Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Yıldırım’ın Dündar tercihi, sosyal medyada böyle yorumlandı: Havuz medyası için bir utanç

Binali Yıldırım’ın bile rakibi Ekrem İmamoğlu ile yapacağı canlı yayın için Uğur Dündar’ı seçmesi sosyal medyada TRT ve havuz medyasına güvenin kalmadığına yorumlandı.

BOLD- Cumhur İttifakı’nın İstanbul adayı Binali Yıldırım rakibi Ekrem İmamoğlu ile canlı yayına çıkma teklifine olumlu yanıt vermişti. Canlı yayın için parti yetkilileri gerekli ayarlamalar için temasa dahi geçmişlerdi. Kanal için TRT olacağı bile haber yapılmıştı. Kastamonu’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım konuyla ilgili şunları söyledi, ‘Bir stüdyoda çekilsin. Programı kimin yöneteceği konusu benim için fark etmez. Mesela tecrübeli olması bakımından Uğur Dündar’ı tercih ederim. Ama başka birini istiyorlarsa ona da eyvallah’ Yıldırım’ın bu konuşmasına Uğur Dündar’dan olumlu yanıt geldi.

Yıldırım’ın Uğur Dündar tercihi sosyal medyada günü konusu oldu. Yıldırım’ın, TRT ve halk arasında ‘havuz’, ‘yandaş’ gibi isimlerle anılan hükümet yanlısı televizyonları ve gazetecileri tercih etmemesi, iktidar lehine hemen hemen her gün aynı başlıkla çıkan medya kuruluşları için çöküş sinyali olarak yorumlandı.

ANAAKIM MEDYA İÇİN HAZİN TABLO

Gazeteci İsmail Saymaz Yıldırm’ın Uğur Dündar tercihinin anaakım medya için hazin bir tablo olduğunu belirtti. Saymaz, ‘Binali Yıldırım, “Adaylar tartışmasını bağımsız stüdyoda yapalım. Tartışmayı Uğur Dündar sunsun” dedi. Bu, anaakım medya açısından hazindir. Yıldırım bile TRT dahil, ana akımın halk gözünde tarafsız olmadığını düşünüyor. Güvenir kişi olarak, anakımdan “sürülen” Dündar’ı istiyor’ ifadelerini kullandı.

UTANÇ VESİKASI

Hükümet yanlısı gazetecilere en sert tepkilerden biri de İyi Parti Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Aslan’dan geldi. Aslan Yıldırım’ın, moderatörlük için Uğur Dündar’ı tercih etmesinin yandaş medya için utanç vesikası olduğunu söyledi. Aslan’ın paylaşımı şöyle, ‘Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu ile çıkacağı tartışma programını modere etmesi için Uğur Dündar’ı istemesi 17 yıldır üç kuruşa kırk takla atıp şereflerini satan yandaş medya mensupları için tarihe geçecek bir utanç vesikasıdır! Peşinden koştuğunuz iktidar işte sizi böyle satar!’

NE DÜŞÜNDÜLER ACABA

Yıldırım’ın, Uğur Dündar tercihi için Saadet Partili Ali Aktaş da sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Uğur Dündar’ın daha önce Necmettin Erbakan’ın hayatını anlatan bir program yaptığı için partiden ödül aldığını söyleyen Aktaş, ‘Erbakan Haftası’nda Uğur Dündar’a ödül verdi” diye başımızın etini yiyen Ak Partililer Binali Yıldırım’ın açık oturuma moderatör olarak Uğur Dündar’ı istemesi sonrasında ne düşündüler acaba?’ diye sordu.

Hükümete yakın medya kuruluşlarına bir eleştiri de Berna Laçin’den geldi. Laçin, Binali Yıldırım’ın adil ve tarafsız duruş için Dündar’ı tercih ettiğini savundu.

– Kendileri bile saygı duymuyor

– Gidin kendinizi yüksek yerden atın

Okumaya devam et
Reklamlar

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular