Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Ahmet Takan: Erdoğan’a sunulan son ankette Ekrem İmamoğlu 3 puan önde

Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, saraya çok yakın bir anketçinin, son yaptığı saha çalışmasını Erdoğan’a sunduğunu belirtti. Ankete göre Ekrem İmamoğlu’nun, Binali Yıldırım’ın üç puan önünde olduğunu ileri sürdü.

Ahmet Takan, bugünkü yazısında “Erdoğan yine aldanıyor mu?..” diye sorarken söz konusu anketçinin Erdoğan’a “Ekrem, hata yapmazsa kazanır” dediğini iddia etti.

MANSUR YAVAŞ SEÇİM ÇALIŞMASINA KATILACAK

Takan yazısında şunları dile getirdi: “Bir diğer iddia da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın 23 Haziran’a iki hafta kala İstanbul’a gidip Ekrem İmamoğlu’nun seçim çalışmalarına katılacağı yolunda. Dilerim, Mansur Yavaş, kimsenin bulunmadığı bir odada Ekrem İmamoğlu’na tecrübelerini anlatıp ona bazı tavsiyelerde bulunur. Hatta bunu son iki haftayı beklemeden yapar.”

CEMAAT OPERASYONLARI DAVUTOĞLU’NA GÖZDAĞI

Öte yandan yeni parti hazırlıklarına da değinen Takan, Fehmi Koru’nun, “Ahmet Davutoğlu’nu da oraya alın, geçmişte yapılan bir hatadan dönün” şeklindeki ifadesine dikkat çekti. Ankara’da Dışişleri Bakanlığında yapılan son cemaat operasyonlarının “Davutoğlu’na gözdağı” şeklinde yorumlandığını ifade etti. Takan, “Azledilen Başbakan Ahmet Davutoğlu’na teklif gider mi?” sorusunu yöneltti.

ERDOĞAN İLE PAZARLIK PAYI İHTİYATI

Takan yazısında şunları kaydetti: “Zaten işin başından beri, Abdullah Gül cephesindeki yeni parti çalışmalarına hep ‘Erdoğan ile pazarlık payı’ ihtiyatı ile yaklaşıyorum. BO-ŞA-NA-MI-YOR-LAR!.. O yüzden, yeniden başlatılan İmralı trafiği ve açılım süreci ile birlikte yeni gelişmelere de aynı fotoğrafın bütünlüğü içinde bakıyorum. R. Erdoğan, sıkıştırıldıkça etrafındaki çember daralıyor. Kuşatma çok tehlikeli bir hal aldı”

Medyaya ‘Ekrem İmamoğlu’ talimatı: İsmini kullanmayın

Politika

Esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” feryadı Erdoğan’a ‘Abartılı’ geldi: Al bu keyif çayını iç!

Malatya’da yol üzeri minibüs ve servis şoförlerinin dertlerini dinleyen Erdoğan, “Eve ekmek götüremiyoruz” diyerek kredi desteği isteyen esnafa çay verdi.

BOLD – Partisinin Malatya İl Kongresine katılan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konvoyu minibüs ve servis şoförleri tarafından durduruldu. Deprem ve pandemi sonrası işleri azalan esnaf Erdoğan’dan kredi müjdesi istedi. Fakat esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” sözleri Erdoğan’a inandırıcı gelmedi.

KREDİ DESTEĞİ İSTEDİLER ÇAY VERDİ

Erdoğan, İşlerinin azaldığını söyleyen şoför esnafına “Bu bana biraz abartılı geldi be” diyerek cevap verdi. Erdoğan daha sonra, yanında getirdiği şoförlere uzatarak “Al bu keyif çayını iç” dedi.

Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba: Bu görüntüler bugün Malatya’da çekildi! Minibüsçüler ve servisçiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dertlerini anlatıyor. Esnaf: “Evimize ekmek götüremiyoruz!” Erdoğan: “Bu laf bana abartı geldi. Al bu keyif çayını iç” ifadelerini kullandı.

 

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan müdahale etti Bakan Mustafa Varank’ın sesi kesildi

Erdoğan’ın ikazına rağmen, kuru kaysı deposu açılışana katılan firmaları saymaya devam eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın mikrofonunun sesini kapattılar

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin il kongresi için gittiği Malatya’da toplu açılış törenine de katıldı. Kuru kaysı deposunun açılışı için düzenlenen törende, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank bir konuşma yaptı. Konuşmasının sonunda açılışa katılan firmaların adlarını saymak isteyen Bakan Varank, Erdoğan’dan veto yedi.

Erdoğan’ın ‘saymayalım’ ikazını duymayan Varank şirketlerin adlarını saymaya devam etti. Varank’a izin vermeyen Erdoğan kurdelenin kesilmesini istedi. Erdoğan’ın ikazlarını duymayan Varank’ın mikrofonunun sesi kısıldı.

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan’dan ABD’ye: Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin

Rusya’dan alınan S 400 hava savunma sistemleri denemeleri sonrası kınama yayınlayan ABD’yi hedef alan Erdoğan, “Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin” dedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan partisinin il kongrelerine katılmaya devam ediyor. Bugün de Malatya kongresinde partililere seslenen Erdoğan’ın hedefinde S 400 denemelerini kınayan ABD vardı. Rus hava savunma sistemini ABD’nin karşı çıkmasına karşı aldıklarını hatırlatan Erdoğan, ABD’nin Ermenistan ile çatışma halinde olan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i Türkiye ile tehdit ettiğini söyledi.

YAPTIRIMIN NEYSE GEÇ KALMA YAP

Erdoğan konuyla ilgili konuşmasında şunları söyledi: “Bazı Amerikalılar çıkıyor, İlham kardeşimi arıyor, diyor ki ‘Biz sizin yanınızda kimin yer aldığını biliyoruz, Erdoğan var, Türkiye var. Biz Türkiye’ye de yeri gelirse yaptırım uygularız.’ Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin.Yaptırımın neyse geç kalma yap. F-35 için adım attık, bizi tehdit ettiniz. ‘S400’leri Rusya’ya geri gönderin’ dediniz. Biz kabile devleti değiliz, Türkiye’yiz.”

KUTLU YÜRÜYÜŞÜ DURDURAMAYACAKLAR

Uluslararası komplolarla karşı karşıya olduklarını söyleyen Erdoğan: “Güçleri yetse, ellerinden gelse ülkemizi bir kaşık suda boğmaya niyetli olanların heveslerini kursaklarında bıraktıkça yeni sinsiliklerle, yeni ahlaksızlıklarla karşımıza çıkıyorlar. Allah’ın izni ve milletimizin desteğiyle, ne yaparlarsa yapsınlar bu kutlu yürüyüşü durduramayacaklar” dedi.

Erdoğan’dan ‘Terörist Erdoğan’ karikatürüne tepki:

Okumaya devam et

Popular