Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

AKP’li vekilden Enderun namazı çıkışı

İstanbul’u fethinin yıldönümü vesilesiyle 300 bin kişi ile miting havasında kılınan Enderun usulü teravihe AKP’li vekilden eleştiri geldi. AKP Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, attığı twitte bu namazın Osmanlı’nın çöküş yıllarında icat edildiğini dile getirdi.

BOLD – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla kılınan Enderun usulü teravihle ilgili tartışma bitmiyor. Son eleştiri AKP’li bir vekilden geldi.

PEYGAMBERİ BİR NAMAZ DEĞİL

İlahiyatçı AKP Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösterdi. Atalay, Hz. Muhammed’in “ümmeti saray tarzından uzak tuttuğunu” vurgulayarak “’Beni nasıl namaz kılıyor görüyorsanız siz de namazı öylece kılın’ buyuran Peygamber ümmetini ‘saray tarzlarından’ uzak tutmuştur. Enderun Teravihi çöküş çağında mana yerine lafzı önceleyen, Kur’an’ı musikiye konu kılan bir bid’at olarak icat edildi” ifadelerini kullandı.

 

İşte Atalay’ın o paylaşımı:

 

Gündem

Depremzedeler geceyi sokakta geçirdi

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremin ardından büyük panik ve korku yaşayan vatandaşların büyük çoğunluğu gece evlerine giremedi.

BOLD – İzmir Seferihisar’da dün saat 14.51’de 6.9 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından, İzmir kent merkezi, çevre il ve ilçelerde büyük panik yaşanmaya devam ediyor. 24 kişinin hayatını kaybettiği, 804 kişinin yaralandığı depremde panik ve korku yaşayan vatandaşlar geceyi sokakta geçirdi.

Evleri yıkılan ve hasar görenlerin yanı sıra, korku dolu anları yaşadığı için binalara giremeyenler de aileleriyle birlikte çadırlarda kaldı. AFAD ve Kızılay ekipleri tarafından kurulan çadırlarda konaklayan vatandaşlar sıcak yemek ve çay ikramı yapıldı.

Journalist Post yayında

Okumaya devam et

Gündem

İzmir, 5.0 büyüklüğünde artçı depremle sarsıldı

İzmir’in Seferihisar açıklarında dün meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki depremin ardından bu sabah saat 08.30 civarında 5.0 büyüklüğünde artçı sarsıntı yaşandı. AFAD’ın verilerine göre İzmir’de dünden bu yana 35’inin büyüklüğü 4’ün üzerinde olmak üzere toplam 470 artçı sarsıntı  kaydedildi.

BOLD – İzmir’in Seferihisar açıklarında dün meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki deprem sonrası çok sayıda artçı deprem gerçekleşti.

AFAD’ın açıklamasına göre Seferihisar’daki 6,9 şiddetindeki deprem sonrası İzmir’de 35’inin büyüklüğü 4’ün üzerinde olmak üzere, toplam 470 artçı sarsıntı yaşandı.

İzmir’de bu sabah da 5.0 büyüklüğünde artçı sarsıntı meydana geldi. Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi,(EMSC) depremin büyüklüğünü 4,1 olarak duyurdu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 08.31’de Ege Denizi’nde, İzmir’in Seferihisar ilçesinin 17,25 kilometre açığında 5 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Depremin 7,33 kilometre derinlikte oluştuğu tespit edildi.

Depremde ölenlerin sayısı 24’e yükseldi

Okumaya devam et

Gündem

AFAD, depremin şiddetini düşük açıkladı

İzmir’in Seferihisar açıklarında dün saat 14.51’de meydana gelen depremin şiddetiyle ilgili İçişleri Bakanlığına bağlı AFAD’ın açıkladığı veri kafaları karıştırdı. Depremin büyüklüğünü AFAD 6,6, Kandilli Rasathanesi 6.9, ABD Jeoloji Araştırmaları Merkezi ise 7.0 olarak açıkladı.

BOLD – AFAD, İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen depremin şiddetinin 6.6, ABD Jeoloji Araştırmaları Merkezi ise 7.0 büyüklüğünde gerçekleştiğini tespit etti.

İzmir’de dün saat 14.51’de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremde 24 kişi yaşamını yitirdi, 804 kişi de yaralandı. Onlarca binanın yıkıldığı, yüzlercesinin de kullanılamaz hale geldiği depremin şiddeti yine düşük açıklandı. İçişleri Bakanlığına bağlı AFAD, İzmir’in Seferihisar ilçesinde Ege Denizi açıklarında saat 14.51’de meydana gelen depremin büyüklüğünü 6,6 olarak duyurdu. 15 saniye süren depremin yerin 16.5 kilometre derinlikte meydana gelen depremin şiddetini Kandilli Rasathanesi’nin 6,9, ABD Jeoloji Araştırmaları Merkezi’nin de 7.0 olarak açıklaması dikkat çekti.

 

Journalist Post yayında

Okumaya devam et

Popular