa’nın devlet başkanlarını hedef alan Altun, Erdoğan’a sistematik olarak saldırı yapıldığını iddia etti.

Erdoğan’ın küresel vicdanın sesi olduğunu ileri süren Altun paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Batı’nın faşist kanadı ve onların içimizdeki temsilcileri ahlaksızca Cumhurbaşkanımıza saldırıyorlar. Cumhurbaşkanımızı yolundan döndürebileceklerini sanıyorlar. Cumhurbaşkanımız küresel vicdanın sesi olmaya devam edecek. Türkiye güçlenececek, faşizm ve faşistler kaybedecek!”

Macron’la karikatür krizinden sonra başlayan tartışmalar sırasında Erdoğan, tartışmaya üst düzey siyasilerden gelen açıklamalarla dahil olan Almanya ve Hollanda’ya, Nazi dönemini hatırlatarak faşizm göndermesi yaptı.

Bu arada, paylaşım bir çok sosyal medya kullanıcısı tarafından ti’ye alındı. Bir sosyal medya kullanıcısı AKP yönetimini kastederek, “Doğru, evet faşizm kaybedecek” ifadelerini kullandı. Bir başka kullanıcı ise “Yakalım mı pejoları” paylaşımıyla Altun’un paylaşıyla dalga geçti.

 

Bakan Albayrak: Yeni bir sermaye yatırım dalgası ufukta belirmiş durumda

Okumaya devam et

Politika

AKP’ye dolar darbesi: Halk desteği yüzde 30’un altına düştü

MetroPOLL Araştırmanın kurucusu ve CEO’su Özer Sencar, dolar kurunun 8 lirayı geçmesinin AKP Hükumetine olan halk desteğinin erimesine neden olduğunu iddia etti.

BOLD – MetroPOLL Araştırma’nın kurucusu ve CEO’su Özer Sencar AKP Hükumetine olan halk desteği ile ilgili ilginç bir iddiada bulundu. Sencar, dolardaki artışın hükumete yönelik desteğe olumsuz etkisi bulunduğunu söyledi. Sencar yaşanan ani artışın ardından AKP’nin yüzde 30 bandının altına düştüğünü söyledi. Sencar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Dolar 8 lira bandını aşarken, iktidar oyları yüzde 30 direnç hattını aştı. Forex’çilerin terminolojisiyle: Dolar 8 lira bandını aşarken, iktidar oyları yüzde 30 destek hattını kırdı” ifadelerini paylaştı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın katıldığı bir televizyon programında yükselişte olan döviz kuruna ilişkin, “Maaşınızı dolarla mı alıyorsunuz? Ne işiniz var dolarla” ifadeleri halkın tepkisine neden oldu. Türkiye’deki emtiaların dolar üzerinden fiyatlandığını söyleyen ekonomistler, dolar ile ilgili sözlerinden ötürü Albayrak’ı uzun süre eleştirdi.

Dolar 8 TL’yi aşınca Berat Albayrak’tan açıklama geldi

Okumaya devam et

Politika

AKP Sözcüsü Çelik, Kılıçdaroğlu’nun ‘Hermes çantayı yaksınlar’ çağrısını kadına şiddete bağladı

Ömer Çelik, Erdoğan’ın boykot çağrısına eşinin Fransız lüks Hermes marka çantasıyla cevap veren Kılıçdaroğlu’nu, Emine Erdoğan’a sözel şiddet uygulamakla suçladı.

BOLD – CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugünkü partisinin grup toplantısında, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fransa’ya boykot çağrısını ele aldı. Halka Fransız mallarını alacak hal kalmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu boykot çağrıları için: “Saray sosyetesi uygularsa uygulasın. Mesela Fransız uçakları var, satsın hemen. Emine Hanım’ın çantası var. Onu da sarayın bahçesinde yaksın, ‘Protesto ediyorum’ desin” diye konuştu.

SON DERECE YAKIŞIKSIZ

Kılıçdaroğlu’nun Emine Erdoğan’a yaptığı çağrıya AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten yanıt geldi. Kılıçdaroğlu’nu Emine Erdoğan’ın çantası üzerinden siyaset yapmakla suçlayan Çelik şunları kaydetti: “Bir siyasetçiye, hanımefendinin üzerinden siyaset yapmak yakışmıyor. Yakışıksız bir tavır. Maalesef en temel değerlere riayet etmeyen bir tutum içerisine girebiliyor. Hanımefendiyle ilgili kurduğu cümleler son derece yakışıksızdır. Siyasetçinin muhatabı siyasetçidir. Şiddetle kınıyoruz. Sözel şiddetin kadına şiddetin önemli bir parçası olduğunu ifade ediyoruz. Aileler, kadınlar üzerinden siyaset yapma tarzı doğrudan şiddettir, saygısızcadır ve kınanması gerekiyor. Hanımefendiyi diline alarak bu şekilde bir örnek ortaya koyması son derece yakışıksızdır.

Ülkedeki ekonomik krize rağmen, Emine Erdoğan’ın fiyatı 80 bin dolar civarında olan Fransız Hermes marka çanta kullanması sosyal medyada uzun süreden beri tartışma konusu. Erdoğan’ın boykot çağrılarının ardından lüks çanta yeniden gündeme geldi.

 

Tayyip Erdoğan’ın beyaz çay zevki halkın çay keyfini kaçırdı

Okumaya devam et

Popular