Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Belediyeleri bankamatik müdürler yönetmiş

Kamuyu arpalık olarak kullanan AKP’nin belediyelerdeki bankamatik skandallarının ardı arkası kesilmiyor. Çorum’da belediyeyi bankamatik müdürler yönettiği ortaya çıkarken, bu kişilerin kendilerinin müdür olduklarını bilip bilmedikleri merak konusu oldu.

BOLD – AKP’li Çorum Belediyesi’nde son 4 yılda 7 kişi özel kalem müdürlüğü kadrosundan memur yapılmış. İşin ilginç yanı ise bu süreçte hep aynı kişinin özel kalem müdürü olarak görev yapması.

SKANDAL SAYIŞTAY RAPORLARINA DA YANSIDI

CHP Çorum Belediye Meclisi Grup Başkanı Tuncay Yılmaz, Sayıştay raporlarına da yansıyan bu duruma isyan etti. Konuyla ilgili sosyal medya üzerinden paylaşımında bulunan Yılmaz, “Sayıştay raporuna göre Çorum Belediyesi’nde 4 yılda 7 kişi Özel Kalem Müdürlüğü kadrosundan memur yapılmış. 4 yılda 7 kişi Özel Kalem Müdürü olmuş ama biz Özel Kalem Müdürünün değiştiğini hiç duymadık.” dedi.

BAKAN YEĞENİ DE VAR

Sayıştay raporuna göre sınavsız, haksız bir şekilde memur yapılan bu kişilerin kimler olduğunu araştırdıklarını söyleyen Yılmaz, “Ortada kalan belde belediye başkanları, yolsuzluklarına şahit olan şoförü, koruması, bakan yeğeni, Çorumla alakası olmayan bir sürü insan sınavsız liyakatsız bir şekilde memur yapılmış.” dedi.

LİYAKATE BAKILMAMIŞ

Sayıştay raporunda bu durumla ilgili şu ifadeler yer alıyor. “Çorum Belediyesi 2018 yılı hesabına ilişkin yapılan incelemede, belediyenin son 4 yıl içerisinde toplam 7 yedi personelinin Özel Kalem Müdürlüğü kadrosuna atandıktan sonra çoğunun kısa bir süre belediyede görev yaptıktan sonra çeşitli görevlere veya diğer kurumlara naklen atamasının yapıldığı, bu atamalarda; öncelikle belediye çalışan memurlardan ya da diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlardan olması gerekliliğine uyulmadığı, bir seçim dönemi boyunca çalıştırılması esasına riayet edilmeyerek bu kadronun memuriyete sınavsız atama yolu olarak kullanılır hale geldiği, bu suretle kanun önünde eşitlik, kamu görevine girmede eşitlik ve liyakat ilkesine aykırı bir durumun oluştuğu tespit edilmiştir.”

HARAM MAAŞ YİYORSUNUZ

Duruma tepki gösteren Yılmaz, “Hiç mi vicdanınız sızlamadı. İşsizliğin zirveye çıktığı ülkemizde gariban, kimsesi olmayan insanlar işsizlik yüzünden intihar ederken siz eş, dost, bakan yeğeni, haksız hukuksuz bir şekilde memur yaptınız ve haram olan bu maaşları da yiyorsunuz. Özel Kaleme atananların isimlerini görseniz aklınız hayaliniz durur. Devletin imkanlarının nasıl çarçur edildiğini görürsünüz. Oy verdiğiniz kişilerin size nasıl ihanet ettiğini anlarsınız.” dedi.

Gündem

Kadıköy’deki ‘Las Tesis’e polis müdahalesi

Kadın cinayetleri ve tacizlerini protesto eden Şilili kadınların ‘fenomen olan danslı gösterisinin benzerini İstanbul’da gerçekleştirmek isteyen kadınlara polis müdahale etti.

BOLD – Şilili Feminist örgüt Las Tesis’in kadın cinayetlerini, cinsel saldırı ve istismar olaylarını protesto etmek için Şili Kadın Hakları ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Bakanlığı önünde düzenlediği dans fenomen olmuştu. Fransa, İspanya başta olmak üzere birçok ülkelerde ‘Las Tesis’ adlı danslı protestonun benzerleri yapıldı. Tüm dünyaya yayılan danslı protestonun bir benzeri için İstanbullu kadınlarda sosyal medyadan örgütlendi. Kadın Meclisleri, Twitter hesabından Şili’deki danslı protestoyu İstanbul’da da yapmak için çağrıda bulunarak, prova videosu yayınladı. Yayınlanan mesajda, “Yarınki buluşmamıza hazırlanmanız için Türkçe sözleri ve hareketleriyle videomuzu paylaşıyoruz. Elden ele yayalım, yarına çalışıp gelelim” denildi.

KATİLLERİ DURDURUN KADINLARI DEĞİL

Kadın Meclislerinin çağrısına kulak vererek, Kadıköy’de Şilili kadınların dünyaya yayılan danslı protestosu ‘Las Tesis’ için toplanan kadınlara polis müdahale etti. ‘Katilleri durdurun! Kadınları değil’ diye slogan atan eylemcilere müdahale eden polis birçok kadını gözaltına aldı. Çevik kuvvet ekiplerinin müdahalesi kameralara da böyle yansıdı.

Bağış parasıyla ailesini tatile götüren İl Milli Eğitim Müdürü’ne ‘kınama’ kıyağı

Okumaya devam et

Gündem

Balerin Ceren Özdemir’in katili, iki polisi ekip arabasında bıçaklamış

Ordu’da Ceren Özdemir’i bıçaklayarak öldüren Özgür Arduç’un, kendisini kelepçe takmadan gözaltına alan 2 polisi polis aracında bıçakladığı ortaya çıktı.

BOLD – Balerin Ceren Özdemir’i (20) bıçaklayarak öldüren Özgür Arduç’un (35), kendisini linçten kaçırarak gözaltına alan 2 polisi nasıl bıçakladığı anlaşıldı. Katil zanlısına kelepçe takmayan polislerin üst araması da yapmadıkları belirlendi. Polislerin, kendi araçlarında bıçakladığı ortaya çıktı. Arduç’un kaçmasını yaralı halde engelleyen polislerin Ordu Devlet Hastanesi’nde tedavi gördüğü, sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

ESNAF İHBAR ETTİ

Polis, izini sürdüğü katil zanlısı Özgür Arduç’u 4 Aralık’ta, esnafın ihbarıyla otogar yakınlarında, Altınordu ilçesi Yenimahalle’de yakaladı. Tanınmamak için siyah mont giyen Arduç’u polis ekipleri tespit etti. Bu sırada çevredekiler, büyük tepki gösterdikleri katili linç etmeye kalkıştı. Öfkeli kalabalığa güçlükle engel olan polisler, kelepçe takmayarak, üzeri aranmadan, katil zanlısını hızla ekip otosuna bindirdi.

BELİNDEN BIÇAĞI ÇIKARDI

Arduç’un, yakalandığı noktadan uzaklaştırılıp, emniyete götürüldüğü sırada, bir anda belinden çıkardığı bıçakla yanında ve ön koltukta oturan 2 polis memurunu yaraladığı ortaya çıktı. Polislerin yaralı halde hemen müdahale edip, Arduç’un kaçmasına engel olduğu öğrenildi. Takviye ekiplerin gelmesiyle Özgür Arduç’un, aynı aracın kafesli olan bagaj kısmına koyularak, Emniyete götürüldüğü belirtildi.

TSK’dan Özgür Arduç raporu: Suça meyilli!

Okumaya devam et

Gündem

Bağış parasıyla ailesini tatile götüren İl Milli Eğitim Müdürü’ne ‘kınama’ kıyağı

Bir GSM operatörü firmasının, fakir ailelerin çocuklarının eğitimi için bağışladığı 400 bin lirayı ailesiyle tatilde yiyen İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’ye ‘kınama’ cezası verildi.

BOLD – Türkiye’de, Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) memurların sudan sebepler gösterilerek işten atılmasının konuşulduğu bu dönemde devletin İzmir İl Müdürüne kestiği ‘kınama’ cezası tartışma konusu oldu. İddiaya göre, İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğünün hesabına bir GSM operatörü firması tarafından müdürlüğünün personellerinin ve fakir aile çocuklarının ihtiyaçlarının karşılanması için 400 bin lira yatırıldı. Yahşi, ailesiyle bağış parasını kullanarak tatile gitti. Yahşi hakkında soruşturma başlatan Millî Eğitim Bakanlığı kınama cezası verdi.

BAKAN ZİYA SELÇUK’TAN CEVAP YOK!

Konuyu Meclise taşıyan İyi Parti Milletvekili İsmail Koncuk kınama cezasını Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a sordu. Koncuk, Selçuk’a “Kendisine ait olmayan, koruması gereken kurum parasıyla ailesini tatile gönderen İl Milli Eğitim Müdürü, bu büyük kusurlarına rağmen, neden görevinde tutuluyor?” diye sordu. Bakan Ziya Selçuk, İyi Parti Milletvekili Koncuk’un sorusunu henüz yanıtlamadı.

Fakir aile çocuklarının eğitim giderleri için bağışlanan parayı harcayan Yahşi’nin aldığı ceza sosyal medyada da tepki topladı.

Gözaltındaki üniversiteliye Diyanette iş karşılığı ajanlık dayatması: “Memurlar bizim elimizin altından geçiyor”

Okumaya devam et

Popular