Bizimle iletişime geçiniz

Genel

CHP ve İyi Parti’den Devlet Bahçeli’ye ‘mitil’ ayarı!

CHP ve İyi Parti, 23 Haziran’da tekrar yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin “Mitili İstanbul’a atacağım” diyen Devlet Bahçeli’ye ‘mitil’i sordu.

BOLD – CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Bahçeli’nin, 5 Mayıs’ta söylediği “Mitili İstanbul’a sereceğim” ifadesini hatırlattı. Özel, “Sadece 11 Mayıs akşamı bir kaç saatliğine o da MHP teşkilatına iftar vermek için geldiniz. Bu nasıl mitili sermek? 32 günde bir gün, o da MHP’ye gelmek, İstanbul’a mitili atmak mı? Hani karargahı buraya kuracaktınız? Hani bütün kampanya boyunca İstanbul’dan ayrılmayacaktınız” dedi.

İKTİDAR ORTAĞINIZ SİZDEN UTANIYOR!

Özel, seçimlere sayılı günler kaldığını belirterek, “Sayın Bahçeli, Mitili İstanbul’a atmaktan sizi alıkoyan nedir? Size kim söyledi? Kim dedi ki ‘İstanbul’a gelirsen zarar verirsin?’ Bu nasıl ittifak ki ittifak ortağınız sizden utanmaktadır. Sizi, seçimi kaybettirecek etkide görmektedir” ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ BUNU NASIL İÇİNE SİNDİRİYOR?

Özel şunları söyledi: “Sayın Bahçeli, madem İstanbul seçimi terör örgütlerinin arzuladığı bir seçimdir, siz de çok milliyetçisiniz, gelip burada mücadele versenize. Peki, ittifak ortağının ‘Sokağa çıkma. İstanbul’a ayak basma, propagandanın bir parçası olma’ dediği birisi, bunu içine nasıl sindirmektedir?”

OYUNU BOZSUNLAR; ELLERİNİ TUTAN MI VAR?

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener de, Bahçeli’nin; bu seçimlerin arkasında terör örgütlerinin hırsı ve tükenmeyen politikaları bulunduğunu ileri sürerek, “Oyunu bozacağız” sözlerine ilişkin konuştu. Akşener, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ellerini tutan yok bozsunlar. Abdullah Öcalan’ın avukatları ile görüşmesine cevaz veren beyefendi. Biz üç kere, ‘F…’ terör örgütünün siyasi ayağı, ekonomi ayağı ve yurtta sulh konseyinin içerisinde kimler var, kimler yok araştırma önergesi verdik. İktidar partilerinin küçüğünün ve büyüğünün oylarıyla reddedildi.”

AKŞENER: MİTİL NE OLDU MİTİL?

İktidarın ‘tavşana kaç, tazıya tut’ modeliyle gittiğini belirten Akşener, “Hepimize terörist dediler. Bunu da silmeleri mümkün değil. Sandıkta hep beraber göreceğiz. İktidar kendileri, ortak kendileri. Ben şeyi merak ediyorum. Mitil ne oldu mitil” ifadelerini kullandı.

‘MİTİL’ NEDİR?

Türk Dil Kurumu, ‘mitil’in anlamını şöyle veriyor:

1. Yüz geçirilmemiş yatak, yorgan, yastık ya da minder.

2. Çok eskimiş, paçavra durumuna gelmiş yatak, yorgan, giysi vb.

Adayı Dersim ve Kürdistan çıkışı yaptı, mitil atan Bahçeli kayıp

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular