Bizimle iletişime geçiniz

Genel

AKP’li medya sorumlusundan skandal ‘Pontus’ paylaşımı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)’nin medya sorumlularından Şevki Mert Akın’ın, İmamoğlu’nun Trabzon mitingine katılan kalabalığa ‘Pontus Rum Cemiyeti üyeleri’ ifadeleri büyük tepki topladı. Akın’ı ırkçılık yapmakla suçlayan CHP’li Gürsel Tekin, “23 Haziran’da millet terbiye edecek” dedi.

BOLD- AKP Başakşehir Medya Sorumlusu Şevki Mert Akın, Ekrem İmamoğlu’nun Trabzon mitinginde toplanan kalabalık için sosyal medyadan skandal bir paylaşım yaptı. Mitinge gelenlere Pontus Rum Cemiyeti üyeleri diyen Akın’a sosyal medyadan sert tepki geldi.

Akın’ın tepki çeken paylaşımı şöyle: “Ekrem İmamoğlu Trabzon’da ‘Pontus Rum Cemiyeti tarafından işte böyle karşılandı. Zira adam İstanbul’u tekrar Konstantinapolis yapan kişi. Biz demiyoruz Atatürk’ün denize döktüğü Yunanlılar diyor”.

YAPTIĞI IRKÇILIK MİLLET TERBİYE EDECEK

Skandal paylaşıma tepki gösteren CHP’li Gürsel Tekin, Akın’ı ırkçılık yapmak ve iftira atmakla suçladı, “23 Haziran’da millet terbiye edecek” dedi. Tekin paylaşımında “Başakşehir AKP medya birim başkanı @sevkimertakin bütün Trabzonlulara “Pontus Rum Cemiyeti üyeleri” dedi. Irkçılık, iftira, hakaret hepsi var. Bunlar bu millete kibirle bakıp söven bir zihniyete sahip. 23 Haziran’da millet bunları sandığa gömerek terbiye edecek” ifadelerini kullandı.

Eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş da Akın’a “Allah akıl fikir versin” diyerek sitem etti. Akın’ı ırkçılıkla suçlayan Yarkadaş “Irkçılık hastalıktır, tedavisi de yoktur” dedi.

AKP medya sorumlusu olduğunu sosyal medya profilinde ifade eden Şevki Mert Akın, tepkilerin ardından önce skandal paylaşımı, ardından da AKP’deki görevlerini profilinden kaldırdı ve “Hiçbir parti, kurum veya kuruluş ile ilişiğim bulunmamaktadır” yazdı.

Okumaya devam et
Reklamlar

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Genel

TTB’den acı haber: Bir günde 5 sağlık çalışanı koronavirüsten hayatını kaybetti

Türk Tabipler Birliği (TTB), son 24 saat içinde, 5 farklı ilde çalışan 5 sağlık çalışanının Kovid-19 yüzünden yaşamını yitirdiğini açıkladı.

BOLD – Türk Tabipler Birliği (TTB) son 24 saatte 5 sağlık çalışanının daha koronavirüsten yaşamını yitirdiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Hayatını kaybedenlerin isim, unvan ve görev yerleri şöyle: Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde otomasyon görevlisi olarak çalışan Ferhat Gencer, Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi personeli Harun Dönmez, İstanbul’da iş yeri hekimi olarak çalışan Dr. Salih Kanlı, Elazığ Eğitim Araştırma Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Turan Yıldırım, Batman’ın Sason ilçesinde ebe olarak çalışan Yasemin Çolak.

SON 8 GÜNDE 13 SAĞLIK ÇALIŞANI YAŞAMINI YİTİRDİ

TTB ‘Yönetemiyorsunuz’, ‘Tükeniyoruz’, ‘Ölüyoruz’ etiketleriyle paylaştığı mesajda şu ifadeleri kullandı: “Bir günde 5 sağlık çalışanını KOVID-19 nedeniyle yitirdik. ”

Geçtiğimiz hafta içinde yitirilen 8 sağlık çalışanı ile birlikte, 8 günde yaşamını yitiren sağlık çalışanı sayısı 13 oldu.

Kovid-19 yasakları geri mi dönüyor?

Okumaya devam et

Genel

Kız öğrenci online derste mikrofonu açık unutunca olanlar oldu: Mal mıdır nedir

Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yılmaz Daşlı’nın ders anlattığı sırada bir kız öğrenci açık unuttuğu mikrofondan Daşlı’ya hakaret etti.

BOLD – Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde verilen uzaktan eğitim sırasında mikrofonunu açık unutan Tuba isimli kız öğrencinin hakareti yayına yansıdı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yılmaz Daşlı, uzaktan eğitimle verdiği ders sırasında öğrencilerine kendi yazdığı ‘Sosyal Sorunlarda Güncel Tartışmalar’ adlı kitabı tavsiye etti.

Bu sırada mikrofonunun açık olduğunu unutan üniversite öğrencisinin hakaret içeren, “Kendi yazdığı kitabını istedi bir de ya.. Mal mı nedir” sözleri yayına girdi.

EVET MALIM

Bu sözlere “Evet malım” diyerek karşılık veren öğretim üyesi, öğrencisine mikrofonunun açık olduğu hatırlatarak terbiyeli olması konusunda uyarıda bulundu. Diyaloğun ardında Daşlı ders anlatmaya devam etti.

Okumaya devam et

Popular