Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Bu da oldu: Bakanlık kaçak yapıya izin verdi

Gariban simitçi, seyyar satıcıların tezgahlarına el koyan AKP’li belediyeler yandaşların kaçak yapılarına kanuna rağmen izin veriyor. Bu yanlışlığa bakanlık da onay veriyor.

BOLD – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocuklarına burs veren işadamı olarak tanınan Remzi Gür’ün Beykoz’da I. derece arkeolojik kazı alanında yaptırdığı kaçak “Qadraj” Kafe, imar barışı koşullarını taşımadığı halde, imar barışından yararlandırıldı. Vakıflar’dan “Müze yapacağım” şartıyla araziyi kiralayan ve nargile cafe yapan Gür, 6. No’lu Koruma Kurulu’nun yıkım kararını uygulamayan Beykoz Belediyesi’nin göz yumması ile 2018’de inşaatı tamamladı.

ŞARTLARA UYMUYOR

Cumhuriyet’in haberine göre Beykoz Belediyesi, Göksu’daki I. derece arkeolojik kazı alanında yapılan Remzi Gür’e ait “Qadraj Cafe” hakkındaki yıkım kararlarını uygulamadığı gibi Çevre Bakanlığı kanunun şartlarına uymadığı halde imar barışından yararlandırdı. İmar barışından faydalanması için kanunun yürürlük tarihinden önce inşaata başladığı belirtilen yerde, ilgili tarihlerin uydu görüntüleri bina olduğunu yalanlıyor.

MÜZE YERİNE CAFE

“Remzi Gür Müzesi” yapacağım vaadiyle kiralanan Anadolu Hisarı Göztepe Mahallesi 5 Parsel, 51 Ada ve 15. Pafta üzerindeki arazi üzerinde 2018 yılında kaçak kafe yapımına başlandı. Şikayet üzerine İstanbul 6. No’lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu 30 Ocak 2019 tarihinde söz konusu arazide bulunan izinsiz ve ruhsatsız yapılar hakkında 2863 sayılı yasanın 16 ve 65. maddeleri uyarınca suç duyurusunda bulunulmasına, parselin izinsiz ve ruhsatsız yapılardan ivedilikle arındırılması, kurulun izni olmadan parselde herhangi bir inşai faaliyette bulunulamayacağı yönünde karar aldı.

YIKIM KARARINA RAĞMEN RUHSAT VERİLDİ

Yıkım kararları yok sayılarak inşaat faaliyetleri sürdü. Sonuçta Qadraj Cafe hizmete açıldı. Cafenin hizmete açılabilmesi için gereken işletme ruhsatını Beykoz Belediyesi verdi. Ayrıca 31 Aralık 2017 tarihinden sonra yapılmasına rağmen kaçak yapı imar affında yararlandırıldı.

Gündem

İzmir depreminde hayatını kaybedenlerin sayısı 39’a yükseldi

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki depremde can kaybı artıyor. Depremde ölenlerin sayısı 39’a, yaralananların sayısı da 885’e yükseldi. 9 binada arama kurtarma çalışmaları ise devam ediyor.

BOLD – İzmir’in Seferihisar açıklarında 6.9 büyüklüğündeki depremde İzmir’de bazı binalar yıkıldı, çok sayıda binada da hasar oluştu. Depremde ölen ve yaralananların sayısı ise saatler ilerledikçe artıyor.

AFAD’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, depremde 1’i boğulma sonucu, 39 kişi hayatını kaybederken, 885 kişi de yaralandı. Açıklamada İzmir’de halen 9 binada arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü kaydedildi. Açıklamada deprem sonrasında büyüklüğü 4’ün üzerinde 40 artçı olmak üzere, toplam 658 artçı sarsıntı yaşandığına dikkat çekildi.

 

Depremin vurduğu İzmir’de 811 bin kaçak yapı İmar Barışı’yla affedildi

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüste ağır hasta sayısı 2 bin 75’e yükseldi

Koronavirüste vaka ve ağır hastaların sayısı artmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı güncel verilere göre koronalı 2 bin 213 yeni hasta tespit edilirken, ağır hasta sayısı da iki bini geçerek 2 bin 75’e ulaştı.

BOLD – Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından paylaştı. Koca, Türkiye’de koronavirüs nedeniyle bugün 75 kişinin daha yaşamını yitirdiğini, 2 bin 213 yeni hastanın tespit edildiği bilgisini verdi.

AĞIR HASTA SAYISI 2 BİN 75’E ÇIKTI

Koronavirüs nedeniyle 10 bin 252 kişi yaşamını yitirirken, koronavirüs hasta sayısı 375 bin 364’e yükseldi. Bugün iyileşen sayısı bin 506 oldu. Tabloya göre, toplam test sayısı 14 milyon bin 814, toplam ağır hasta sayısı 2 bin 75, toplam iyileşen hasta sayısı 323 bin 971, bugünkü test sayısı 124 bin 109 olarak kayıtlara geçti.

BAKAN KOCA’DAN “TEMASI AZALTIN” ÇAĞRISI

Bakan Koca, “Bugün tespit edilen 2 bin 213 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız bir günde yaklaşık yüzde 5 arttı. Bu durum salgınla mücadele konusunda hassasiyetimizi artırmamız gerektiğine işaret ediyor. Teması üçte birine indirmek zorundayız. Mücadeleye güç verin” açıklamasını yaptı.

Türkiye’nin 31 Ekim 2020 güncel koronavirüs tablosu şöyle:

 

Erdoğan, depremde sorumluluğu üstlenmedi: Vesayetçi zihniyet ihmal etti

Okumaya devam et

Gündem

Depremin vurduğu İzmir’de eğitime ara verildi

Meydana gelen deprem sonrasında İzmir il genelinde okullar gelecek hafta eğitim öğretime ara verecek. Eğitime ara verildiğini Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından duyurdu.

BOLD – İzmir’de 6.9’luk depremin ardından arama kurtarma çalışmaları sürerken, artçı sarsıntılar devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İzmir genelinde eğitime bir hafta ara verildiğini duyurdu.

Bakan Selçuk, açıklamasında “Yaraları hep birlikte saracağız İzmir. İl genelinde eğitime bir hafta süreyle ara verme kararı aldık. Eğitim ailesi olarak öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz ve velilerimizle birbirimize çok daha sıkı kenetlenerek güçlükleri birlikte aşacağız” dedi.

 

Erdoğan, depremde sorumluluğu üstlenmedi: Vesayetçi zihniyet ihmal etti

Okumaya devam et

Popular