Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Adayı Dersim ve Kürdistan çıkışı yaptı, mitil atan Bahçeli kayıp

Binali Yıldırım İstanbul’daki Kürt seçmenin oyunu alabilmek için seçim çalışmalarına Diyarbakır’da devam etti. Kürdistan ve Dersim çıkışı sonrası sosyal medyada Bahçeli’den açıklama beklentisi başladı.

BOLD- Cumhur İttifakı liderleri 31 Mart’ta ‘beka’ söylemiyle kampanya yürütmüş, İyi Parti ve CHP’nin oluşturduğu Millet İttifakına ‘zillet’ yakıştırması yapmışlardı. İstanbul’da aday göstermeyen HDP’nin Kandil’in emri ile Ekrem İmamoğlu’nu desteklediği bile söylenmişti. Ekrem İmamoğlu’na oy vermenin “Kandil’i ve PKK’yı” desteklemek olduğu iddia edilmişti.

DERSİM VE KÜRDİSTAN ÇIKIŞI

İstanbul’daki Kürt nüfusunun oylarını alabilmek için Binali Yıldırım dün seçim çalışmaları için Diyarbakır’daydı. Binali Yıldırım’dan Dersim ve Kürdistan çıkışı geldi.

Cumhur İttifakı’nın İstanbul adayı Binali Yıldırım 23 Haziran’daki seçim çalışmalarına dün Diyarbakır’da devam etti. TRT Haber ve TRT Kürdi ortak yayınına katılan Yıldırım gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Yıldırım konuşmasında Dersim konusuna da değinerek, ‘Dersim hadisesinden dolayı devlet adına özür dileyen bir iktidar var. Buna rağmen Dersim adını ağzına alamayan ve yaptıkları bu fahiş yanlışı bile ikrar edemeyen, kabullenemeyen bir CHP var’ diye konuştu.

Diyarbakır’da temaslarına devam eden Yıldırım AKP İl Başkanlığı’nda partililerle bayramlaştı, il binası önünde vatandaşlara hitap etti. Konuşmasının bir bölümünde Kürtçe konuşan Yıldırım’dan Kürdistan çıkışı da geldi. Yıldırım, ‘İstiklal mücadelesini başlatırken Ankara’da Büyük Millet Meclisi’ni toplayan Gazi Mustafa Atatürk’ün davet ettiği millet temsilcileri arasında Kürdistan mebusu da Lazistan mebusu da vardı. Kardeşliğimizi bozmak isteyenlere asla prim vermeyeceğiz’ ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ SESSİZ

Binali Yıldırkım’ın Dersim ve Kürdistan çıkışının ardından Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sessizliğini koruyor. Bahçeli İstanbul seçimleri için 23 Haziran’a kadar 81 il başkanı ile İstanbul’da seçim çalışmalarına katılacağını belirterek ‘İstanbul’a mitil atacağım’ demişti.

Seçim çalışmalarında pek görünmeyen ve Binali Yıldırım’ın Diyarbakır’daki çıkışı karşında da henüz bir açıklama yapmayan Bahçeli sosyal medyada günün konusu oldu. Gazeteciler başta olmak üzere birçok sosyal medya kullanıcısı Bahçeli’den açıklama beklendiğine dair paylaşımlarda bulundu.

MİTİLİ NEREYE ATTIYSA KAYBOLDU

Gazeteci İsmail Saymaz ‘Binali Yıldırım mitili Kürdistan’a attı’ diyerek Bahçeli’ye de gönderme yaptı.

Gazeteci Çağlar Cilara Binali Yıldırım’ın sözlerine değinerek ‘Bahçeli mitili nereye attıysa kayboldu’ dedi.

CHP’li vekil Mahmut Tanal da Bahçeli’nin bir konuşmasını paylaşarak 31 Mart’tan bu zamana ne değişti diye sordu.


Politika

Erdoğan: Macron’un zihinsel tedaviye ihtiyacı var

tayyip erdoğan kayseri

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u eleştirerek, “Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Seçimlerde akıbetini göreceğiz” dedi.

BOLD –  Erdoğan, AKP’nin Kadir Has Stadyumunda düzenlenen Kayseri 7. Olağan İl Kongresinde konuştu.

Konuşmasında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u eleştiren Erdoğan, şunları söyledi: “Bu Macron denilen zatın Müslümanlarla derdi nedir? Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İnanç özgürlüğünden anlamayan ve kendi ülkesinde yaşayan milyonlarca farklı inanç mensubu insanlara bu şekilde davranan bir devlet başkanına başka ne denilebilir. Öncelikle bir akli noktada kontrol. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Erdoğan ile uğraşmak sana bir şe kazandırmaz. Seçimlerde akıbetini göreceğiz. Fransa’ya bir şey kazandıramadı ki kendisine bir şey kazandırsın.”

Azerbaycan’a desteğin süreceğini belirten Erdoğan, “Bu sabah Aliyev’le görüştük. Şu anda Azerbaycanlı kardeşlerimiz işgal altındaki topraklara doğru yürüyorlar. Geri almaya başladılar” dedi.

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Doğubayazıt’ta HDP binasına baskın: Eş başkanlar gözaltına alındı

hdp doğubayazıt

HDP’nin Doğubayazıt İlçe Örgütü binasına polisler tarafından baskın düzenlendi. HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk gözaltına alındı.

BOLD – Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk’ün evlerine polisler tarafından baskın düzenlendi.

HDP’li iki eş başkan gözaltına alındı. Polisler, daha sonra HDP İlçe Örgütü binasında arama yaptı.  İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen eşbaşkanların “Örgüt üyesi olmak” ve “Örgüt propagandası yapmak” iddialarıyla suçlandıkları öğrenildi.

Arsa peşkeşi, AKP’li başkanları birbirine düşürdü

Okumaya devam et

Politika

AKP’li Kurtulmuş’tan S-400 açıklaması: Bu işi bu noktaya getiren ABD’nin tutumudur

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ABD NATO Büyükelçisi Hutchison’un S-400’lerle ilgili açıklamasına tepki gösterdi. “Bize ‘Niye S-400 aldınız diyemezler. Bu işi bu noktaya getiren ABD’li politikacıların tutumudur ” dedi.

BOLD – AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk’e Hakan Çelik’in sunduğu programda ABD NATO Büyükelçisi Kay Bailey Hutchison’un, “Türkiye, S-400 savunma sistemine sahip olmak için çok şey feda etti” açıklamasına cevap verdi.

Hakan Çelik’in “ABD’nin S-400 tepkileri devam eder ve yaptırım kararı alınırsa Türkiye buna nasıl bir yanıt verir?” sorusu üzerine Kurtulmuş, S- 400 meselesinin bu noktaya gelmesinin temel nedeninin ABD’deki politikacıların tutumları olduğunu belirtti.

ABD’NİN TUTUMU BU NOKTAYA GETİRDİ

Türkiye’nin hava savunma sistemine ihtiyacı olduğunu kaydeden Kurtulmuş, şunları söyledi: “Bu ihtiyacı ya NATO çerçevesinde müttefikimiz olan ABD’den ya da diğerlerinden bir şekilde temin edeceğiz. Yıllardır kapısında bekliyorsunuz ‘Hayır, ben size vermem.’ ‘Niye vermezsin?’ ‘Bir takım politik ve Türkiye karşıtı mülahazalarla vermem. Senatodan, komisyondan geçmez.’ gibi mazeretlerle. Sen vermezsen bunu biz temin etmek zorundayız. Hava savunma ihtiyacımızın gerekli bir şartı olarak Türkiye S400’lere yöneldi. Dolayısıyla işi bu noktaya getiren ABD’nin Türkiye’ye karşı hava savunma sistemleri konusundaki katı ve tutucu tavrıdır. Bunun arkasında belki şundan da endişe ediyor olabilir birileri. Türkiye Allah’ın izniyle milli savunma sanayiindeki bu çıkışı, istikrarı ve bağımsızlık konusundaki kararlılığını sürdürdükçe hava savunma sistemleri içerisinde belki de orta vadede kendi savunma sistemlerini, nasıl atak helikopterlerini, tanklarını, SİHA’larını, İHA’larını yapabilir noktaya geldiyse diğer alanlarda da Türkiye hava savunma sistemimizi kurabilecek bir noktaya gelecek. Bunu da görüyorlar. Bunun vermiş olduğu bir telaş da olabilir.”

BOYKOTA GÜLÜP GEÇİYORUZ

Suudi Arabistan’ın Türk mallarına boykot uygulamasıyla ilgili soruya ise Kurtulmuş, “Buna gülüp geçiyoruz. Geçmişler bir kürenin etrafına o meşhur fotoğrafı hatırlayın. Bir sihirci, büyücü tarzı içerisinde dünyayı yönetmeye kalkmış olan birtakım hakikaten maksadını aşan, biraz da ritüeller, görseller içerisinde bu bölgenin sorunları çözülmez. Bu boykotu ortaya koyanlar kendi husumetlerini ortaya koymuş oluyor” ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu’nun koronavirüs testi pozitif çıktı

Okumaya devam et

Popular